Cześć,

od jakiegoś czasu próbuję poradzić sobie z problemem w moim Ducato z 2002r. Mianowicie kontrolka na liczniku informuje mnie o problemie z niedziałającym wentylatorem. Nad problemem spędziłem kilka dni, przekopałem internet jednak dalej nie znalazłem rozwiązania.
Otóż:
- Przy wykonaniu testu wentylatora 1 nie załącza on się, nie ma też "cyknięcia" przekaźnika
- Przy wykonaniu testu wentylatora 2 załączają się oba
- Przy "zmostkowaniu" przekaźnika dla wentylatora 1 działa on poprawnie
- Mam 3 przekaźniki - jeden (lewy) załącza oba wentylatory, środkowy załącza wentylator 2, prawy załącza wentylator 1 (on nie działa). Zmierzyłem napięcie dla sygnałów tych przekaźników - lewy ~3.8v, środkowy ~3.8v, prawy 0.0v. Wynikało by z tego, że przekaźnik ten nie dostaje sygnału.

zdjęcie z gniazdami przekaźników:
IMG_0823.jpeg

gniazda od spodu:
IMG_0828.jpeg

Po wiązce doszedłem do kabiny, pod deską rozdzielczą znalazłem kolejny przekaźnik do którego wpięte są przewody do przekaźników chłodnicy (tutaj mogę się mylić jednak kolory kabli się zgadzają):
IMG_0829.jpeg
(Na nim też nie ma napięcia przy przewodzie wychodzącym do przekaźnika przy samej chłodnicy)

Czego nie zrobiłem? Nie zlokalizowałem bezpiecznika odpowiadającego za załączanie przekaźników chłodnicy - pytanie czy są pod to bezpieczniki a jeżeli tak to gdzie je znaleźć? Szukałem w skrzynce bezpieczników w schowku, koło akumulatora pod maską i na środku komory silnika zaraz pod przednią szybą jednak nic nie znalazłem a wszystkie znajdujące się tam bezpieczniki zdają się nie być popalone.

Dodam, że jestem amatorskim "elektromechanikiem" więc proszę o wyrozumiałość. Poprzednie usterki naprawiałem zawsze sam, ta jednak zdaje się przewyższać moje umiejętności.

Za pomoc z góry serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam,
Mateusz