Witamy na Fiat Klub Polska
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Posty od 1 do 15 z 49
Like Tree1lubi to!

Temat: Moje auto zostało zniszczone w karambolu.  

  1. #1
    Master
    Dołączył
    03 kwiecień 2013
    Skąd
    Toruń
    Wiek
    50
    Postów
    1,144
    Auto
    Hyundai i30 Fastback 1.5 T-GDI 48V 7DCT 160 KM i Kia Proceed 7DCT 160 KM
    Rocznik
    2021

    Moje auto zostało zniszczone w karambolu.

    Witajcie,

    moja Lancia Delta została zniszczona w karambolu. Klasyka gatunku, ktoś z przodu widzi przeszkodę, większość hamuje, ostatni jedzie za szybko i... nie hamuje na czas.
    Auto oberwało z tyłu i z przodu, skróciło się o 30 cm, strzeliły poduszki, pas, ogólnie masakra.
    Zaczęła się przygoda z ubezpieczycielem (OC sprawcy). Likwidacja na podstawie polisy Po pierwszych próbach podstawienia byle jakiego auta zastępczego (bardzo skromny w wyposażeniu Seat Toledo) udało się uzyskać lepsze auto (Toyota CH-R).
    Lancia pojechała do ASO. Rzeczoznawca podał termin oględzin bez określenia godziny. Prosiłem o telefon wcześniej, bo chciałem być obecny.
    Nie zrobił tego, poinformował mnie na drugi dzień, że oględziny się odbyły i nie zdążył mnie poinformować o tym fakcie.
    Mam więc średnie zaufanie do tego co tam spisano.
    Oględziny były w poniedziałek a ja do tej pory nie mam protokołu. W związku z tym, że najprawdopodobniej wyjdzie szkoda całkowita uszkodzony samochód wystawiono do wyceny tzw. pozostałości na aukcji do której nie mam dostępu.
    Powołując się na prawo swobodnego dostępu do akt sprawy (na każdym etapie) poprosiłem dzisiaj o kopię protokołu oględzin. Niestety jest możliwe dopiero w środę, bo na ten dzień likwidator ma zaplanowane działania w mojej sprawie. Taaa...

    Ogólnie jest to jedno wielkie czary mary i czując pismo nosem trzeba się przygotować na najgorsze, czyli sprawę w sądzie.
    Spodziewam się kombinacji z zaniżeniem wartości auta sprzed szkody i jednoczesnym zawyżeniem wartości wraku.

    Macie jakieś doświadczenia z HDI/Warta i szkodami całkowitymi?


    Ech... nie można się nudzić w naszym kraju...
    ____________________
    Były: Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI 7DCT 140 KM, Nissan Qashqai II Crossover Tekna 4x4, 1.6 130KMLancia Delta 1.4 Multiair 140 KM Silver, Ford Focus III Sedan Facelifting 1.5 TDCi 95KM , Bravo 1.4 16v Multiair 140 KM Dynamic, Croma 1.9 150KM Dynamic FL automat DPF, Stilo Multiwagon JTD 1.9 115 KM Dynamic, Grande Punto 1.4 8v Dynamic/Estiva, Multipla 1.6 SX LPG, Panda 1.2 Dynamic, Uno 1.5 S.i.e. , Wartburg 1.3, Wartburg 353, 126p



  2. Chcesz dołączyć do nas? Zarejestruj się!
  3. #2
    Administrator
    Dołączył
    28 sierpień 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    11,530
    Auto
    Croma FL Emotion
    Rocznik
    08.2008
    Hej, na forum kolega który bardzo dobrze zna temat ubezpieczen, a jeszcze bardziej odzyskiwania odpowiedniej wartości i pomocy prawnej.

