Witamy na Fiat Klub Polska
 • Najlepsze auto dla studenta 2011

  Studenci, mimo swoich ograniczonych możliwości finansowych, stanowią dość ważną grupę potencjalnych klientów dla koncernów motoryzacyjnych. To właśnie podczas studiów wyższych często stajemy się właścicielami naszego pierwszego auta w życiu, a pozytywne doświadczenia mogą przełożyć się na przywiązanie do danej marki również przy okazji kolejnych motozakupów.

  Serwis poświęcony motoryzacji Kelley Blue Book, który uważany jest za jedno z najbardziej godnych zaufania w Ameryce źródeł informacji na temat nowych i używanych samochodów, przygotował wraz ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego/akademickiego zestawienie modeli, które najlepiej nadają się na potrzeby młodzieży uczącej się i studentów.

  Z punktu widzenia rodziców największe znaczenie mają tutaj takie czynniki jak przystępna cena, niezawodność, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Z kolei młodzi kierowcy zdecydowanie większy nacisk kładą na takie aspekty jak atrakcyjność samochodu i frajda z jazdy, ale również umiarkowane zapotrzebowanie na paliwo. Opracowane przez Kelley Blue Book zestawienie jest próbą niełatwego pogodzenia tych oczekiwań.

  Pierwsza piątka najlepszych samochodów nowych to (cena poniżej 18 000 dolarów):
  1. Hyundai Accent
  2. Honda Fit/Jazz
  3. Ford Focus
  4. Fiat 500
  5. Chevrolet Cruze

  Pierwsza piątka najlepszych samochodów używanych to (cena wyjściowa poniżej 12 000 dolarów):
  1. Suzuki SX4
  2. Chevrolet HHR
  3. Kia Sedna
  4. Ford F-150
  5. Nissan Sentra

  Komentarz: Trudno bezpośrednio porównywać amerykańskiego studenta do polskiego, ale jak widać kieruje się on tymi samymi zasadami przy wyborze często pierwszego swojego auta (chyba, że ma bogatego tatę).

  Źródło:Samar/Internet
http://www.iparts.pl