Witam Panowie, jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość
Podam na początek Dane : CC 700ccm, gaźnik AISAN (japończyk)
Problem ten się nasilił, wcześniej nie był tak dokuczliwy:
Mianowicie wybrałem się w krótką trasę ok. 30 km w jedną stronę (ruch w mieście) no i zauważyłęm, że silnik zgasł gdy stałem na czerwonym świetle. Bez wiekszych problemów udało mi się go z powrotem odpalić z kluczyka.
W drodze powrotnej był korek, samochód ponownie mi zgasł i już nie chciał odpalić. Ojciec popchnał mnie ale silnik nie zaskoczył. Kombinowaliśmy troche z paliwem bo było przypuszczenie, że nie dochodzi. DOpiero gdy poprosiliśmy przypadkowego gościa, który podjechał swoim samochodem i na linkę holowniczą popchnął nas kawałek samochód zaskoczył.
Przypuszczaliśmy z ojcem, że moze to być wyrobiona krzywka na wałku rozrządu i po prostu przez to pompa nie podaje wystarczającej ilości paliwa do gaźnika. Rozebraliśmy pompę- wszystko jest z nią ok, membrany całe. Jedyne co wymieniliśmy to ten taki popychacz do pompy co się go wkłada tam w silnik to taki podłużny pręt. Kupiłem go nowego no i był o około 1,5mm dłuższy od starego, który się wytarł.
Wszystko ładnie złożyliśmy samochód zapalił. Przejechałęm się kawałek niby było ok. Postanowiłem , ze zrobię taki test, jeśl mozna to tak nazwać : Wrzuciłem 4 bieg (cc 700 AIsan) i auto po prostu się toczyło po równej drodze, bez dodawania gazu i tak chwilę sobie jechało lekko szarpiąc po chwili zgasło. I już nie mogłem go zapalić ani z kluczyka nie chciał iśc ani z zepchnięcia go z górki. Dopiero potem podjechał ojciec 2 samochodem wzielismy go na linke rozpędzilismy i wtedy zaskoczył. Przy wjeździe do garazu zgasł i już nie chciał odpalić.
Ludzie pomóżcie co to może być? Pompa paliwa raczej ok bo sprawdzałem: odpiąłem przewód paliwowy wchodzący do gaźnika, zapaliłem silnik i na każdych obrotach było widać , że pompa pompuje paliwo, wiec chyba to nie pompa
Gaźnik ASIAN, nigdy nie był na żadnej regulacji, chyba teraz daje po sobie znać.
proszę o sugiestie co to może być, nie mam już cierpliwości do tego samochodu
Pozdrawiam i proszę o szybkie i konkretne odpowiedzi.