Witamy na Fiat Klub Polska
 • Następca Fiata Punto. Kiedy będzie dostępny w Europie? [zdjęcia]

  Fiat zaprezentował swój nowy mały hatchback, który już nie używa nazwy Punto. Odświeżenie gamy, oznacza także zmianę nazwy.

  Nowy pięciodrzwiowy hatchback Fiata nazywa się Argo, a to oznacza odejście od nazwy Punto. Nie mamy jeszcze informacji, jakie plany związane z nowym modelem ma koncern FCA. Aktualna europejska oferta związana jest przede wszystkim z różnymi mutacjami Fiata 500 i sukcesywnie zdobywającym rynki nowym Tipo. Czy w tej sytuacji jest miejsce na następcę Punto?


  Nowy mały hatchback prezentuje się całkiem nieźle. Zgodnie ze strategią koncernu FCA, w pierwszym okresie będzie produkowany w Brazylii. Można jednak oczekiwać, iż w 2018 roku dołączy on w nieco innej specyfikacji do europejskiej oferty. Z całą pewnością nie jest bez szans na zawojowanie tego rynku.


  W Brazylii napędzany będzie silnikami benzynowymi o pojemności skokowej od 1.0 do 1.8 l. które tradycyjnie w tej części świata przystosowane są do spalania benzyny i etanolu.
  wypowiedzi 8 wypowiedzi
  1. Avatar regon
   regon -
   Mam nadzieję, że FCA nie stwierdzi, że skoro w Europie jest 500, Panda i Tipo, to następca Punto - czyli hatchback klasy B z prawdziwego zdarzenia nie jest potrzebny. Jako użytkownik i miłośnik Grande Punto mam wielki sentyment dla tego modelu, ale nie da się ukryć, że obecne Punto nie daje już rady - chociażby pod względem gamy silników. Nie wiem więc na co czeka FCA - chyba na to by cały rynek tej klasy wzięła konkurencja i znów mozolnie go odzyskiwać jak po uśmierceniu Bravo. Bo niestety ale dla moich (i pewnie nie tylko moich) potrzeb 500 i Panda to typowe mieszczuchy, które są zbyt małe (i brzydkie ). Z kolei Tipo HB jest fajny, ale jednak 10 tys. droższy od Punto (o sedanie nie mówię, bo to nadwozie mi nie odpowiada z punktu widzenia użyteczności).
  1. Avatar grandekropka
   grandekropka -
   Wg informacji z ASO Fiata, nowe Punto jeszcze poczeka, teraz jest parcie na Tipo i nie potrzebują nowego modelu. To raczej dziennikarze piszą co im do głowy przyjdzie.

   Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
  1. Avatar wpfiat
   wpfiat -
   Cytat Napisał grandekropka Zobacz post
   Wg informacji z ASO Fiata, nowe Punto jeszcze poczeka, teraz jest parcie na Tipo i nie potrzebują nowego modelu. To raczej dziennikarze piszą co im do głowy przyjdzie.

   Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
   Lecz jakiś czas temu oficjalnie zostało powiedziane, że Punto się kończy. To miejsce niby ma wypełnić 50tka, lecz to bardzo średni pomysł.

   Zatem pod postacią tego auta jest nadzieją, że jednak Punto nie ubiją i może się pojawi u nas pod tą nazwą.
  1. Avatar Braval
   Braval -
   Po co mają się pręzyć jak panda 3 i 500L mają 30 % rynku w tym segmencie w Europie.Nie robią tego dla Polakow.Polske zostawili Kii, Huyndajowi i skodzie,dacii.Stilo produkują w Brazylii i schodzi tam, nawet fajne po liftingu.Fiat sie w RP "przejadl" , kupują go tylko najwierniejsi fanatycy jak MY...
  1. Avatar slawekjez
   slawekjez -
   Przód do szyby żywcem wzięty z Iveco Daily 2014. Porównajcie sobie
  1. Avatar nokia160047
   nokia160047 -
   bedszie na pewno fajne autko
  1. Avatar rajtkezjusz
   rajtkezjusz -
   Ciekawe jaka cena ...zapewne cos pod Tipo ,a to już może być ciekawe
  1. Avatar autofan
   autofan -
   Ciekawe kiedy się doczekamy następcy Punto, bo coraz gorzej się sprzedaje, a nowego nie słychać.
https://www.iparts.pl