Witam, problem przedstawia się następująco:

Punto II 1.2 16v 2000, B+LPG, automatyczna skrzynia biegów

Ostatnio punto zapala dość normalnie, niemniej jednak po ok 30 sekundach lub dodaniu gazu na trasie zaczyna się trząść, tracić moc i w efekcie gaśnie. Da się go trzymać na wyższych obrotach, niemniej jest to bolesne (wyraźnie nie równa praca). Po przełączeniu na gaz wszystko wraca do normy. Gdy znów przełączy się na benzynę to albo pochodzi, albo znów zacznie się szarpanie (nie bardzo wiem czym jest spowodowana ta różnica).

Punto podłączyłem pod komputer. Skasowałem błąd sondy lambda (chyba dość powszechny z LPG). Punto odpaliłem na benzynie i pochodziło tak:
https://www.dropbox.com/s/xneytdj4s1tf85j/odpalenie.png
odpalenie.png

Zadowolony ze już może jest lepiej zgasiłem, odpaliłem ponownie i pojechałem na "jazdę próbną" i niestety po dodaniu gazu silnik stracił moc i zgasł. Co jest widoczne tutaj:
https://www.dropbox.com/s/yb4zw8ua64t5tvb/jazda.png
jazda.png

Jak, że pierwszy raz używam tegoż programu i nie bardzo się znam to zalogowałem chyba za dużo rzeczy. Gdyby co mogę je odznaczyć. Przeglądając forum widziałem, że ktoś radził sprawdzić czy temperatury się zgadzają. Tu się zgadzały, na dworze wg termometru w domu było 9st, a temperatura silnika (wody) to 10st, a powietrza 12st - myślę, że są do przyjęcia.

Dodam jeszcze, że później punto już nie odpaliło normalnie, tzn. brzmi tak jakby czasem coś się zapaliło ("chce odpalić").