Witamy na Fiat Klub Polska
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Posty od 1 do 15 z 21
  1. #1
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    07 luty 2017
    Skąd
    Szczecin
    Wiek
    33
    Postów
    34
    Auto
    Croma 1.9 JTD
    Rocznik
    2007

    Problem ze światłami

    Wczoraj miałem "ciekawą" sytuację. Odpalam samochód i zaczęły wyskakiwać błędy dotyczące każdego możliwego światła. Po wyjściu z samochodu okazało się, że ledowe światła do jazdy dzienne, się nie świecą, lewy kierunkowskaz miga dwa razy szybciej niż normalnie, a prawy dwa razy wolniej. Po 15 min jazdy samo się naprawiło.

    Spotkał się ktoś kiedyś z taką sytuacją?



  2. Chcesz dołączyć do nas? Zarejestruj się!
  3. #2
    Klubowicz
    Dołączył
    12 styczeń 2017
    Skąd
    ???????????
    Postów
    280
    Auto
    Auto
    Rocznik
    1970
    Nie miałem takiej sytuacji ale też mam ledy więc... dziwna sprawa, sprawdź czy zostały jakieś kody w centralce. Jak są to zgłosić w ASO.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  4. #3
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    30 sierpień 2016
    Skąd
    Szczecin
    Wiek
    23
    Postów
    66
    Auto
    Fiat Tipo 1.4 Lounge + GAZ BRC
    Rocznik
    2016
    Cytat Napisał Pacias Zobacz post
    Wczoraj miałem "ciekawą" sytuację. Odpalam samochód i zaczęły wyskakiwać błędy dotyczące każdego możliwego światła. Po wyjściu z samochodu okazało się, że ledowe światła do jazdy dzienne, się nie świecą, lewy kierunkowskaz miga dwa razy szybciej niż normalnie, a prawy dwa razy wolniej. Po 15 min jazdy samo się naprawiło.

    Spotkał się ktoś kiedyś z taką sytuacją?
    Zapytam czy może auto stało na wzniesieniu? (Pod górą albo z górki) U mnie gdy na dłużej zostawię auto na wzniesieniu to po odpaleniu wyskakuję błąd automatycznych świateł mijania i błąd automatycznych wycieraczek, ale wszystko zaraz znika i działa. Dodam też, że ja mam akurat wersje Sedan.

  5. #4
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    04 marzec 2017
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    33
    Auto
    600 50th 1.1, Tipo 1.4 16v Sedan
    Rocznik
    2004 i 2017
    Miałem taką sytuację w sedanie przy przebiegu około 50 km. Środek czerwca, godzina 3:00. Również wywaliło wszystkie możliwe błędy dotyczące oświetlenia. Jak obejrzałem samochód z zewnątrz, to widziałem tylko problem z światłami postojowymi - bardzo słabo świeciły, ciągle migotały. Rano jak wsiadłem do samochodu to problemu już nie było i póki co się nie powtórzył. Obecny przebieg to coś koło 800 km.

    Swoją drogą to nieźle się wtedy wkurzyłem, auto drugi dzień po odbiorze z salonu, a tu tyle komunikatów z błędami.

  6. #5
    Master
    Dołączył
    18 listopad 2016
    Skąd
    Szczecin
    Wiek
    42
    Postów
    1,595
    Auto
    Fiat TIPO
    Rocznik
    2016
    Czy osoby, które miały problemy z tymi komunikatami mają auta pod chmurką? może wilgoć i jakieś zwarcia tak jak przy czujniku temperatury, gdy woda dostaje się do lusterka i pada czujnik. Wszystko wraca do normy jak woda wyparuje.
    Fiat Tipo 1.4 16V by tedybear

  7. #6
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    23 wrzesień 2017
    Skąd
    Ruda Śląska
    Postów
    1
    Auto
    fiat tipo
    Rocznik
    2017
    Witam czy ktoś miał jeszcze problem z dziwnie zachowujacymiącymi się światłami i kierunkowskazami i wyskakującym błędem? I wie co to może być?

  8. #7
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    25 listopad 2016
    Skąd
    Oświęcim
    Wiek
    29
    Postów
    40
    Auto
    FIAT TIPO
    Rocznik
    2016
    Mialem to samo samochod w garazu tylko nie swiecil prawy przedni halogen po nocy wszystko sie naprawilo na serwisie jsk zglosilem nic nie stwierdzili

  9. #8
    Klubowicz
    Dołączył
    07 lipiec 2017
    Skąd
    Szczecin
    Wiek
    44
    Postów
    119
    Auto
    Fiat Tipo sedan 1.4
    Rocznik
    2017
    Ja miałem choinkę po myjni, musiałem karcherem gdzieś wody nalać

  10. #9
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    07 kwiecień 2017
    Skąd
    Gummersbach DE
    Wiek
    34
    Postów
    46
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-Jet Lounge "Lusso"
    Rocznik
    2017
    Cytat Napisał Pacias Zobacz post
    Wczoraj miałem "ciekawą" sytuację. Odpalam samochód i zaczęły wyskakiwać błędy dotyczące każdego możliwego światła. Po wyjściu z samochodu okazało się, że ledowe światła do jazdy dzienne, się nie świecą, lewy kierunkowskaz miga dwa razy szybciej niż normalnie, a prawy dwa razy wolniej. Po 15 min jazdy samo się naprawiło.

