Witamy na Fiat Klub Polska
 • Alfa Romeo Gloria Concept

  Na salonie samochodowym w Genewie zostanie zaprezentowany nowy koncept o nazwie Gloria, który powstał dzięki pracy studentów z wydziału Wzornictwa przy współpracy z Centrum Stylu Alfa Romeo.

  Dzięki wsparciu z Centrum Wzornictwa Grupy Fiat-Chrysler, Europejski Instytut Wzornictwa w Turynie miał szansę "przetrenować" swoich młodych projektantów samochodów, zlecając im zadanie stworzenia sedana Alfy Romeo, przeznaczonego na rynek amerykański i azjatycki.

  Samochód miał być symbolem elegancji i prestiżu i miał oferować sporo przestrzeni w środku. Centrum Stylu Alfa Romeo z pełnym zaangażowaniem uczestniczyło więc w poszczególnych fazach projektu: począwszy od założeń do nowego modelu i analizowania wyglądu historycznych modeli marki, poprzez pierwsze propozycje szkiców, aż do stworzenia modelu z gliny w skali 1:1.

  Gloria ma 4700 mm długości, 1920 mm szerokości, 1320 mm wysokości, a jej osie rozstawione są w odległości 2900 mm. Ten koncepcyjny pojazd to sportowy sedan o wyraźne zarysowanych liniach.

  Napędzać go ma najnowszej generacji silnik biturbo V6 lub V8. Kształt maski mocno nawiązuje do tarczy Alfy Romeo, a skórzane pasy w przedniej części nadwozia nawiązują do pamiętnych pasów ze skóry w bagażnikach w historycznych modelach tej marki.

  Gloria jest owocem pracy dwudziestu studentów z roku akademickiego 2011/2012. Ten koncepcyjny pojazd jest wynikiem pełnego procesu począwszy od szkicu poprzez szukanie stylu, aż do dwudziestu propozycji projektów wykonanych z gliny w skali 1:4. Spośród wszystkich modeli został wybrany ten, który najbardziej odpowiadał wstępnym założeniom określonym przez markę Alfa Romeo. Wszyscy studenci, pracowali później wspólnie nad końcowym projektem o rzeczywistych wymiarach.

  Koncept będzie można podziwiać również w wersji elektronicznej na iPadzie gdzie będzie dostępne będzie pięć wersji felg i pięć kolorów nadwozia do zastąpienia tych realnych.

  Felgi są owocem projektu opracowanego we współpracy z OZ Racing, który jako sponsor obręczy 20" przeznaczonych dla Glorii, poprosił studentów o narysowanie swoich propozycji. Spośród nich wybrano pięć do wersji wirtualnej.
  Źródło: Onet/Fiat  wypowiedzi 2 wypowiedzi
  1. Avatar hak64
   hak64 -
   Piękna maszyna. Pomimo łagodnych linii wygląda bardzo agresywnie i taka moim zdaniem powinna być. Mam nadzieję, że wejdzie do produkcji, a pod maską znajdzie się miejsce dla 200 lub więcej kucyków.
  1. Avatar vielud
   vielud -
   zdecydowanie wiecej kucyków :d
http://www.iparts.pl