Witam serdecznie koledzy, koleżanki.

Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym użytkownikiem Bravki ale mam trochę problemów, można rzecz z oprogramowaniem. Posiadam wersję fiata z 1 generacją Blue&Me tj. duża nawigacją ConnectNav+ i bez portu usb.

Stąd kilka pytań:
1) Jak mogę zmienić język komputera pokładowego oraz samej nawigacji + komunikaty głosowe? Wiem, że komputer pokładowy zmienia się z poziomu nawigacji ale nie mam tam do wyboru języka polskiego? ;/
2) Menu komputera pokładowego: naczytałem się, że wciskając przycisk menu na zapłonie mamy sporo opcji, niestety u mnie ogranicza się to tylko do podświetlenia zegarów, poduszki pasażera, sygnału prędkości i 1 raz udało mi się złapać opcję dźwięku odpiętych pasów, teraz nie potrafię do tego wrócić. Dodatkowo w samej nawigacji mam opcje zamykania drzwi po ruszeniu ale niestety są one niedostępne. Czy to normalne, czy nie powinienem mieć tam sporo więcej parametrów przy zgaszonym silniku? Jak to się prezentuję u Was.
3) Kolejna dość świeża sprawa to diagnostyka samego auta. Zakupiłem kabelek z strony viaken (elm327 v2 + adapter polecony przez sprzedawcę) i mimo skonfigurowania, zainstalowania sterowników do interfejsu nie mogę połączyć się w żaden sposób w programie multiecuscan. Wyszukując dostępne moduły lista jest pusta. Brak mi pomysłów skąd takie problemy.

Są to w większości duperele ale takie, które mnie drażnią i chciałbym to wreszcie powyjaśniać, bo bujam się z tym od jakiegoś czasu. Najlepiej jakby znalazł się użytkownik takiej samej bravki, moglibyśmy wymienić doświadczenia.

Z góry dzięki i pozdrawiam!