Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat uzyskuje najlepszy wynik w Europie!

  Już czwarty rok z rzędu Fiat uzyskuje najlepszy wynik w Europie w zakresie redukcji emisji CO2.

  Już czwarty rok z rzędu marka Fiat może się pochwalić najniższą średnią wartością emisji CO2 w samochodach sprzedanych w Europie. W roku 2010, Fiat osiągnął średnią wartość emisji równą 123,1 g/km (4,7 g/km mniej w stosunku do średniej z roku 2009).

  Grupa FIAT okazała się także pierwszą w rankingu z wynikiem 125,9 g/km, notując poprawę o 5 g/km w stosunku do poprzedniego roku. Prymat Fiata został potwierdzony przez firmę JATO Dynamics, światowego lidera w zakresie konsultacji i badań dotyczących przemysłu samochodowego.

  To bardzo ważne osiągnięcie szczególnie istotne, że z roku na rok Grupa FIAT sukcesywnie obniża średnie wartości emisji dwutlenku węgla. W ostatnich 4 latach, sama marka Fiat zmniejszyła średni poziom emisji o 10%, schodząc z wartości 137,3 do wartości 123,1 g/km CO2, wyprzedzając zatem znacznie limity przewidziane przez Unię Europejską na rok 2015, ustalone na równe 130 g/km.

  Powyższy wynik potwierdza zaangażowanie Grupy Fiat w ochronę środowiska, również dzięki rozwojowi prostych i pomysłowych rozwiązań, takich jak silnik TwinAir, najbardziej ekologiczny turbodoładowany benzynowy silnik na świecie, zastosowaniu alternatywnego paliwa, takiego, jak metan/LPG - dziedzina, w której marka jest liderem europejskim oraz rozwój innowacyjnych technologii, takich, jak EcoDrive, innowacyjny i łatwy w użyciu program, który poprzez analizę stylu jazdy pomaga kierowcy obniżyć zużycie paliwa oraz emisję CO2 do wartości nawet lepszych niż te, które są podane w homologacji pojazdu.

  Wszystkie eko-technologiczne innowacje Grupy Fiat skupione są pod marką "Air Technologies", będącą reprezentantem i syntezą rozwoju technologicznego, który w ostatnich 20 latach umożliwił wprowadzenie na rynek rewolucyjnych, choć jednocześnie prostych rozwiązań, o niskim wpływie na środowisko, bez konieczności rezygnacji z przyjemności prowadzenia pojazdu, która od zawsze wyróżniała samochody Made in Italy.

  Źródło: www.fiat.pl
  wypowiedzi 1 wypowiedź
  1. Avatar egon
   egon -
   Zacytuje: "Zobacz, jak Fiat zmienia sie na lepsze" Co bardzo cieszy
https://www.iparts.pl