Żaden producent nie może stać w miejscu. Jeśli od wielu lat marka oferuje taką samą gamę modeli, klienci zaczynają szukać alternatywy u konkurencji. Nawet Maserati musi się rozwijać i eksperymentować z nowymi modelami. Już wkrótce w ofercie pojawi się nowe coupe.

Maserati pragnie mocno zmodyfikować ofertę zaczynając od modeli coupe. Włoski producent doszedł do wniosku, że ilość wariantów musi być większa, aby zaspokoić zachcianki wszystkich bogatych klientów, dlatego też już za jakiś czas w salonach zobaczymy dwie grupy coupe. Czego możemy się spodziewać?

Jedna grupa będzie przygotowana dla klientów rozsądnych i lubiących komfort - będą to dwudrzwiowe, czteromiejscowe modele GT, czyli
GranTurismo oraz GranCabrio. Dla nieco innej, bardziej wymagającej grupy zostaną przygotowane warianty lżejsze, mniejsze, dwuosobowe i bardziej sportowe - GranSport.

Na horyzoncie już widać niewielkie coupe bazujące na modelu Quattroporte - nowość odziedziczy nie tylko płytę podłogową, ale również jednostkę V6. Rzecz jasna nowy model będzie o wiele krótszy, zaś obok turbodoładowanej jednostki V6 być może ujrzymy również mocniejsze i bardziej brutalne V8. A jak prezentuje się konkurencja?

Nowe niewielkie coupe od Maserati celuje między innymi w Porsche 911, ale również w nowego Jaguara F-Type. Co prawda nikt jeszcze nie wie jak włoska nowość będzie wyglądała, ale w przypadku Maserati możemy być spokojni - każdy model wygląda niecodziennie i po prostu pięknie. Zapowiada się ciekawie.

Źródło: autocentrum.pl
maserat1.jpgmaserat2.jpgmaserat3.jpgmaserat5.jpg