Witamy na Fiat Klub Polska
 • Fiat 500 od Castagna Milano za... 104 000 dolarów

  Ile zapłacilibyście za niekompletnego Fiata 500? Pewien Amerykanin wydał na ten cel 104 000 dolarów.


  Do lata jeszcze daleko, ale model taki jak ten pozwoli powrócić na chwilę w wakacyjne klimaty. Jest to plażowa wersja popularnego malucha Fiata stworzona przez włoską firmę Castagna Milano.

  Pierwsza wersja pojazdu powstała w 2008 roku, a teraz została zaktualizowana specjalnie dla amerykańskiego klienta, Berta Dewika. Włoscy tunerzy z seryjnej wersji pojazdu pozbyli się zbędnych elementów takich jak drzwi czy bagażnik, by zastąpić je bardziej eleganckimi drewnianymi powierzchniami. Wymieniono także dach i zainstalowano szereg ekskluzywnych dodatków.

  Znajdziemy tu m.in. elektryczną drabinkę w tylnej części ułatwiająca dostęp do auta, lodówkę, a nawet prysznic. Ponadto model otrzymał dwa dotykowe ekrany: dla kierowcy i pasażera. Aby stworzyć ten model tunerzy potrzebowali 2000 godzin pracy.

  Jest to pierwszy od 60 lat samochód Casta Milano, który został przetransportowany do USA. Widocznie właścicielowi bardzo zależało właśnie na tym egzemplarzu, zwłaszcza, że zapłacił za niego 104 000 dolarów (ok. 335 000 zł).  Źródło: Onet.pl
  wypowiedzi 1 wypowiedź
  1. Avatar Kazimierz57
   Kazimierz57 -
   Byłoby super, gdyby jeszcze miał możliwość pływania.
http://www.iparts.pl