    Przed założeniem nowego tematu zapoznaj się z :
    Regulamin | Szukaj | Skargi |
    Kontakt| Zanim stworzysz nowy temat

    Jest:
    -rower
    -Fiat Croma 1.9 FL Emotion - Czarna FURIA
    -Volvo V50 2.0

    Było:
    -Brava 1.4 S 75 KM
    -Marea 1.9 JTD na FKP|
    -FF 1.8 TDCi

  4. #3
    Master
    Dołączył
    03 kwiecień 2013
    Skąd
    Toruń
    Wiek
    50
    Postów
    1,144
    Auto
    Hyundai i30 Fastback 1.5 T-GDI 48V 7DCT 160 KM i Kia Proceed 7DCT 160 KM
    Rocznik
    2021
    Ma ktoś z Was dostęp do AUTOonline? Podobno tam wystawiono moje auto.
    ____________________
    Były: Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI 7DCT 140 KM, Nissan Qashqai II Crossover Tekna 4x4, 1.6 130KMLancia Delta 1.4 Multiair 140 KM Silver, Ford Focus III Sedan Facelifting 1.5 TDCi 95KM , Bravo 1.4 16v Multiair 140 KM Dynamic, Croma 1.9 150KM Dynamic FL automat DPF, Stilo Multiwagon JTD 1.9 115 KM Dynamic, Grande Punto 1.4 8v Dynamic/Estiva, Multipla 1.6 SX LPG, Panda 1.2 Dynamic, Uno 1.5 S.i.e. , Wartburg 1.3, Wartburg 353, 126p

  5. #4
    Master
    Dołączył
    12 listopad 2012
    Skąd
    Żory
    Postów
    1,301
    Auto
    Marea weekend 2,0 20v /Mercedes 300SE 87r /Plymouth Valiant 61r
    Rocznik
    1997
    Cytat Napisał mrozek Zobacz post
    Ma ktoś z Was dostęp do AUTOonline? Podobno tam wystawiono moje auto.
    Po co Ci to? Ubezpieczyciel ma prawo wystawić wrak na aukcję w celu ustalenia jego realnej wartości, ale nie ma prawa go sprzedać bez akceptacji właściciela. Już zdążyłeś popełnić kilka błędów, a skupiasz się na rzeczach, które nie mają praktycznie żadnego istotnego znaczenia. Było do przewidzenia, że auto uszkodzone z przodu i z tyłu będzie wymagać znacznych nakładów na naprawę, tym bardziej, że
    Cytat Napisał mrozek Zobacz post
    strzeliły poduszki, pas,
    których wymiana stanowi blisko połowę kosztów naprawy, a w starszych wozach często je przekracza. Protokół oględzin, także nie jest Ci potrzebny, bo bardziej przydatny jest kosztorys naprawy. W nim bowiem znajdziesz informacje nie tylko o ujawnionych uszkodzeniach, ale także o cenach części zakwalifikowanych do wymiany i zakresie prac naprawczych, z podaniem ilości i stawki godzinowej pracy mechanika. Wróżem nie jestem, ale sądząc po dość lakonicznym opisie uszkodzeń, będzie to szkoda całkowita i faktycznie należy się obawiać
    Cytat Napisał mrozek Zobacz post
    kombinacji z zaniżeniem wartości auta sprzed szkody i jednoczesnym zawyżeniem wartości wraku
    Nie zmienia to jednak faktu, że wartość pojazdu przed szkodą można podnieść dokumentując koszty poniesione na doposażenie auta, tuning, modyfikacje, czy wymiany (nie naprawy) całych podzespołów. Nie ubezpieczyciel, a właściciel pojazdu ma prawo decydować o swoim mieniu i to on podejmuję decyzję o jego sprzedaży, czy naprawie (dotyczy to także wyboru warsztatu naprawczego). Przy szkodzie całkowitej masz prawo korzystać z samochodu zastępczego do czasu uzyskania odszkodowania. Ubezpieczyciel ma obowiązek zrekompensować wszystkie koszty związane ze zdarzeniem, więc jeśli w wypadku doznałeś obrażeń ciała - a przy uderzeniach z tyłu często dochodzi do urazów kręgosłupa szyjnego - powinieneś zgłosić szkodę osobową i domagać się odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu (pasażerowie także). Niezbędna jest jednak dokumentacja medyczna potwierdzająca doznanie obrażeń.
    Specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  6. #5
    Master
    Dołączył
    03 kwiecień 2013
    Skąd
    Toruń
    Wiek
    50
    Postów
    1,144
    Auto
    Hyundai i30 Fastback 1.5 T-GDI 48V 7DCT 160 KM i Kia Proceed 7DCT 160 KM
    Rocznik
    2021
    hak64: 'Już zdążyłeś popełnić kilka błędów".