    Spotkał się ktoś kiedyś z taką sytuacją?
    Tak dzisiaj miałem podobną sytuację. Dyskotek na całego.

    Awaria oświetlenia: brak DRL LED, brak oświetlenia wnętrza, brak oświetlenia tablicy tył, nieświecąca żarówka tylna lampa od wewnętrznej strony, awaria Full Brake Assist.

    Żarówka sprawna bezpieczniki wszystkie całe. Pomogło odłączenie minusowej klemy od akumulatora.

    Przebieg 3200 km auto garażowane. Poczułem dzisiaj wielkie rozczarowanie przecież do jasnej ... to jest nowy samochód.
    Był: Fiat Tipo 1.4 i.e
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD
    VW T4 Multivan 2.5 TDI
    Jest: Fiat Tipo SW 1.4 T-Jet Lounge "Lusso"

  11. #10
    Klubowicz
    Dołączył
    19 luty 2017
    Skąd
    PL
    Postów
    278
    Auto
    Tipo 1.4 Lounge
    Rocznik
    2016
    Miałem raz taką sytuację. Dodam że w środku nie działały lampki podsufitowe. Pojechałem do serwisu. Powiedzieli, że zmienili soft.

  12. #11
    Klubowicz
    Dołączył
    16 listopad 2016
    Skąd
    Trzebinia
    Wiek
    59
    Postów
    130
    Auto
    TIPO 1.4 EASY 2016
    Rocznik
    2016
    a ja myśle że to winna bardzo wrażliwego body na zakłócenia różnego rodzaju, miałem podobnie z podsufitówką, wywalało błedy świateł ale światła świeciły ok czyli to problem który dotyczy wielu z nas a wiec cos z tym body nie tak

  13. #12
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    20 październik 2016
    Skąd
    Białystok
    Wiek
    31
    Postów
    31
    Auto
    Fiat Tipo Sedan 1.4 95KM
    Rocznik
    2016
    Ja miałem podobna jazde (Tipo Sedan), odpalam auto przed wyjazdem do pracy, wszystkie swiatla blad, zerkam a trzecie swiatlo stopu miga. poszedlem do pracy, w porze obiadowej chcialem pojechac do serwisu i tu niespodzianka wszystko dziala to bylo jakies 10k km temu od tamtej pory sie nie powtorzylo. Było mocno deszczowo i obstawiamn ze gdzies cos podcieklo.

  14. #13
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    30 marzec 2019
    Skąd
    Polska
    Postów
    1
    Auto
    Fiat Tipo
    Rocznik
    2017
    Miałem taką sytuację dwa razy - raz z kierunkowskazami drugi że wszystkimi światłami nawet wewnętrznymi - oba przypadki w wilgotne dni więc podejrzewam wilgoć. Samochód postał na słońcu i problem zniknął.

  15. #14
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    09 styczeń 2017
    Skąd
    Kołobrzeg
    Wiek
    39
    Postów
    56
    Auto
    Tipo 1.4 95KM LOUNGE
    Rocznik
    2016
    u mnie się to zdarzyło 2 razy, za pierwszym było bardzo deszczowo, za drugim niedługo po przejeździe przez BARDZO głęboką kałużę (błąd wszystkich świateł, i pulsowały światła dzienne). Zgłosiłem to w serwisie, stwierdzili że to wina przełącznika świateł (???), wymienili go i od tamtej pory (ponad rok) taki komunikat już się nie pojawił

  16. #15
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    02 maj 2019
    Skąd
    Świdnica
    Wiek
    30
    Postów
    34
    Auto
    Fiat Tipo HB 1.6 Mjet
    Rocznik
    2017
    Witam

    A ja dziś w swoim zaobserwowałem coś jak by lewa soczewka inaczej rozszczepiała światło (zdjęcie w załączniku), ktoś się z czymś takim spotkał? reflektor wygląda OK - nie ma pęknięć itp.
    1.jpg2.jpg


 
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Problem ze światłami
    Napisany przez polik na forum Bravo II
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 14-08-2016, 10:21
  2. Problem ze światłami drogowymi - w czym tkwi problem?
    Napisany przez noobio na forum Punto
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 14-03-2015, 00:00
  3. Problem ze światłami
    Napisany przez raul_na_102 na forum Bravo, Brava, Marea
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post: 03-02-2014, 20:07
  4. Światła drogowe fiat brava PROBLEM ze światłami
    Napisany przez cips na forum Forum ogólne o Fiat
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 09-06-2013, 09:03
  5. Problem z migaczami, światłem przeciwmgielnym, światła stop
    Napisany przez bzzykus na forum Bravo, Brava, Marea
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 20-01-2011, 12:28

Odwiedzający znaleźli nas szukając w sieci

tipo awaria drl

Tagi dla tego tematu

https://www.iparts.pl