Pragniemy zaprosić Państwa serdecznie na 1 Śląski Zlot Pojazdów Zabytkowych "Old Timers Garage" który odbędzie się w przedostatni weekend sierpnia (24 i 25 sierpnia) na terenie 5 niezwykłych śląskich miast.

Podczas 2-dniowego zlotu odwiedzimy: Katowice, Zabrze, Chorzów, Siemianowice Śląskie oraz Tychy.

Będzie to niezwykłe motoryzacyjne wydarzenie w luźnej i przyjacielskiej atmosferze, które na długo zapadnie w pamięci uczestników i wielbicieli zabytkowej motoryzacji!

Kliknij w obrazek, aby zobaczyć większą wersję

Nazwa:	plakat_1_slaski_zlot_pojazdow_zabytkowych_old_timers_garage.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	897.6 KB
ID:	10258

Dzień Pierwszy
24.08.2013 - Sobota - Start 8:30

Katowice
1. Parking Strzeżony przy ul. Szewskiej 8:30 - 9:30
Zbiórka uczestników na parkingu strzeżonym przy ul. Szewskiej. Tutaj zostawiamy samochody i przechodzimy pieszo do Teatr & Klub muzyczny "Old Timers Garage" (ok. 100m) gdzie nastąpi rejestracja uczestników i oficjalne rozpoczęcie wydarzenia. Uczestnicy zlotu nie płacą za wjazd na teren parkingu i pozostawienie na nim pojazdu.

2. Teatr & Klub muzyczny Old Timers Garage (A) 9:30 - 11:00
Rejestracja uczestników oraz uroczyste otwarcie zlotu połączone z poczęstunkiem oraz zwiedzaniem mini-muzeum motoryzacji z eksponatami z kolekcji Adama Grządziela. Na tym etapie wręczane będą numery startowe oraz wszelkie niezbędne informacje na temat zlotu. Po otwarciu zlotu wracamy na parking strzeżony skąd wspólnie wyruszymy na trasę zlotu.

Zabrze
3. Pl. Warszawski (B) 12:30 - 14:30

W Zabrzu pojawimy się w ścisłym centrum miasta. Na wyłączonym z ruchu Placu Warszawskim odbędzie się prezentacja samochodów połączona z konkursami z nagrodami dla uczestników zlotu. Na placu odbędą się także dodatkowe atrakcje. Podczas prezentacji zapraszamy wszystkich uczestników zlotu na wyśmienity obiad do słynnej zabrzańskiej Violinowej Gospody.
Wręczenie nagród w kategoriach: Nieszablonowy samochód, Samochód i jego Właściciel, Niezwykły jednoślad.

4. Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido (C) 15:00 - 17:30
Prezentacja samochodów. Zwiedzanie kopalni. Na poziomie K8 - najgłębszym na świecie udostępnionym zwiedzającym poziomie kopalni (320m pod ziemią) odbędzie się wręczenie kolejnych nagród. Na powierzchni koncerty, wystawy i dodatkowe atrakcje.
Wręczenie nagród w kategoriach: Legenda PRL, Nagroda specjalna Kopalni Guido, Najciekawszy samochód europejski.

Chorzów
5. Park Śląski (D) 19:00 - 23:00

Uroczysty przejazd przez malowniczy teren Parku Śląskiego. Prezentacja samochodów na finale koncertów z cyklu "Letnia Energia Muzyki" odbywających się na Dużym Kręgu Tanecznym. Gwiazdą wieczoru będzie legendarny zespół Kruk. Dodatkowo na terenie parku odbędzie się grillowanie oraz przyznanie kolejnych nagród dla załóg.
Wręczenie nagród w kategoriach: Legenda amerykańskiej motoryzacji, Nagroda specjalna Parku Śląskiego.

6. Nocleg (Park Śląski) (E) 23:00 - 9:00
Po zakończeniu imprezy nocleg na terenie Parku Śląskiego w hotelu Olympia** (przy Stadionie Śląskim) oddalonym od miejsca imprezy o ok. 100 - 200 metrów, na terenie którego znajduje się bezpieczny strzeżony parking dla uczestników zlotu.

Dzień Drugi
25.08.2013 - Niedziela - Start 10:00

Siemianowice Śląskie
7. Strzelnica Myśliwska (F) 11:30 - 13:00
Prezentacja samochodów oraz turniej strzelecki dla uczestników zlotu, grill a także wręczenie kolejnych nagród.
Wręczenie nagród w kategoriach: Miss Elegancji, Nagroda w turnieju strzeleckim, Miss i Mister zlotu.

Tychy
8. Tyskie Browarium (G) 14:30 - 16:30
Prezentacja samochodów. Zwiedzanie Tyskiego Browarium połączone z dodatkowymi atrakcjami oraz poczęstunkiem. Na zakończenie zlotu wręczenie ostatnich nagród oraz głównej nagrody zlotu.
Wręczenie głównej nagrody dla najlepszego samochodu zlotu oraz nagrody specjalnej Tyskiego Browarium, a także wręczenie pamiątkowych dyplomów i gadżetów dla wszystkich uczestników zlotu.

Całe wydarzenie poprowadzi Marian Makula - Znany śląski satyryk i artysta estradowy oraz felietonista znany m.in. z kabaretu Rak i Cmok.

Zasady uczestnictwa

Uczestnikiem zlotu może być każda pełnoletnia osoba posiadająca zabytkowy pojazd (samochód lub motocykl) którego wiek pozwala na określanie go mianem oldtimer lub youngtimer. Stan techniczny samochodu musi pozwalać na przejechanie nim trasy liczącej 84 km, rozłożonej na wiele etapów w ciągu 2 dni.

Na zlot obowiązuje opłata wpisowa w wysokości 170 zł/os. Cena obejmuje nocleg oraz wszystkie atrakcje zlotu. Dla osób nie korzystających z noclegu opłata wynosi 90 zł/os. Opłata wpisowa wnoszona jest z góry na numer konta podany w odpowiedzi zwrotnej potwierdzającej przyjęcie zgłoszenia.

Zapisy przyjmowane są mailowo lub telefonicznie pod adresem e-mail: zlot@old-timers.pl oraz pod numerami telefonu:

501-484-038 - Krzysztof Bergier
603-551-477 - Magdalena Grządziel

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko zgłaszającego, markę, model, rocznik oraz numer rejestracyjny zgłaszanego samochodu/motocykla, ilość osób w załodze, informację o chęci skorzystania z noclegu. Napływające zgłoszenia publikujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej. Jeżeli wyrażają Państwo zgodę na publikację informacji o Państwa uczestnictwie - prosimy o dodanie do zgłoszenia zdjęcia i opisu pojazdu.

Na zgłoszenia czekamy do 14.08.2013.