Też mi się spodobały, bo trochę podobne do alufelg 17", dlatego do kół na zimę je wybrałem.
Też mi się spodobały, bo trochę podobne do alufelg 17", dlatego do kół na zimę je wybrałem.
Fiat Tipo 1.4 16V Open Edition Plus Węgry
Wczoraj odesłałem moje felgi na reklamację zobaczymy jak zostanie ona rozpatrzona.
Fajne kołpaki. Porządne? Nie jakiś badziew? Ile płaciłeś za przesyłkę? Mnie jeden oryginalny zaginął i albo kupię komplet innych albo za 90 mogę dokupić w aso jedną sztukę. Ja mam białe tipo.
To teraz zadam Wam następujące pytanie a właściwie proszę o opinię i radę! Auto będę odbierał na 15' stali z letnimi oponami Bridgestone Turanza! Plan jest taki że od razu ściągam koła opony zdejmuję z felg i na allegro w zasadzie jako nówki za atrakcyjną cenę! Felgi stalowe zostają na zimę a ja kupję jakieś alusy oczywiście czarne całe lub czarne polerowane! I teraz właśnie to pytanie! Jaki rozmiar ? 16' czy 17' ? Kompromis pomiędzy ceną komfortem czy wygląd ? Jak się jeździ Tipo Tipo 1,4 na 16' a jak na 17' ? Co radzicie i polecacie ? Jakie macie odczucia ?
FIAT BRAVA 1.6 16V - w krainie wiecznej rdzy ...
LANCIA LYBRA 1.9 JTD - odjechała w siną dal ...
FIAT CINQUECENTO 704 - "The End" po 23 latach ...
-------------------------------------------------------------
FIAT TIPO 1.4 95KM + LPG
Mam plan zrobić podobnie, odbieram na stalowych 15, od razu sciagam i wrzucam ( już zamówione) alu dezent td w rozmiarze 16, na to nokiany waterproof . dobra cena była na allegro ( chyba ze względu na black friday - ponad 300 taniej ). Na opony już kupiec czeka, zostaną mi stalowe 15 i kołpaki do sprzedania. Mniej więcej tak ma wyglądać po założeniu :
fiat-tipo-dezent-td-16.jpg
Ostatnio edytowane przez dziadeck ; 27-11-2016 o 13:06
No akurat mnie nie przypadły do gustu! Ale jak przejrzałem wzory dedykowane do Tipo 1,4 to jak mam być szczery to chyba wolałbym Dezent TI które są też w opcji Dark. Natomiast ja będę celował w czarny kolor więc fajnie wyglądają MAK Milano Black ewentualnie MAK Venti Titan ale tu jest już troszkę wyższa cena. No trudno będzie się zdecydować![]()
FIAT BRAVA 1.6 16V - w krainie wiecznej rdzy ...
LANCIA LYBRA 1.9 JTD - odjechała w siną dal ...
FIAT CINQUECENTO 704 - "The End" po 23 latach ...
-------------------------------------------------------------
FIAT TIPO 1.4 95KM + LPG
Też myślałem o dezent ti bo rzeczywiście ładne ale zadecydowala cena. Tłumacze sobie jeszcze że dezent td łatwiejsze do czyszczenia.![]()
Ostatnio edytowane przez dziadeck ; 27-11-2016 o 14:36
Witam,
chciałbym już zakupić opony zimowe do nowego Tipo. Rozmiar 15. Przypadły mi do gustu opony Dębicy Frigo 2:
4X 195/65R15 91T DĘBICA FRIGO 2 OPONY ZIMOWE 2016 (6592696602) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Co sądzicie o tych oponkach, ktoś ich używa?
Drugie pytanie - czy te z załączonego linku nadadzą się do mojego Tipo na felgi stalowe 15-ki?
Profil opony jest 195/65, indeks nośności 91T, natomiast wg danych z instrukcji Tipo indeks nośności to 91H - czego dotyczy ta literka przy indeksie nośności? Może mieć jakiś wpływ?
Dodam że mój Tipo jest w wersji 1.4 benzyna 95 koni - bo wiem że ten indeks nośności chyba zależy też od mocy samochodu i prędkości.
Proszę pomóżcie - czy mogę śmiało kupić te z linku, czy szukać koniecznie z indeksem 91H?
Pozdr
Akurat w przypadku mojego zamówienia był to już egzemplarz przewidziany do produkcji więc pewnych rzeczy nie dało się zmienićCzy bym go zamówił czy nie to i tak by się wyprodukował właśnie w takiej konfiguracji
Co za różnica stary ? Za alusy dopłata 2100 zł a i tak bym musiał dokupić komplet kół. Stalówki wcale dużo tańsze nie są
![]()
FIAT BRAVA 1.6 16V - w krainie wiecznej rdzy ...
LANCIA LYBRA 1.9 JTD - odjechała w siną dal ...
FIAT CINQUECENTO 704 - "The End" po 23 latach ...
-------------------------------------------------------------
FIAT TIPO 1.4 95KM + LPG