Witamy na Fiat Klub Polska
 • Projekt Fiata 600 zapowiedzią następcy Punto?

  Już od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się głosy, że Fiat popełnił spory błąd zaniedbując model Punto i skupiając się na kolejnych wariantach 500-tki. Być może wkrótce Włosi naprawią swój błąd, ale do nazwy raczej nie wrócą.

  Nowość również dostanie swój numerek i być może kolejne wariacje w przyszłości. Oczywiście Fiat 600 będzie stylistycznie nawiązywał do swojego młodszego i mniejszego brata. Co ciekawe, nie jest to debiut 600-tki, gdyż w latach 1955-1969 włoski producent produkował model z takim oznaczeniem, choć był on o wiele mniejszy od prezentowanego projektu.

  Niestety Fiat nie chwali się swoim projektem, dlatego też do sieci trafiła praca niezależnego grafika, choć prawdę mówiąc, styliści z Turynu zapewne pójdą w bardzo podobnym kierunku. Miejmy jednak nadzieję, że marketingowcy i księgowi nie będą szaleć z licznymi wersjami. Gdy powstała nowa wersja 500-tki wszyscy byli zadowoleni, ale gdy do nazwy dodawano różne literki i zmieniano nadwozie, wszystko przestało być zabawne.

  Czy tak samo powinno być z modelem Fiat 600? Czy on w ogóle powinien powstać?

  Autor: Kamil Rogala

  Źródło: autocentru.pl

  Ten artykuł powstał na podstawie tematu: Projekt Fiata 600 zapowiedzią następcy Punto? utworzonego przez ciril Zobacz oryginalny post
http://www.iparts.pl