Witamy na Fiat Klub Polska
 • Trzy nowe warianty Fiata 500. Tylko dla Amerykanów?

  Fiat 500 to niewątpliwie samochód, który cieszy się sporym powodzeniem. Nie dziwi więc fakt, że producent myśli o poszerzeniu oferty o nowe wersje. Fiat 500 Cabrio, który został już zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku. Jednak w najbliższej przyszłości popularna "pięćsetka" doczeka się jeszcze trzech unikalnych wariantów.

  Fiat 500C na 2012 rok - pierwszy film promocyjny

  Pierwszy z nich to sportowy Fiat 500 Abarth. Jego debiut został już zapowiedziany na targi motoryzacyjne w Los Angeles (w listopadzie tego roku). Chwilę później ma zadebiutować model 500 BEV (Battery Electric Vehicle) i wersja kombi "Giardinetta".

  Według dziennikarzy z "Auto Week", Fiat 500 Abarth i 500 BEC mają wejść do sprzedaży w przyszłym roku, model 500 Giardinetta ma dołączyć w 2013 roku.

  Nowy Fiat 500 Abarth będzie miał specyfikację zbliżoną do tej, z modelu już sprzedawanego w Europie. Oznacza to, że pod maską znajdzie się 1,4-litrowy silnik T-Jet, o mocy 135 KM. Nie zabraknie sztywniejszego zawieszenia i sportowych dodatków.


  Model 500 BEV będzie najprawdopodobniej oparty na wersji koncepcyjnej, która została zaprezentowana na ostatnich targach motoryzacyjnych w Detroit. Chrysler nie ujawnił żadnych detali na temat układu napędowego, ale możemy spodziewać się małego silnika elektrycznego i litowo-jonowego akumulatora, które pozwolą na przejechanie od 130 do 160 km. Co ważne, prace nad napędem tego pojazdu są prowadzone w Stanach Zjednoczonych, w Centrum Technicznym Chryslera w Auburn Hills, Michigan.


  Fiat 500 Giardinetta to samochód, o którym wiadomo najmniej. Został on zaprojektowany by rywalizować z modelem MINI Clubman. Ta wersja powinna będzie najprawdopodobniej miała czworo drzwi i pięć miejsc w środku.
  Źródło: A. Miklewska - V10.pl, FIAT
  wypowiedzi 2 wypowiedzi
  1. Avatar seth
   seth -
   i to mi sie podoba. jeszcze trochę i fiacik podbije stany na dobre
  1. Avatar tomasz_
   tomasz_ -
   taką wersję z zsuwanym dachem prezentowali w top gear z 1.4 turbo.
http://www.iparts.pl