    Jakich?


    Na AUTOonline chciałbym wejść z ciekawości. Tam dowiedziałbym się jaki jest zakres uszkodzeń. Kosztorys dostanę dopiero w środę. Uważam, że informacje umieszczone w opisie aukcji powinny mi być udostępnione już teraz. To przecież mój pojazd, chciałbym mieć wiedzę na temat ustalonych uszkodzeń. Dziwi Cię to?


    hak64: "Przy szkodzie całkowitej masz prawo korzystać z samochodu zastępczego do czasu uzyskania odszkodowania.'

    Zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 22 listopada 2013 r. ubezpieczony może korzystać z niego przez cały okres od dnia zniszczenia pojazdu, do momentu, gdy będzie mógł nabyć nowy pojazd..
    "Odpowiedzialność ubezpieczyciela z tytułu umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych obejmuje celowe i ekonomicznie uzasadnione wydatki na najem pojazdu zastępczego poniesione przez poszkodowanego w okresie niezbędnym do nabycia innego pojazdu mechanicznego, jeżeli odszkodowanie ustalone zostało w wysokości odpowiadającej różnicy pomiędzy wartością pojazdu mechanicznego sprzed zdarzenia powodującego szkodę, a wartością pojazdu w stanie uszkodzonym, którego naprawa okazała się niemożliwa lub nieopłacalna…”
    W dniu, w którym otrzymam odszkodowanie i sprzedam wrak, moja żona wciąż nie będzie miała czym pojechać do pracy. Jest to wynik kolizji, do której doprowadził klient towarzystwa ubezpieczeniowego.
    Jeśli zamówię nowe auto, to w czasie oczekiwania na nie należy mi się auto zastępcze.

    Nikt nie ucierpiał w kolizji, nie ma podstaw do roszczeń z tego tytułu.

    Wszystko co napisałeś jest oczywiste. Niestety wciąż nie wiem jak się zabezpieczyć przed ich krętactwami.

    Co do oględzin, uważam że miałem prawo być przy nich. Wyraźnie to zaznaczyłem wcześniej.
    Nie mam pojęcia co spisano i jaki jest realny zakres uszkodzeń. Nie mam też zaufania do rzeczoznawcy i likwidatora.
    Ostatnio edytowane przez mrozek ; 29-09-2018 o 12:41

