Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat Uno "Rio 450" - specjalna edycja

  W tym roku Rio de Janeiro będzie obchodzić 450 rocznicę istnienia. Jako że Brazylia jest ogromnym rynkiem dla Fiata, Włosi postanowili włączyć się w obchody. W jaki sposób? Wypuszczą na rynek limitowaną edycję modelu Uno. Tak, to auto jeszcze żyje i mimo iż zniknęło z europejskich salonów już jakiś czas temu, ma się naprawdę dobrze!


  Fiat Uno "Rio 450" powstanie w limitowanej ilości 450 sztuk. Na karoserii auta pojawią się specjalne znaczki, a pod maskę będzie trafiał litrowy motor o mocy 73 koni mechanicznych. Silnik jest przygotowany do spalania benzyny, etanolu lub mieszanki benzyny i etanolu. Specjalna wersja Fiata została wyceniona na 11,5 tysiąca dolarów. W przeliczeniu to prawie 44 tysiące złotych.


  Oglądając zdjęcie samochodu załączone do tekstu można odnieść wrażenie, że tak właściwie nie mamy do czynienia z nową wersją Uno, a raczej zmodyfikowaną Pandą z większym prześwitem i plastikowymi panelami na karoserii.


  Źródło: onet.pl
  wypowiedzi 9 wypowiedzi
  1. Avatar byrrt
   byrrt -
   Ależ piękny kotlecik.. Taki ze świąt
   Jak można kupować auto które jest zwyczajnie popularne za dużo wyższe pieniądze tylko dlatego bo jest obłożone plastikiem jak Cactus i ma inną - starą nazwę..
  1. Avatar Street88
   Street88 -
   Samochód w miarę okej myślę że jest warty swojej ceny
  1. Avatar Kinkin
   Kinkin -
   Na zdjęciach wydaje się straszenie kwadratowy. mam nadzieję, że to tylko wychodzi tak na zdjęciach
  1. Avatar Aneser
   Aneser -
   Tragedia...
  1. Avatar ciril
   ciril -
   Na obecną pandę też sarkano że pełno kwadratów i że jest bee. Na żywo okazało się jednak, że tragedii wcale nie ma.
  1. Avatar seth
   seth -
   a fiat dalej w nosie ma nas Europejczyków. Azja ma Viaggio, USA ma Darta i inne fajne modele a Brazylia ma w ogóle super egzemplarze. Kiepska ta polityka Fiata.
  1. Avatar ciril
   ciril -
   Cytat Napisał seth Zobacz post
   a fiat dalej w nosie ma nas Europejczyków. Azja ma Viaggio, USA ma Darta i inne fajne modele a Brazylia ma w ogóle super egzemplarze. Kiepska ta polityka Fiata.
   I ma to odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży. Kiedyś Fiat był w Polsce numerem jeden. A dziś? 14. miejsce w rankingach sprzedaży za 2014 rok. Tuż za BMW.
  1. Avatar seth
   seth -
   Martwi mnie to, bo nawet myślałem żeby sobie darta ściągnąć ale potem z częściami będzie problem.
  1. Avatar Rosownik
   Rosownik -
   Jaka pyza Seth, no problem być może, niestety :/
http://www.iparts.pl