Witamy na Fiat Klub Polska
 • Sergio Marchionne nie żyje. Miał 66 lat

  Sergio Marchionne nie żyje. Cała branża motoryzacyjna pogrążyła się dzisiaj w żałobie - Sergio Marchionne, człowiek-legenda, zmarł w wieku 66 lat.


  Sergio Marchionne od jakiegoś czasu zmagał się z kłopotami zdrowotnymi. W ostatnim czasie znajdował się na zwolnieniu lekarskim po operacji, którą przeszedł. Parę dni temu przedstawiciele koncernu FCA poinformowali, że wystąpiły nieoczekiwane komplikacje po zabiegu, a stan zdrowia Marchionne pogorszył się. Z tego powodu dotychczasowy CEO koncernu postanowił ustąpić ze stanowiska.

  - Dzisiaj spełnił się najczarniejszy scenariusz, a Sergio Marchionne odszedł z tego świata - podała agencja Bloomberg, a za nią inne zagraniczne serwisy. Śmierc Sergio Marchionne została oficjalnie potwierdzona przez Exor NV, holding należący do rodziny Agnelli, która jest głównym udziałowcem w FCA.

  Za sterami FCA Marchionne znajdował się od 2004 r. i uważany jest za osobę, która uratowała Fiata przed bankructwem.

  Na stanowisku zastąpi go Mike Manley, który w koncernie FCA szefuje markom Jeep oraz RAM. Manley już w sobotę przejął obowiązki dyrektora generalnego, a na dniach zostanie oficjalnie ogłoszony nowym CEO. Z kolei nowym szefem Ferrari zostanie Louis Carey Camilleri.
  wypowiedzi 4 wypowiedzi
  1. Avatar rajtkezjusz
   rajtkezjusz -
   Ciekawe jak pokierowany będzie koncern . Byle robił swoje ,a nie gonił BMW czy inne premium. Poprawić,dopracowac co mają i można kawał tortu zgarnąć
  1. Avatar kFi@t
   kFi@t -
   To chyba Sergio Marchionne widział drogę i miał odwagę nią iść wbrew utartym poglądom. " zostawił koncern bez długów, z dobrymi wynikami finansowymi i perspektywami na wzrost." Dla firmy ogromna strata, bo firma to nie nazwa, ale ludzie na czele z liderami, o których niełatwo. Dla miłośników aut z "włoską duszą" żal.
   spidersweb.pl/autoblog/zmarl-sergio-marchionne-prezes-fca/"]https://spidersweb.pl/autoblog/zmarl-sergio-marchionne-prezes-fca/
  1. Avatar bnbn1
   bnbn1 -
   amerykanie się biorą za biznes.... mam nadzieję ze nie zrobią z fiata drugiego forda co podlega szybko autorecyklingowi poprzez korozję, a powazniej nir cofną poziomu jakości do lat 80 bo wtedy był on mówiąc wprost słaby.
  1. Avatar fiter19
   fiter19 -
   Tego co Fiat zrobił z taką marką jak Lancia nie wybaczę. Ale o zmarłych nie mówi się źle. Non omnis moriar.
https://www.iparts.pl