Witamy na Fiat Klub Polska
 • Nowy Fiat Panda walczy o nagrodę Autobest 2012

  Nowy Fiat Panda dopiero co zadebiutował podczas salonu we Frankfurcie, a już walczy o jedną z najważniejszych nagród w przemyśle motoryzacyjnym. Panda trzeciej generacji zakwalifikowała się do ścisłego finału w walce o tytuł "Autobest 2012".

  Tę prestiżową nagrodę przyznaje niezależne jury złożone z dziennikarzy motoryzacyjnych ze Środkowej i Wschodniej Europy. Najmłodsze "dziecko" Fiata zostało jednym z pięciu finalistów w walce o tytuł najlepszego auta 2012 roku przyznawanego przez członków organizacji Autobest.

  Rywalami nowej Pandy w starciu o pierwsze miejsce są Chevrolet Aveo, Ford Focus, Hyundai Elantra i Toyota Yaris.

  "Przed nami jedna z najbardziej ekscytujących rywalizacji w historii konkursu Autobest. Każdy z pięciu finalistów stanowi znakomitą ofertę skierowaną do europejskich kierowców. O wyborze zwycięzcy poinformujemy 15 grudnia 2011 roku - powiedział Ilia Seliktar, przewodniczący kapituły Autobest.

  O wygranej zdecyduje ilość punktów zdobytych w 13 kryteriach (stylistyka i parametry techniczne, prowadzenie, zużycie paliwa, wpływ na środowisko, przestronność). Będą też przyznane punkty za szczególne znaczenie na wschodzących rynkach Środkowej i Wschodniej Europy (m.in. za infrastrukturę sieci dystrybucji i łatwą dostępność części zamiennych oraz akcesoriów).

  Źródło: samar.pl

http://www.iparts.pl