Witamy na Fiat Klub Polska
 • 2 000 000 sztuk Pandy z polskiej fabryki

  4 lipca z linii produkcyjnych Fiat Auto Poland w Tychach zjechał model Panda numer 2 000 000. Ten jubileuszowy egzemplarz to wóz wyposażony w silnik 1.3 MultiJet, w kolorze czerwonym (Rosso Sfrontato).

  2011 to szczególny rok w historii Fiat Auto Poland oraz fabryki w Tychach. W maju uruchomiono produkcję seryjną nowego modelu samochodu (Lancia Ypsilon). Spółka od początku swojej działalności w Polsce, to jest od października 1992 r. do końca czerwca 2011, wyprodukowała już około 6,2 mln samochodów. Przypomnimy także, że w roku bieżącym obchodzi się 90. urodziny obecności Fiata w Polsce.

  Ukoronowaniem tego jubileuszu jest kolejny kamień milowy w historii tyskiego zakładu.

  Z dwóch milionów wyprodukowanych do tej pory sztuk Pandy na rynek polski trafiło 115 465 aut, natomiast 1 884 535 egzemplarzy (94,2%) wyeksportowano na rynki 76 państw, w tym do wszystkich państw europejskich (najwięcej do Włoch: 1 204 734 sztuk, Niemiec: 164 600 sztuk, Francji: 125 339 sztuk, a także m.in. do Japonii, RPA, Rosji oraz Meksyku.

  Obecnie Panda produkowana jest w czterech wersjach silnikowych: trzema benzynowymi 1.1 (54 KM), 1.2 (69 KM), 1.4 (77 KM) oraz z superoszczędnym i ekologicznym dieslem 1.3 MultiJet (75 KM). W ofercie występuje także wersja Panda Natural Power na gaz ziemny oraz wersja LPG na gaz propan-butan.

  Panda może być wyposażona w manualną skrzynię zmiany biegów lub automatyczną typu Dualogic (MTA). Fiat Panda jest także jedynym modelem w segmencie A, który może mieć napęd na cztery koła: występuje on w wersjach Climbing lub Cross. Z kolei wersja Panda Eco podkreśla znaczenie, jakie Fiat przywiązuje do ochrony środowiska.

  W minionych 8 latach nie mogło zabraknąć serii specjalnych Pandy jak m.in. 100 HP, Alessi, Monster, Mamy oraz aktualnej w ofercie My Life.

  Przypomnijmy, że rozpoczęcie seryjnej produkcji nowej Pandy w fabryce Fiat Auto Poland Tychach nastąpiło w maju 2003 r. Od tego czasu model zyskał liczne grono wielbicieli, o czym świadczą wyniki sprzedaży, nie tylko w Polsce. W rankingach sprzedaży, zarówno w Polsce, jak i krajach europejskich, Fiat Panda szybko wysunął się na prowadzenie w swoim segmencie i pozostaje liderem do dzisiaj.

  W bieżącym roku szykowany jest debiut zupełnie nowej wersji Fiata Panda. Tutaj można zobaczyć jak będzie wyglądać nowa wersja Fiata Pandy.

  Fiat Panda sam w sobie jest fenomenem: mijają kolejne lata, a na ten model utrzymuje się wciąż wysokie zapotrzebowanie, co świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu i zaufaniu klientów. Można użyć stwierdzenia, że jest to wizytówka polskiej motoryzacji, doskonały produkt Made in Poland, a sukcesy handlowe odnoszone przez Pandę potwierdzone zostały licznymi nagrodami i wyróżnieniami, przyznanymi zarówno przez dziennikarzy, jak i czytelników prasy specjalistycznej. Zdecydowanie należy podkreślić prestiżowy tytuł europejskiego Car of The Year 2004.

