Witamy na Fiat Klub Polska

byrrt

SunroofCtrl - projekt uładu sterowania i domykania szyberdachu elektrycznego do Bravo ;)

Oceń wpis
przez w dniu 12-07-2011 o 22:27 (5160 Odwiedzin)
No więc dziś przyszły płytki do następnego już projektu jakim jest układ sterowania do szyberdachu. Oryginalnie dziła jak działa - wszyscy wiemy Docelowo ma być sterowanie podobne jak przy szybach czyli wystarczy impuls a szyber sam się otwiera lub zamyka (nie trzeba trzymać). Oczywiście będzie wejście domykania
Na razie wstawiam tylko fotki - siedzę już nad programem..
Kliknij w obrazek, aby zobaczyć większą wersję

Nazwa:	100_4063.jpg
Wyświetleń:	611
Rozmiar:	148.2 KB
ID:	640Kliknij w obrazek, aby zobaczyć większą wersję

Nazwa:	100_4064.jpg
Wyświetleń:	561
Rozmiar:	149.0 KB
ID:	641

Jak już całość wyląduje w aucie nakręcę filmik i wrzucę jak się wszystko ładnie domyka
Pozdrawiam
Kategoria
Bez kategorii

odpowiedzi

 1. Avatar miszko
  Świetna robota! I naprawdę małe to to. Nie tylko do BBM idzie wykorzystać A lutowanie pozostawiasz komuś czy może masz przyrządy?
 2. Avatar byrrt
  No ale oczywiście że lutuje sam ;) Takie tematy tylko ręcznie - sama frajda!
 3. Avatar miszko
  To przyznaję, że całkiem ładne lutowanie Ci wychodzi.
 4. Avatar mamut-tme
  Wiem, że się czepiam, ale na elektrodzie wielokrotnie pisali, że samo cynowanie ścieżek nic nie daje. Chyba że pod cyną jest drut miedziany, to wtedy jest wszystko ok:) (domyślam się, że cynowałeś, żeby zwiększyć przekrój - prąd?)
 5. Avatar byrrt
  I poniekąd mają racę ale nie do końca. Fakt miedz jest lepszym przewodnikiem niż stop cyny i ołowiu (każdego z osobna też) ale po pierwsze nadal przewodzi odciążając częściowo miedzianą ścieżkę a po 2gie zwiększa pojemność cieplną ścieżki.. Generalnie w tym wypadku nie jest to konieczne a zostało zrobione "na zaś" i na pewno nie zaszkodzi.
 6. Avatar mamut-tme
  Zaszkodzić nigdy nie zaszkodzi:) Ja, gdy robię płytki ręcznie zwykle je cynuje, ale tylko dla estetyki (no i dla zabezpieczenia przed utlenianiem). Inna sprawa, że nigdy nie robiłem płytek na większe prądy, po prostu nie miałem potrzeby.
 7. Avatar byrrt
  Narazie już jest napisana procedura domykania co wymagało napisania stage machine i opisania stanów w jakich może znaleźć się szyber (uchylna, otwarta środkowa, wszystkie pomiędzy w tym każda w stanie jedzie w lewo i w prawo, zjeżdża z krańcówki, wjeżdża na krańcówkę itp..). Teraz sterowanie szybrem i procedura bazowania (zawsze po odpięciu akumulatora trzeba będzie ją wykonać, żeby układ wiedział w jakim położeniu jest szyber). Ale co ja Wam gadam ;) Zrobię, założę to się pochwalę.. To tylko tak na usprawiedliwienie bo czasu mam ostatnio niedużo..
 8. Avatar byrrt
  Trwało to strasznie długo ale wczoraj przysiadłem siedziałem pół nocy i można rzec, że program jest skończony :)
  Jeszcze delikatne poprawki i najprawdopodobniej jutro montuje w aucie..
  Niech to wszystko w końcu zadziała wtedy nakręcę jakiś ładniejszy filmik i wrzucę.. Są też 2 moduły na odsprzedaż ale to potem ;)
 9. Avatar byrrt
  A więc od 2 dni autko jeździ z moim modułem ;) Działa jak ma działać czyli dobrze :) Trochę to potestuję i trzeba będzie dać jakiś szerszy opis w dziale modyfikacje ;)
 10. Avatar miszko
  To jeszcze filmik nakręć, aby pokazać jak działa.
 11. Avatar byrrt
  Sterownik szyberdachu 3 pozycyjnego - cały artykuł od elektronicznej strony :) Film jest też tam wrzucony..

Trackbacks

https://www.iparts.pl