Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat 500X - następca Sedici


  Fiat pracuje nad wprowadzeniem na rynek następcy obecnego już od dawna na rynku modelu Sedici. Wiadomo, że ma się nazywać 500X i będzie oparty na konstrukcji nowego Fiata 500L.

  Nowy Fiat 500X będzie czwartą odmianą w rodzinie "500", obok Fiatów 500, 500C i 500L. Ma na rynku zastąpić nieco już podstarzałego Sedici, który obecnie dzieli rozwiązania konstrukcyjne z Suzuki SX4 i razem z nim jest wytwarzany w węgierskiej fabryce Fiata. Nowy crossover Fiata będzie miał rozstaw osi sięgający 4,2 metra, a jego wygląd ma być mieszanką SUV-a i nadwozia typu hatchback.

  Fiat 500X ma być produkowany we Włoszech, w zakładach Mirafiori i będzie pierwszym modelem z rodziny "500" montowanym we Włoszech. Obecne modele - 500 i 500 C powstają w Tychach, a nowy 500L będzie wyjeżdżał z Serbii.

  Równolegle do Fiata 500X powstawać ma także bliźniaczy model pod marką Jeep, o roboczej nazwie B-SUV. Modele przeznaczone na rynek europejski mają powstawać w polskich zakładach Fiata w Tychach, natomiast meksykańskie zakłady będą produkować małe Jeepy dla rynków amerykańskiego i chińskiego.

  Oba samochody, zarówno Fiat 500X, jak i Jeep B-SUV, będą oferowane w odmianach z napędem na przednią oś oraz na wszystkie koła. Ta ostatnie konfiguracja będzie wspólna z tą opracowaną dla nowej Pandy 4x4. Pod maskę nowych crossoverów Fiata i Jeepa trafić mają diesel 1,3 Multijet oraz benzynowe jednostki 0,9 TwinAir oraz 1,4.

  Źródło: onet.pl
  wypowiedzi 4 wypowiedzi
  1. Avatar seth
   seth -
   ale to jest już przegięcie. niech jeszcze zrobią 15 odmian 500'tki. kurcze zamiast z Brazylii ściągnąć jakiegoś crossa i wprowadzić go na nasz rynek to idą na łatwiznę. nie podoba mi się takie myślenie fiata, pomimo że ta 500'tka może ładnie wyglądać to nie jest to prawidłowy tok myślenia koncernu.
  1. Avatar Zielony
   Zielony -
   Moim zdaniem Fiat cały czas strzela sobie w stopę.Przecież nawet nie ma teraz uczciwego kombiaka w ofercie
  1. Avatar smox
   smox -
   mi mega podoba sie brazylijskie Palio Weekend Adventure Locker Autokrata - Brazylijskie Palio dorzucic tutaj naped na 4 kola i miodzio uterenowione kombi bardziej podoba mi sie od tych pseudo terenowych octawi czy innych wynalazkow a mysle ze w polsce szedlby jak swieze buleczki. a fakt brakuje w ofercie fiata malego kombi w normalnej cenie.


   ---------- Post dodany o 11:17 ---------- Poprzedni post dodany był o 11:15 ----------

   przepraszam ma rozdzial 50/50
  1. Avatar seth
   seth -
   smox i to jest dokładnie to o czym mówiłem wcześniej. zamiast robić kilka wersji 500'tki i brać jakiegoś dodga na Europe powinni swoje produkty z Brazylii wprowadzić u nas. tam na prawdę są świetne odmiany aut. To palio jest super taki a'la SUV
   i nasuwa się pytanie dlaczego Fiat nam to robi??
http://www.iparts.pl