Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat Tipo przejdzie facelifting i dostanie wersję Cross

  Fiat Tipo drugiej generacji (jeśli weźmiemy pod uwagę pierwszą edycję Tipo produkowaną w latach 1988-1995) został wprowadzony na rynek europejski w październiku 2015r. Nowe Tipo jest projektem 'joint venture' włoskiego producenta i TOFAS z Turcji i jest sprzedawany jako hatchback, sedan i kombi. Jako, że minęło już 5 lat auto doczekało się odświeżonej wersji, w tym też wersji Cross czyli z akcentami auta terenowego.


  Udało się wykonać pierwsze zdjęcia ('szpiegowskie') przedstawiające prototypowe zimowe testy na drogach publicznych. Jak widać zmiany wizualne zostaną ograniczone do minimum, a kamuflaż z przodu wskazuje, że będą one ograniczone do odświeżonej przedniej części auta. Z informacji, które krążą w sieci wiadomo, że powinniśmy spodziewać się też pary nowych reflektorów. Egzemplarz, który został sfotografowany nadal używa świateł produkcyjnych modelu, który jest obecnie w sprzedaży.

  Gama silników Tipo obejmuje 1,4-litrowy silnik benzynowy o mocy 95 koni mechanicznych (70 kilowatów) oraz dwa silniki wysokoprężne - silniki o zapłonie samoczynnym 1,3 i 1,6 litra, odpowiednio o mocy 95 KM (70 kW) i 120 KM (88 kW). W zależności od silnika w standardzie można uzyskać pięcio- lub sześciobiegową manualną skrzynię biegów, a mocniejszy olej napędowy jest opcjonalnie wyposażony w sześciobiegową automatyczną skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem. Istnieją również silniki napędzane LPG i bioetanolem.

  Tipo zastąpiło Bravo i Linea w europejskim segmencie C i jest obecnie produkowane w fabryce Fiata Bursa w Turcji. Dostarczono już ponad 600 000 samochodów, dzięki czemu nowy Tipo jest jednym z najbardziej udanych współczesnych samochodów Fiata na kontynencie europejskim.

  Odświeżone Tipo pojawi się do końca tego roku, a sprzedaż rozpocznie się najprawdopodobniej już w listopadzie lub grudniu. Model jest również dostępny jako Dodge Neon w Meksyku.

  wypowiedzi 7 wypowiedzi
  1. Avatar ricci40
   ricci40 -
   Witam
   Kiedy będą dostępne zestawy żeby podnieść zawieszenie w tipo hatchback tak o 5cm?
  1. Avatar SirMartinezik
   SirMartinezik -
   Jak będzie miał tak samo wyjącą klimę to dziękuję bardzo drugi raz nie dam się zrobić w konia.
  1. Avatar aegean
   aegean -
   Cytat Napisał SirMartinezik Zobacz post
   Jak będzie miał tak samo wyjącą klimę to dziękuję bardzo drugi raz nie dam się zrobić w konia.
   Wyjącą klimę?
  1. Avatar Zaraz
   Zaraz -
   Ale silniki to maja być do wyboru ... tylko 1.0 3 cylindry 100 KM benzyna
   https://a.msn.com/r/2/BB1aqPnx?m=pl-...rID=InAppShare
  1. Avatar Mieszko1944
   Mieszko1944 -
   te silniki to tragedia, z trwałej jednostki rezygnują, Coraz więcej bajerów, skończył się tani fiat.
  1. Avatar bogus9
   bogus9 -
   Cytat Napisał SirMartinezik Zobacz post
   Jak będzie miał tak samo wyjącą klimę to dziękuję bardzo drugi raz nie dam się zrobić w konia.
   podbijam temat
  1. Avatar kwik2000
   kwik2000 -
   jak dla mnie super
https://www.iparts.pl