Witamy na Fiat Klub Polska
Posty od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    07 listopad 2012
    Skąd
    Bytow
    Wiek
    44
    Postów
    9
    Auto
    Stilo

    Stilo 1.8 16v odpala za 3-cim razem

    Witam.Mam problem.Stilo czasem odpala za 3cim razem.Komp pokazuje blad czujnika faz rozrzadu.Myslalem o wariatorze ale silnik nie stuka i teraz niewiem czy wariator czy czujnik walka rozrzadu.Auto tak kupilem i nie mam porownania ale wydaje mi sie ze mocy tez mu brakuje.Prosze o porade



  2. Chcesz dołączyć do nas? Zarejestruj się!
  3. #2
    Moderator
    Dołączył
    14 październik 2010
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    13,642
    Auto
    Peugeot 407SW
    Rocznik
    2004
    Jeżeli łapie taki błąd to ja bym sprwdzał właśnie czujnik. Można nawet oscyloskopem sprawdzić na łączówce.
    Ktoś Ci pomógł? Odwdzięcz się i kliknij gwiazdkę reputacji.

    >> Peugeot 407SW 2.0 + LPG 12.2004

    Był: Fiat Bravo 1.8GT

  4. #3
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    07 listopad 2012
    Skąd
    Bytow
    Wiek
    44
    Postów
    9
    Auto
    Stilo
    Cytat Napisał byrrt Zobacz post
    Można nawet oscyloskopem sprawdzić na łączówce.
    mozesz jasniej?dzieki

  5. #4
    Moderator
    Dołączył
    14 październik 2010
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    13,642
    Auto
    Peugeot 407SW
    Rocznik
    2004
    Jeżeli błąd jest ciągle łapany to trzeba by sprawdzić czy czujnik faktycznie nie działa czy może jest to kwestia czegoś z kompem.. Zdaje sobie sprawę że większość elektryków samochodowych (i zwykłych) robi oczy jak 5-złotówki ale to chyba jedyny sposób żeby wyeliminować czujnik..
    Ktoś Ci pomógł? Odwdzięcz się i kliknij gwiazdkę reputacji.

    >> Peugeot 407SW 2.0 + LPG 12.2004

    Był: Fiat Bravo 1.8GT

  6. #5
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    07 listopad 2012
    Skąd
    Bytow
    Wiek
    44
    Postów
    9
    Auto
    Stilo
    Czyli musze jechac tam gdzie maja taki oscyloskop...a nie idzie tego czujnika miernikiem jakos przemierzyc?
    Ostatnio edytowane przez kapslito ; 07-11-2012 o 11:46

  7. #6
    Moderator
    Dołączył
    14 październik 2010
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    13,642
    Auto
    Peugeot 407SW
    Rocznik
    2004
    Miernikiem słyszałem taką opinię że można go uszkodzić (kolega ma alfe i tak mu powiedziano jak wymieniał) chociaż wg. mnie to bujda.. Średnio.. Czujnik ma zdaje się zasilanie (w alfie było 12V) i masę oraz sygnał wyjściowy. Nie mniej strasznie ciężko byłoby coś wywnioskować ze skaczącego pomiaru na mierniku..
    Ktoś Ci pomógł? Odwdzięcz się i kliknij gwiazdkę reputacji.

    >> Peugeot 407SW 2.0 + LPG 12.2004

    Był: Fiat Bravo 1.8GT

  8. #7
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    07 listopad 2012
    Skąd
    Bytow
    Wiek
    44
    Postów
    9
    Auto
    Stilo
    hmmm.A wariator?slyszalem ze jego uszkodzenie objawia sie glosniejsza praca silnika(zaworami)silnik chodzi ok,moze jest troche slaby...kompresje ma 13bar.pobiera troche oleju wiec pewnie troche ja podnosi.Ten problem z odpalaniem moze byc spowodowany tym ze w zaleznosci w jakim momencie zostanie zgaszony.Czasem odpala od strzala a czasem za 3cim razem.Wriator 500zl do tego troche roboty jest.Jak to nic nie da to wkur... mam pewne

  9. #8
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    07 listopad 2012
    Skąd
    Bytow
    Wiek
    44
    Postów
    9
    Auto
    Stilo
    Wyskakuje mi dokladenie ten blad ''variable camshaft timing control"-zmienna regulacja faz rozrządu wiec to czujnik czy wariator?


