Witam wszystkich,
Otóż jest taki problem - kuzyn całkiem niedawno kupił Bravo GT z '99 roku. Wszystko było ok, ale jakiś czas temu zaczęły dziać się dziwne rzeczy z silnikiem: otóż przy przyspieszaniu na biegach od 1 do 3 auto idzie całkiem dobrze. Problem zaczyna się na czwartym biegu. Przy ok 3000 obr/min auto nagle traci moc i zapala się marchewa. Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko wraca do "normy", aż do ponownego przekroczenia obrotów na 4 biegu. Dodatkowo przy ok 120km/h na 5 biegu auto nie ma siły przyspieszać, a do tego wzrosło jeszcze spalanie(ok. 8l/100km)(!!)

Po podpięciu się pod sterownik wyskoczyły następujące rzeczy:
EGR jest zaślepiony, więc jego można pominąć, natomiast bardziej martwi mnie błąd P0101 - zakładam tak na 95% że jest to błąd przepływomierza(po odpięciu kostki dodatkowo pokazuje się błąd temperatury powietrza). Proszę o potwierdzenie przypuszczań lub nakierownanie na odpowiedni trop.

Testy były robione na bieg jałowym z uwagi na ułomność mojego komputera(trzyma na baterii może z 30s, za stary na wymianę baterii ) Jak będzie możliwość wrzucę logi z jazdy testowej przy zapalonej marchewie.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi,
Adi.