Ponieważ dziś przywiozłem Punto II FL 1.2 8V z 2003r., to mam kilka pytań związanych z tym samochodem oraz wykrytych usterek. Mam nadzieję, ze będziecie potrafili i chcieli na nie odpowiedzieć.

1. Na przeglądzie technicznym diagnosta powiedział, ze jest przekroczona norma spalin. Obiecałem się tym zająć. Co może być tego przyczyną i gdzie jej szukać.

2. Ręczny hamulec działa bardzo słabo. Czy samemu można coś z tym zrobić? Jeśli warsztat to jakich kosztów można się spodziewać?

3. Diagnosta powiedział, żebym jak najszybciej zakonserwował podwozie. Pokazał mi jak to wygląda z dołu i trudno było mu nie przyznać racji. Kto się tym zajmuje, mechanik czy lakiernik? Jakie są koszty. Może trochę Was dziwi, ale nigdy nie byłem zmuszony konserwować podwozia.

4. Gdy pierwszy raz oglądałem Punciaka, to sprzedawca zapalił silnik. Pracował równo. Dziś po przejechaniu kilkunastu kilometrów zauważyłem, ze obroty silnika falują na wolnych obrotach. To słychać i widać na obrotomierzu. Wskazówka idzie w dół do 700-800 obr. i znów do góry. Ktoś ma jakieś przypuszczenia co może być tego przyczyną? Silniczek krokowy?

5. Rozrusznik - dwukrotnie zdarzyło się już, że po przekręceniu kluczyka silnik zapalił, ale rozrusznik dalej "kręcił". Co jest?

6. Podczas jazdy od czasu do czasu słyszałem, takie bulgotanie, jakby wylewanie wody z butelki plastikowej. Coś Wam to mówi?