  7. #6
    Master
    Dołączył
    12 listopad 2012
    Skąd
    Żory
    Postów
    1,301
    Auto
    Marea weekend 2,0 20v /Mercedes 300SE 87r /Plymouth Valiant 61r
    Rocznik
    1997
    Cytat Napisał mrozek Zobacz post
    Jakich?
    Choćby to, że powiadomiłeś ubezpieczyciela, że auto stoi w ASO. Tym samym rzeczoznawca "olał" temat obecności poszkodowanego podczas oględzin, bo auto mu udostępniono i nikt mu nie jęczał nad uchem.
    Cytat Napisał mrozek Zobacz post
    Na AUTOonline chciałbym wejście z ciekawości. Tam dowiedziałbym się jaki jest zakres uszkodzeń. Kosztorys dostanę dopiero w środę. Uważam, że informację umieszczone w opisie aukcji powinny mi być udostępnione już teraz. To przecież mój pojazd, chciałbym mieć wiedzę na temat ustalonych uszkodzeń. Dziwi Cię to?
    Dziwi mnie że opisu zakresu szkody chcesz szukać w aukcji. Informacje o ujawnionych uszkodzeniach znajdą się w kosztorysie naprawy i tego mogłeś się domagać od rzeczoznawcy.
    Cytat Napisał mrozek Zobacz post
    hak64: Zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego...
    Kolego, ja szanuję swój czas i nie nie oczekuj ode mnie elaboratów popartych stosownymi przypisami, bibliografią i komentarzem.
    Cytat Napisał mrozek Zobacz post
    ubezpieczony może korzystać z niego przez cały okres od dnia zniszczenia pojazdu, do momentu, gdy będzie mógł nabyć nowy pojazd..
    Jeśli tak, to wyegzekwuj na podstawie tego orzeczenia zwrot kosztu korzystania z pojazdu zastępczego w sytuacji, gdy zakup nowego auta nastąpił po roku od zdarzenia bo ubezpieczony nie mógł poruszać się samodzielnie. No cóż może Ty wiesz lepiej... ale w takim razie, po co pytasz?
    Specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  8. #7
    Master
    Dołączył
    03 kwiecień 2013
    Skąd
    Toruń
    Wiek
    50
    Postów
    1,144
    Auto
    Hyundai i30 Fastback 1.5 T-GDI 48V 7DCT 160 KM i Kia Proceed 7DCT 160 KM
    Rocznik
    2021
    Cytat Napisał hak64 Zobacz post
    Choćby to, że powiadomiłeś ubezpieczyciela, że auto stoi w ASO. Tym samym rzeczoznawca "olał" temat obecności poszkodowanego podczas oględzin, bo auto mu udostępniono i nikt mu nie jęczał nad uchem.
    Musiałem powiadomić o miejscu, w którym stoi auto. Wyraźnie zażyczyłem sobie mojej obecności trakcie oględzin. Gdzie miałem trzymać rozbite auto? Na parkingu osiedlowym? Nie uważam tego za błąd. Zachowałem się standardowo. Popełniłem jakieś inne błędy skoro piszesz, że było ich kilka?

    Cytat Napisał hak64 Zobacz post
    Dziwi mnie że opisu zakresu szkody chcesz szukać w aukcji. Informacje o ujawnionych uszkodzeniach znajdą się w kosztorysie naprawy i tego mogłeś się domagać od rzeczoznawcy.
    Domagam się!
    Kolizja była w zeszły czwartek, oględziny w poniedziałek. Do dzisiaj (sobota) nie otrzymałem kosztorysu. Mimo wielu ponagleń napisano mi, że dostanę go w dopiero w środę.
    Zażądałem kopii całych akt sprawy wraz z opisem i przebiegiem aukcji, bo słyszałem, że zdarza się likwidatorom upiększać rzeczywistość by zdobyć teoretycznie wyższą ofertę na zakup wraku. Chcę sprawdzić na ile opis odbiega od rzeczywistości.
    Domagam się dokumentów, ale nikt mi ich nie chce dostarczyć do środy.

    Cytat Napisał hak64 Zobacz post
    Jeśli tak, to wyegzekwuj na podstawie tego orzeczenia zwrot kosztu korzystania z pojazdu zastępczego w sytuacji, gdy zakup nowego auta nastąpił po roku od zdarzenia bo ubezpieczony nie mógł poruszać się samodzielnie. No cóż może Ty wiesz lepiej... ale w takim razie, po co pytasz?
    Nie mówimy o nieuzasadnionym czasie. Jeśli dostanę odszkodowanie i sprzedam wrak, a następnie udam się do salonu i zamówię standardowy samochód, to w trakcie oczekiwania na niego (standardowo ok. miesiąca) moja żona będzie musiała czymś jeździć. Szkoda to nie tylko pogięte blachy, jej skutki są znacznie szersze. To jestem w stanie udowodnić.

