Fiat nie odczuwa presji związanej z następcą Punto. Zamiast tego, woli skupić się na nowych modelach takich jak 500L Living, Trekking etc. Oczywiście oferta Punto jest również ważna, dlatego też Włosi postanowili nieco ją odświeżyć nowym wariantem. Sprawdźmy, co oferuje Fiat Punto Sporting.
punto.jpg
Dodatek do nazwy "Sporting" z pewnością dość sympatycznie kojarzy się naszym Czytelnikom - być może niektórzy swoją motoryzacyjną przygodę rozpoczynali od "mocarnego" Fiata Cinquecento lub Seicento Sporting. Możliwe, że już wkrótce nowe pokolenie będzie debiutowało na Fiacie Punto Sporting.

Na chwilę obecną wiadomo, że nowość będzie oferowana na rynku w Wielkiej Brytanii i nie wiadomo, czy kiedykolwiek trafi do Polski. Tak czy inaczej Fiat Punto Sporting będzie dostępny w wariancie trzy- i pięciodrzwiowym z jednym z dwóch silników do wyboru - benzynowym 1,4 o mocy 77 KM lub wariancie MultiAir o mocy 105 KM.

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, nowy Fiat Punto Sporting dostanie lakierowany na kolor nadwozia spojler, listwy progowe, lakierowany na czarno dach oraz obudowy lusterek. We wnętrzu znajdziemy nową tapicerkę, czarną podsufitkę, skórzaną kierownicę, drążek zmiany biegów i lewarek hamulca ręcznego oraz przyciemniane szyby.

Warto również wspomnieć o chromowanych końcówkach układu wydechowego oraz 16- calowych felgach. Producent pokusił się również o lekko usportowione zawieszenie oraz światła przeciwmgłowe. Fiat Punto Sporting w najtańszym wariancie kosztuje 12 355 funtów, zaś topowa wersja pięciodrzwiowa z silnikiem 1,4 MultiAir to koszt 13 955 funtów.

Źródło: autocentrum.pl