 

Podobne tematy

  1. Croma odpala za drugim razem
    Napisany przez yaro810 na forum Croma
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 10-03-2013, 16:55
  2. Stilo 1,6 16V 2002 r. Problem z obrotami,mocą,nie odpala...
    Napisany przez farmer1979 na forum Stilo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 01-08-2012, 11:10
  3. Fiat Stilo 1,6 nie odpala, nic nie świeci
    Napisany przez justi192 na forum Rozmowy o technice
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 25-02-2012, 11:39
  4. Stilo - radio - panel klimy - nawiew - zmianiarka razem ze schowkiem
    Napisany przez raekwonbart na forum Sprzedam
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 14-07-2011, 19:37
  5. Urwana klamka razem z plasitkiem
    Napisany przez tobek85 na forum Bravo, Brava, Marea
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 04-09-2010, 12:15

Odwiedzający znaleźli nas szukając w sieci

stilo 1 6 czujnik fazy

fiat stilo 1.8 16v nie odpala

czujnik faz stilo

odpala za 3 razem

siena za drugim razem odpala

fiat croma 1.8 problemy z opdaleniem

regulator zmiennych faz rozrzadu fiat stilo cena

zmienna faza rozrzadu fiat 1.8 16v

fiat stilo odpala za drugim razem

sterownik faz rozrzadu stilo

fiat stilo odpala za drugim trzecim razem

czujnik fazy stilo 1.8

czujnik faz rozrzadu stilo 1.8

zminne fazy rozrzadu fiat stilo

warir faz rozrzadu fiat stilo

fazy rozradu stilo 1.8

urwana klamka stilo

Problem po odpaleniu stilo 1.8

Tagi dla tego tematu

Ta strona używa ciasteczek tzw. "cookies"
Dbając o Twoją prywatność, prosimy Cię o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie przez nas oraz naszych partnerów biznesowych Twoich danych osobowych. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody na przetwarzanie lub chcesz ograniczyć jej zakres kliknij w "Pokaż szczegóły". Zakres wyrażonej zgody może wpływać na dostępność świadczonych przez nas usług. Dane przetwarzamy m.in. w celu wyboru podstawowych reklam, tworzenia profilu i wyboru spersonalizowanych treści oraz reklam, pomiaru ich wydajności, na podstawie zgody w celach marketingowych, w tym profilowania, w celach analitycznych oraz na podstawie naszego uzasadnionego interesu jako Administratora. Przysługuje Ci m.in. prawo do dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wycofania zgody na przetwarzanie.

Za Twoją zgodą my i nasi partnerzy wykorzystujemy pliki cookie lub podobne technologie do przechowywania, dostępu i przetwarzania danych osobowych, takich jak Twoje wizyty na tej stronie, adresy IP i identyfikatory plików cookie. Niektórzy partnerzy nie proszą Cię o zgodę na przetwarzanie Twoich danych i opierają się na swoim uzasadnionym interesie biznesowym. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę lub sprzeciwić się przetwarzaniu danych w oparciu o uzasadniony interes, klikając na "Dowiedz się więcej" lub w naszej Polityce Prywatności na tej stronie Zobacz politykę prywatności oraz w jaki sposób wykorzystujemy pliki Cookie.

Wraz z naszymi partnerami przetwarzamy Twoje następujące dane: Dokładne dane geolokalizacyjne i identyfikacja poprzez skanowanie urządzeń, przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy i treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców, rozwój produktu. O wykorzystanie tych danych zostaniesz dodatkowo poproszony przez firmę Google Inc. w momencie kiedy pierwsza reklama miałaby zostać wyświetlona. Więcej informacji na temat sposobu gromadzenia i przetwarzania danych przez Google Analytics znajdziesz na stronie "Jak Google używa danych z witryn i aplikacji, które korzystają z naszych usług" dostępnej pod adresem: https://policies.google.com/technologies/partner-sites.
        
https://www.iparts.pl