Witamy na Fiat Klub Polska
 • Więcej punktów karnych dla kierowców

  MSWiA pracuje nad kolejnymi modyfikacjami dotyczącymi ruchu drogowego. Tym razem urzędnicy proponują zmiany w mandatach.

  Zmiany w mandatach obejmują przydzielanie punktów karnych. MSWiA proponuje zwiększenie ich liczby w przypadku kilku wybranych wykroczeń. Przykładowo, motocyklista jadący bez kasku dotychczas otrzymywał jeden punkt karny, jednak według polityków powinien dostać cztery punkty.


  Za cofanie pojazdem na autostradzie i drodze ekspresowej kierowca otrzyma pięć punktów. Kierowca blokujący skrzyżowanie dostanie dwa punkty karne.

  Osoba jadąca samochodem i jednocześnie rozmawiająca przez telefon komórkowy (bez użycia zestawu słuchawkowego), będzie musiała przyjąć pięć punktów. Za przewożenie pasażera bez zapiętych pasów przybędą cztery punkty karne. Rodzice, którzy nie zadbają o specjalny fotelik dla dziecka będą musieli pogodzić się z sześcioma punktami karnymi zamiast trzech.

  To są jedynie wstępnie przygotowane zmiany. Do 26 września MSWiA ma stworzyć finalną wersję tego projektu, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci, pasażerów i pieszych.
  wypowiedzi 3 wypowiedzi
  1. Avatar lukq
   lukq -
   Karać, karać nie wyróżniać.
  1. Avatar siedem
   siedem -
   Cytat Napisał lukq Zobacz post
   Karać, karać nie wyróżniać.
   Im nie chodzi o karanie a o zdarcie z ciebie jak najwięcej kasy. Cennik też pewnie pójdzie w górę. Szybciej uzbierasz komplet punktów i wykupisz dodatkowe jazdy by odzyskać prawo jazdy - a do czyjej kieszeni trafi kasa?
  1. Avatar lukq
   lukq -
   Za podnoszeniem kasy to nie jestem za bardzo, ale czasem jak widzę idiotów, bo inaczej ich nie można nazwać to zabierałbym prawo jazdy i jeszcze kazał płacić dożywotnią karę.
   Trochę niesprawiedliwe jest to, że ktoś przekroczy prędkość o 51 km/h i dostaje takie sam mandat jak ten co przekroczył powiedzmy o 120km/h. Jeśli chodzi o punkty to i tak jak na razie jest ich mało. Byśmy nauczyli się jeździć trzeba karać i szkolić.
   Jeśli chodzi o kasę to trafia to urzędu wojewódzkiego danego województwa.
http://www.iparts.pl