    Czy ja Ciebie o coś pytam, poza odniesieniem się do Twojego postu?

    Cytat Napisał hak64 Zobacz post
    Kolego, ja szanuję swój czas i nie nie oczekuj ode mnie elaboratów popartych stosownymi przypisami, bibliografią i komentarzem.
    Czy ja od Ciebie tego oczekuję?

    Temat pojazdu zastępczego jest dobrze opisany tutaj:

    https://rf.gov.pl/publikacje/artykul...en_2013__21806


    (Automat) Autor dopisał treść. Post został scalony.

    Fotki ze zdarzenia:

    00.jpeg
    01.jpg
    02.jpg
    03.jpg
    04.jpg
    05.jpg
    06.jpg
    07.jpg
    08.jpg
    09.jpg
    Ostatnio edytowane przez mrozek ; 29-09-2018 o 14:10

  9. #8
    Master
    Dołączył
    12 listopad 2012
    Skąd
    Żory
    Postów
    1,301
    Auto
    Marea weekend 2,0 20v /Mercedes 300SE 87r /Plymouth Valiant 61r
    Rocznik
    1997
    Cytat Napisał mrozek Zobacz post
    Czy ja Ciebie o coś pytam, poza odniesieniem się do Twojego postu? Czy ja od Ciebie tego oczekuję?
    Wybacz, że odważyłem się wtrącić swoje trzy grosze. Nie byłem świadom, że
    Cytat Napisał mrozek Zobacz post
    Macie jakieś doświadczenia z HDI/Warta i szkodami całkowitymi?
    Jest pytaniem retorycznym, zawierającym klauzulę "oczekuję tylko współczucia, nie porad"
    Cytat Napisał mrozek Zobacz post
    Szkoda to nie tylko pogięte blachy, jej skutki są znacznie szersze.
    Dzięki za wyjaśnienie. Człowiek uczy się całe życie, a taka informacja z pewnością przyda się komuś kto zawodowo zajmuje się wyceną szkód, rekonstrukcją wypadków drogowych i dochodzeniem roszczeń odszkodowawczych. Jeszcze raz dziękuję i powodzenia...
    Specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  10. #9
    Master
    Dołączył
    03 kwiecień 2013
    Skąd
    Toruń
    Wiek
    50
    Postów
    1,144
    Auto
    Hyundai i30 Fastback 1.5 T-GDI 48V 7DCT 160 KM i Kia Proceed 7DCT 160 KM
    Rocznik
    2021
    Cytat Napisał hak64 Zobacz post
    Wybacz, że odważyłem się wtrącić swoje trzy grosze. Nie byłem świadom, że
    Jest pytaniem retorycznym, zawierającym klauzulę "oczekuję tylko współczucia, nie porad"
    Dzięki za wyjaśnienie. Człowiek uczy się całe życie, a taka informacja z pewnością przyda się komuś kto zawodowo zajmuje się wyceną szkód, rekonstrukcją wypadków drogowych i dochodzeniem roszczeń odszkodowawczych. Jeszcze raz dziękuję i powodzenia...
    Jesteś dzisiaj przydatny jak wata cukrowa nurkującemu :-)

    Pisząc "Macie jakieś doświadczenia z HDI/Warta i szkodami całkowitymi?" Pytałem o to czy ktoś miał doświadczenie konkretnie z Wartą/HDI i likwidowaną tam szkodą całkowitą. Po to by poznać ich sztuczki i sposób działania. Nie otrzymałem od Ciebie takich informacji a jedynie kąśliwe uwagi.

