Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat Tipo „zwerbowany” do Korpusu Karabinierów.

  W Komendzie Głównej Korpusu Karabinierów w Rzymie został przekazany pierwszy Fiat Tipo, wchodzący w skład nowej floty samochodów złożonej z 500 sztuk tego modelu, który będzie wykorzystywany przez straż celno-podatkową i Karabinierów do kontrolowaniu terytorium.


  Flota samochodów charakteryzujących się klasycznym, niebieskim kolorem Karabinierów, składa się pięciodrzwiowych Fiatów Tipo, wyposażonych w doskonałe silniki turbo diesel 1.3 Multijet o mocy 95 KM.

  Wyposażenie samochodów zostało zaprojektowane specjalnie i zgodnie z żądaniami Korpusu. W skład tego wchodzą: światła policyjne i najnowszej generacji ruchomy „kogut", z tyłu wysuwany stolik do pisania ze specjalną sufitową lampą ledową, stojak na pałki policyjne, policyjny lizak, umieszczony na środku mikrofon radia, z którego swobodnie mogą korzystać członkowie załogi.

  Wraz z przekazaniem floty Fiatów Tipo poszerza się gama samochodów FCA oddana w ręce Karabinierów do ich codziennej służby, a jak dotąd są to modele: Fiat Panda, Fiat Punto, Jeep Renegade oraz Alfy Romeo Giulietta, do których dołączyła topowa marka gamy, czyli Giulia Quadrifoglio.

  Związek pomiędzy Koncernem a Karabinierami rozpoczął się w latach 50. ubiegłego wieku i od tamtej pory, wśród słynnych „Gazzelli" Korpusu były zawsze samochody Fiata, Alfy Romeo czy Lancii. Ta silna współpraca kładła nacisk na doskonałość włoskich produktów w służbie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego Włoch.
https://www.iparts.pl