  Zakład Fiat Auto Poland w Tychach, gdzie Panda jest produkowana, zalicza się do światowej elity w przemyśle samochodowym, co zostało potwierdzone międzynarodowym audytem World Class Manufacturing (stosowanie najlepszych i najskuteczniejszych metod zarządzania procesem produkcyjnym) oraz przyznaniem certyfikatu Silver Level.

  Przekłada się to w bezpośredni sposób na jakość produkowanych w Tychach samochodów. W opublikowanych rankingach niezawodności według niemieckiego ADAC, Fiat Panda zajmuje czołowe miejsce w kategorii samochodów segmentu A.
  Źródło: Samar


  wypowiedzi 13 wypowiedzi
  1. Avatar seth
   seth -
   fajna ta panda
  1. Avatar miszko
   miszko -
   Ciekawe czy trafi do właściciela czy skończy jako model reprezentatywny
  1. Avatar seth
   seth -
   oby poszedł na rynek. i oby takich więcej wyszło.
  1. Avatar BART_osz
   BART_osz -
   Damn ... niezalapalem sie na fotke . Ta sztuka trafi do klienta . Na auli zakladowej jako pamiatkowe sa zawsze dawane jedne z pierwszych sztuk produkcyjnych ... .
  1. Avatar miszko
   miszko -
   Chmm czyli ta prezentowana Panda nie była tą Pandą?
  1. Avatar bartus-b4
   bartus-b4 -
   BART_osz.Czy czasem nie pracujemy w tym samym zakładzie?
  1. Avatar BART_osz
   BART_osz -
   Cytat Napisał miszko Zobacz post
   Chmm czyli ta prezentowana Panda nie była tą Pandą?
   Tą Pandą to znaczy jaką Pandą miszko ?
   To zwykły cross ( albo niezwykly bo najdrozsza panda ) produkcyjna sztuka - odkleja te cyferki i idzie dalej w linie - a jak jest
   juz po rolkach - to na magazyn i do wysyłki (chyba że będą foliować dach - to znowu w linie ) . Jak pisałem - panda "historyczna"
   ze tak nazwe jest tylko jedna w zakladowym showroomie i to jest jedna z pierwszych sztuk produkcyjnych.
   Bartus-b4 - jezeli pracujesz w tychach we fiacie - w zakladzie karoserii jak to kiedys na przepustkach pisalo - to tak możemy mieć
   ze sobą troche wspólnego .
  1. Avatar miszko
   miszko -
   Ta co na zdjęciu
  1. Avatar bartus-b4
   bartus-b4 -
   Teraz na przepustkach widnieje Zakład Tychy
  1. Avatar BART_osz
   BART_osz -
   Cytat Napisał miszko Zobacz post
   Ta co na zdjęciu
   Nie widze samochodu ale ... przyjemniejsze rzeczy .

   Cytat Napisał bartus-b4 Zobacz post
   Teraz na przepustkach widnieje Zakład Tychy
   Ciut od przejęcia MM dają już nowe . Ja miałem jeszcze tą historyczną

   Sorki koncze OT
  1. Avatar miszko
   miszko -
   Zdjęcie na samym dole w artykule. Panda z napisem 2 miliony.

   A co do OT, to tutaj ten temat po to jest
  1. Avatar BART_osz
   BART_osz -
   Cytat Napisał miszko Zobacz post
   Zdjęcie na samym dole w artykule. Panda z napisem 2 miliony.
   a ja dziś odpisując widzialem Twoj post tak jak na załączonej fotce :


   klikajac otwieral sie w link do strony na facebook'u z reklama - fajna pani ... reklamowala tampony buehehe . Z samochodem to mialo malo wspolnego dlatego zdziwiony pisalem "jaka panda" patrzac na ta pania w sumie byla duuuuzo lepsza niz panda .
  1. Avatar miszko
   miszko -
   No tak Nie o tą panią mi chodziło A te dymki to reklama kontekstowa. Jak się jest w grupie VIP to reklamy są domyślnie wyłączone, tak dla podziękowania za włożoną cegiełkę w budowę FKP
http://www.iparts.pl