    Pozdrawiam i miłego dnia!
    Ostatnio edytowane przez mrozek ; 29-09-2018 o 15:16
    ____________________
    Były: Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI 7DCT 140 KM, Nissan Qashqai II Crossover Tekna 4x4, 1.6 130KMLancia Delta 1.4 Multiair 140 KM Silver, Ford Focus III Sedan Facelifting 1.5 TDCi 95KM , Bravo 1.4 16v Multiair 140 KM Dynamic, Croma 1.9 150KM Dynamic FL automat DPF, Stilo Multiwagon JTD 1.9 115 KM Dynamic, Grande Punto 1.4 8v Dynamic/Estiva, Multipla 1.6 SX LPG, Panda 1.2 Dynamic, Uno 1.5 S.i.e. , Wartburg 1.3, Wartburg 353, 126p

  11. #10
    Master
    Dołączył
    12 listopad 2012
    Skąd
    Żory
    Postów
    1,301
    Auto
    Marea weekend 2,0 20v /Mercedes 300SE 87r /Plymouth Valiant 61r
    Rocznik
    1997
    Cytat Napisał mrozek Zobacz post
    Jesteś dzisiaj przydatny jak wata cukrowa nurkującemu :
    Jaki "miły" i dowcipny zarazem. Zatem żegnam, wszechwiedzący.
    Specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  12. #11
    Master
    Dołączył
    03 kwiecień 2013
    Skąd
    Toruń
    Wiek
    50
    Postów
    1,144
    Auto
    Hyundai i30 Fastback 1.5 T-GDI 48V 7DCT 160 KM i Kia Proceed 7DCT 160 KM
    Rocznik
    2021
    Cytat Napisał hak64 Zobacz post
    Zatem żegnam, wszechwiedzący
    Skoro postawiłeś przecinek po żegnam, to podpisałeś się "wszechwiedzący".

    OK
    ____________________
    Były: Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI 7DCT 140 KM, Nissan Qashqai II Crossover Tekna 4x4, 1.6 130KMLancia Delta 1.4 Multiair 140 KM Silver, Ford Focus III Sedan Facelifting 1.5 TDCi 95KM , Bravo 1.4 16v Multiair 140 KM Dynamic, Croma 1.9 150KM Dynamic FL automat DPF, Stilo Multiwagon JTD 1.9 115 KM Dynamic, Grande Punto 1.4 8v Dynamic/Estiva, Multipla 1.6 SX LPG, Panda 1.2 Dynamic, Uno 1.5 S.i.e. , Wartburg 1.3, Wartburg 353, 126p

  13. #12
    Administrator
    Dołączył
    28 sierpień 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    11,530
    Auto
    Croma FL Emotion
    Rocznik
    08.2008
    Po co tyle uszczypliwości??!

    Przed założeniem nowego tematu zapoznaj się z :
    Regulamin | Szukaj | Skargi |
    Kontakt| Zanim stworzysz nowy temat

    Jest:
    -rower
    -Fiat Croma 1.9 FL Emotion - Czarna FURIA
    -Volvo V50 2.0

    Było:
    -Brava 1.4 S 75 KM
    -Marea 1.9 JTD na FKP|
    -FF 1.8 TDCi

  14. #13
    Master
    Dołączył
    03 kwiecień 2013
    Skąd
    Toruń
    Wiek
    50
    Postów
    1,144
    Auto
    Hyundai i30 Fastback 1.5 T-GDI 48V 7DCT 160 KM i Kia Proceed 7DCT 160 KM
    Rocznik
    2021
    Chyba dla sportu. Szanuje hak64, ale dzisiaj nie było nam po drodze. Czasem tak jest pozdrawiam, PM

  15. #14
    Master
    Dołączył
    08 marzec 2016
    Skąd
    Toruń
    Postów
    5,519
    Auto
    500X Lounge 1.4 16V MultiAir Turbo, Seat Ateca Xperience 1.5 TSI Evo 2
    Rocznik
    04.2016, 05.2023
    Czy przy tej Castoramie imbecyle muszą co jakiś czas odwalić numer? Jednego już kilka lat temu tam zabili, wjeżdżając w tył...

