Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat Tipo hatchback - czy tak będzie wyglądał?

  Jedno nie podlega żadnym wątpliwościom. Punto wreszcie musi zejść ze sceny. Jego miejsce ponoć już w przyszłym roku zajmie Fiat Tipo. Zobaczcie, co wiadomo o nowym hatchbacku segmentu B z Włoch.

  Od dobrych kilku miesięcy wiadomo, że Fiat wziął się za gruntowną modernizację oferty. Planuje wprowadzenie na rynek w segmentach B i C modeli, które przywrócą marce z Włoch dawną świetność. Jednym z ciekawszych projektów jest Fiat Tipo, który ma zastąpić w ofercie wysłużonego Punto.

  Na razie informacje krążące na temat Fiata Tipo w wersji hatchback są głównie plotkami. Producent nie chce oficjalnie komentować doniesień. Co wiadomo o aucie? Model ma być napędzany mniejszymi i słabszymi silnikami niż Punto. Paleta jednostek okaże się również dużo węższa. Ma się na nią składać głównie 1,3-litrowy diesel oraz 1,4-litrowy motor benzynowy.

  Na razie można jedynie wyobrazić sobie wygląd Fiata Tipo w wersji hatchback. Premiera gotowego nadwozia nastąpi prawdopodobnie na początku przyszłego roku podczas Motor Show w Genewie.
  Źródło: onet.pl
  wypowiedzi 3 wypowiedzi
  1. Avatar Arti2
   Arti2 -
   Ciekawe ale jest już w wersji sedan produkowanej w Turcji. A jak tak dalej pójdzie to za kropka powrócą do dawnych nazw: Uno, Ritmo, Regata itd. Tak juŻ robi alfa.
  1. Avatar ciril
   ciril -
   Teoretycznie dobrze, że następcą punto nie będzie kolejna 500-tka, niemniej czy Tipo nie miał zastąpić w gamie model Bravo?
  1. Avatar pkcm7
   pkcm7 -
   Punto zostanie zastąpione autem w desingu 500 oraz drugie tańsze właśnie tipo. Tipo jednocześnie ma zastępować model bravo.
http://www.iparts.pl