Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat Multipla

  Z Fiatem Multiplą jest trochę jak z brzydkim kaczątkiem – na początku nie zachwyca urodą, ale w miarę upływu czasu wiele zyskuje i potrafi podbić serca swoich właścicieli. Słuchając opinii kierowców jeżdżących tym 6-osobowym Fiatem o oryginalnym wyglądzie można nabrać przekonania, że gdyby nie ta kosmiczna stylistyka, auto byłoby sprzedażowym hitem.  Koncepcja samochodu była wręcz genialna i godna naśladowania, co potwierdził w wywiadzie udzielonym redakcji OnetMoto Federico Fachini, niegdyś projektant Mercedesa i Smarta, a obecnie Skody. "Jego wygląd był bardzo nieudany, choć trzeba przyznać, że jako koncepcja samochodu był to strzał w dziesiątkę. Multipla zbudowana była na płycie Fiata Bravo i miała zaledwie 4 metry długości, ale ilość miejsca i rozplanowanie wnętrza zaskakiwały. Przede wszystkim trzy miejsca siedzące z przodu. To jest coś, czego bardzo brakuje mi we współczesnych samochodach" – powiedział Fachini odpowiadając na pytanie o najbrzydszy, jego zdaniem, samochód w historii.

  Wśród dostępnych wersji silnikowych szczególnie polecaną i lubianą przez właścicieli jest odmiana napędzana dieslem 1,9 JTD, który dostępny jest w kilku wariantach mocy. Tym, którzy preferują benzynę, można polecić wersję 1,6 o mocy 103 KM.  Fiat Multipla jest samochodem, który na pierwszy rzut oka wywołuje u wielu niesmak z powodu karykaturalnego wyglądu. Jednak, co potwierdzają sami właściciele, którzy mieli początkowo podobne odczucia, wystarczy wsiąść do środka i przejechać kilkadziesiąt kilometrów, żeby przekonać się o wyższości zalet tego modelu nad niefortunnie zaprojektowanym nadwoziem.

  Źródło: Onet.pl
  wypowiedzi 8 wypowiedzi
  1. Avatar lukq
   lukq -
   Mamy w 3miescie taką z silnikiem Fiata 20VT ... w czarnym macie. z tego co wiem, jedna z nielicznych na świecie i chyba jedyna w Polsce.
  1. Avatar fiaciorz
   fiaciorz -
   hehe "tu mam suty" myślę, że ten wynalazek nie był tak fajny jak to się tutaj stwierdza bo jakos po lifcie jego sprzedaz wcale nie wzrosła...a wyglądał już prawie normalnie
  1. Avatar seth
   seth -
   a mi tam ona się podoba. jest nietuzinkowa
  1. Avatar byrrt
   byrrt -
   Dla mnie brzydal jakich mało, a w środku plastikowy jak klocki dla dzieci
   Choć trzeba przyznać że wygodny. Kolega miał wersję z seryjną lodówką w miejscu 6ego siedzenia między kierowcą a pasażerem
  1. Avatar Etiuda
   Etiuda -
   Jedyna w świecie Multipla z silnikiem 1.9 16v MultiJett

   Multipla 16V Multijet - próbne uruchomienie - YouTube
   Multipla 16V Multijet - YouTube
  1. Avatar zyga36
   zyga36 -
   Jest tak brzydki że aż ładny
  1. Avatar vielud
   vielud -
   Ale na pewno wygodny
http://www.iparts.pl