Witamy na Fiat Klub Polska
 • Album z okazji 125 lat motoryzacji

  19 września ukazał się specjalny album "125 lat samochodu" prezentujący historię rozwoju motoryzacji. Liczący ponad 200 stron i bogato ilustrowany album to unikatowa na rynku publikacja przygotowana przez redakcję Auto Świata. Wydanie dostępne będzie także w wersji na iPad.


  Książka "125 lat samochodu" przedstawia historię rozwoju motoryzacji, począwszy od pierwszego trójkołowego pojazdu Carla Benza, a skończywszy na samochodach z lat 90. XX wieku. W albumie opisane zostały najciekawsze modele aut m.in. Ford T, Porsche 356, słynny Mercedes Gullwing, Citroen DS 19, Fiat 500, Alfa Romeo Spider, Ferrari Dino, Porsche 911, Lancia Delta Integrale, BMW Z1, Mazda MX-5, McLaren F1 i kilkadziesiąt innych.

  Oprócz historii poszczególnych modeli publikacja prezentuje także rozwój polskiej motoryzacji w okresie przedwojennym i po II wojnie światowej, gdy powstawały takie samochody, jak Warszawa, Mikrus, Syrena, Polski Fiat, Maluch czy Polonez. Opisano również auta produkowane w tzw. demoludach, a obszerny rozdział poświęcony został najciekawszym muzeom motoryzacyjnym w Polsce i na świecie.

  Album "125 lat samochodu" liczy 204 strony. Publikacja zawiera ponad 800 fotografii, w tym wiele unikalnych, rzadko wcześniej publikowanych. Wydanie kosztuje 19,90 zł.

  W AppStore dostępna jest także do pobrania wersja albumu na tablety iPad, wzbogacona w stosunku do wydania papierowego o obszerne galerie zdjęć i archiwalne filmy.

  Publikację wspiera kampania promocyjna w tytułach prasowych i serwisach internetowych Ringier Axel Springer Polska.
http://www.iparts.pl