    Co do auta. Masz AC? Jeśli tak, to wal w AC i regresem. Nic nie stracisz, tylko zyskasz. Po tym co przeczytałem wnioskuję, że lekko z Wartą nie będzie. Same oględziny auta już o tym świadczą. Przy AC regresowym wiele problemow z Ciebie zejdzie, a i Twój ubezpieczyciel inaczej spojrzy na temat.

  16. #15
    Master
    Dołączył
    03 kwiecień 2013
    Skąd
    Toruń
    Wiek
    50
    Postów
    1,144
    Auto
    Hyundai i30 Fastback 1.5 T-GDI 48V 7DCT 160 KM i Kia Proceed 7DCT 160 KM
    Rocznik
    2021
    Rozbite na sprzedaż. Wywoławcza 8500 brutto - zapraszam.


 
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Witam. Proszę o pomoc. Croma to nowe moje auto
    Napisany przez Sewegr na forum Croma (Klasyczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 07-08-2017, 09:00
  2. Moje następne auto czyli co nam jeździ po głowie...
    Napisany przez boch na forum Na luzie, po pracy
    Odpowiedzi: 204
    Ostatni post: 30-06-2015, 18:21
  3. Moje Bravo i moje modyfikacje - OBD2 w kabinie, polerka wnętrza :)
    Napisany przez noname na forum Modyfikacje
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 29-03-2015, 20:08
  4. propozycja dla działu 'moje auto'
    Napisany przez TMK na forum Obsługa portalu i forum
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post: 26-11-2013, 21:06
  5. dział moje auto
    Napisany przez lesiu1990xd na forum Obsługa portalu i forum
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 23-08-2013, 07:20

Odwiedzający znaleźli nas szukając w sieci

Tagi dla tego tematu

Ta strona używa ciasteczek tzw. "cookies"
Dbając o Twoją prywatność, prosimy Cię o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie przez nas oraz naszych partnerów biznesowych Twoich danych osobowych. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody na przetwarzanie lub chcesz ograniczyć jej zakres kliknij w "Pokaż szczegóły". Zakres wyrażonej zgody może wpływać na dostępność świadczonych przez nas usług. Dane przetwarzamy m.in. w celu wyboru podstawowych reklam, tworzenia profilu i wyboru spersonalizowanych treści oraz reklam, pomiaru ich wydajności, na podstawie zgody w celach marketingowych, w tym profilowania, w celach analitycznych oraz na podstawie naszego uzasadnionego interesu jako Administratora. Przysługuje Ci m.in. prawo do dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wycofania zgody na przetwarzanie.

Za Twoją zgodą my i nasi partnerzy wykorzystujemy pliki cookie lub podobne technologie do przechowywania, dostępu i przetwarzania danych osobowych, takich jak Twoje wizyty na tej stronie, adresy IP i identyfikatory plików cookie. Niektórzy partnerzy nie proszą Cię o zgodę na przetwarzanie Twoich danych i opierają się na swoim uzasadnionym interesie biznesowym. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę lub sprzeciwić się przetwarzaniu danych w oparciu o uzasadniony interes, klikając na "Dowiedz się więcej" lub w naszej Polityce Prywatności na tej stronie Zobacz politykę prywatności oraz w jaki sposób wykorzystujemy pliki Cookie.

Wraz z naszymi partnerami przetwarzamy Twoje następujące dane: Dokładne dane geolokalizacyjne i identyfikacja poprzez skanowanie urządzeń, przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy i treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców, rozwój produktu. O wykorzystanie tych danych zostaniesz dodatkowo poproszony przez firmę Google Inc. w momencie kiedy pierwsza reklama miałaby zostać wyświetlona. Więcej informacji na temat sposobu gromadzenia i przetwarzania danych przez Google Analytics znajdziesz na stronie "Jak Google używa danych z witryn i aplikacji, które korzystają z naszych usług" dostępnej pod adresem: https://policies.google.com/technologies/partner-sites.
        
https://www.iparts.pl