Witam! Posiadam Fiata Punto 1.2 16v 2002r i od pewnego dnia dzieje się z nim coś dziwnego. Po wymianie rozrządu auto osłabło, nie zawsze chciało odpalić. Oddałem go w ręce innego mechanika. Okazało się, że rozrząd był przesunięty o jeden ząbek. Po tej wizycie auto przybrało na mocy, odpalał (nie zawsze, ponieważ była to wina nie w pełni działającego rozrusznika, ale wiedziałem kiedy nie odpala przez rozrusznik) Autko pojeździło z tydzień. Potem zaczął się koszmar. W samochodzie zapaliły się kontrolki oleju, silnika, code i gdy dojeżdżałem do świateł auto zgasło. Odpaliłem normalnie bez problemu, kontrolki znikły, świeciła się tylko kontrolka Code. Od razu do mechanika pod komputer. Nic nie wykazał, a kontrolki już się nie zaświeciły więcej (podczas jazdy).
Auto regularnie gasło pod światłami, na parkingu. Pod blokiem gasł mi 10 razy podczas zwykłego parkowania tyłem, sąsiad się mnie zapytał czy w ogóle potrafię jeździć (na żarty ) Po zrzuceniu biegu na jałowy obroty spadały do 6-7tyś i wracały na 10. Przy odpalaniu była obawa czy dziś odpali czy nie. Kręcić kręcił, ale jakby nie mógł złapać obrotów, ale przeważnie zawsze palił za 2-3 razem. Oddaliśmy go do mechanika który robił we Fiacie. Szperał przy nim cały dzień, okazało się, że kable zapłonowe nie były z tego samochodu, i zaj**ało świece. Wymienili kable, świece. Auto hulało. Byłem ucieszony. 2 tygodnie potem zaczęło się to samo. Wczoraj wsiadam do auta, próbuje odpalić i nic. Kręci, kręci i odpalić nie może, czasem łapał ale nic z tego.

Co może być tego powodem? Zdarzały się już takie przypadki?

Wszystko się zaczęło przed wymianą rozrządu, autem jeździłem ponad 2 miesiące bez żadnego problemu.
Wymienione części

- rozrząd
- czujnik położenia wału (podobno był zepsuty dlatego nie dawało mocy)
- kable zapłonowe
- świece

Planowałem również wymianę rozrusznika ponieważ nie jest sprawny, nie zawsze mogłem przekręcić kluczyka oraz czasem było słychać zgrzyt, lecz mechanik powiedział, że nie ma to wpływu na gaśnięcie, spadek obrotów.

3 mechaników nie wie co się dzieje, pomocy.