Witamy na Fiat Klub Polska
 • Weekend bez ofiar! Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa

  By "Weekend bez ofiar" się urzeczywistnił, a więc by w pierwszy wakacyjny weekend 24-26 czerwca br. nikt nie zginął w wypadkach, wszyscy użytkownicy dróg muszą zachowywać się racjonalnie. Dlatego do tych wszystkich, którzy nie zamierzają dostosować się do zasad bezpieczeństwa, apelujemy: "Zostańcie w domach!".

  Kto nie powinien pojawić się w weekend 24-26 czerwca br. na drodze? Przede wszystkim:

  • kierowcy, którzy nie przestrzegają limitów prędkości;
  • kierowcy, którzy wyprzedzają na linii ciągłej;
  • kierowcy, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu;
  • kierowcy zmęczeni i zestresowani;
  • kierowcy zażywający leki obniżające zdolności psychofizyczne;
  • rowerzyści i piesi, którzy po zmroku poruszają się drogami bez odblasków;
  • rowerzyści i piesi, którzy przekraczają jezdnię w niedozwolonym miejscu;
  • rowerzyści i piesi pod wpływem alkoholu;  Zanim wyruszysz w podróż zastanów się, w jaki sposób Ty lub Twoi bliscy przyczyniacie się do stworzenia ryzyka wypadku drogowego.

  W analizie zachowania pomoże Ci seria naszych poradnikowych artykułów lub felietonów filmowych. Czy wiesz, że prowadząc samochód pod wpływem leków obniżających zdolności kierowania pojazdem, ponosisz kary jak kierowca pod wpływem alkoholu? Czy wiesz, których leków unikać? Czy umiesz prawidłowo zamocować na samochodzie rower lub kajak? Czy wiesz, że jedzenie za kierownicą jest bardziej niebezpieczne niż rozmowa przez telefon? Zaskoczymy Cię!

  By ocenić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa drogowego, rozwiąż też Narodowy Test Bezpieczeństwa Drogowego. Znajomość przepisów ruchu drogowego to coś zupełnie innego niż umiejętność bezpiecznej jazdy. Sprawdź sam!

  Bezpieczeństwa drogowego możesz też uczyć się w praktyce. Chcesz zobaczyć, jak zachowuje się ludzkie ciało podczas dachowania, masz ochotę spróbować swoich sił za kierownicą autobusu, nie pamiętasz już zasad udzielania pierwszej pomocy – przyjdź z całą rodziną na jeden z wielu pikników, jakie przez cały czerwiec organizujemy w różnych częściach Polski .

  Lista Pikników Edukacyjnych

  Jeśli dokonałeś analizy swojego zachowania i wiesz, na co musisz zwracać szczególną uwagę w podróży, jesteś gotowy do drogi. Zadeklaruj, że będziesz jeździł bezpiecznie, zwłaszcza w weekend 24-26 czerwca 2011 r. Ponadto oznacz swój samochód naklejką, którą znajdziesz w lipcowym wydaniu "Auto Świata" lub 16 czerwca br. w "Przeglądzie Sportowym". Pokaż innym, że uczestniczysz w Narodowym Eksperymencie Bezpieczeństwa!

  więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie
  www.weekendbezofiar.pl

  Ja już dołączyłem do akcji, dołącz i Ty

  Źródło: GDDKiA
http://www.iparts.pl