Nie każde auto może dostać plakietkę egzotyka - musi być rzadkie, nietypowe, mocne no i oczywiście drogie. Z pewnością na takie określenie zasługuje Mazanti Evantra. Sprawdźmy, co oferuje ten ciekawy okaz.
Załącznik 8389
Włoski wynalazek o nazwie Mazanti Evantra to z pewnością godny uwagi konkurent dla "oklepanych" już Lamborghini, Ferrari czy Porsche, choć nie każdemu może przypaść do gustu dość nietypowa stylistyka. Włoscy styliści postanowili utrzeć nosa wszystkim, którzy boją się wypuścić do produkcji model z nietypowymi rozwiązaniami.

Prawdopodobnie tylko Pagani ma wystarczająco dużo odwagi, aby przeforsować ciekawy gadżet, nietypowe rozwiązanie etc. Poważni księgowi z Porsche z pewnością nie wyobrażają sobie, aby w którymś modelu drzwi mogły się otwierać do tyłu i do góry jednocześnie - "Skandal!"

Mazanti Evantra został zbudowany na stalowej ramie, więc nie jest to najnowsza, kosmiczna technologia. Do napędu służy 7,0-litrowa jednostka V8 o mocy ponad 700 KM z momentem obrotowym na poziomie 848 Nm. Napęd trafia na tylne koła za pośrednictwem 6-biegowej ręcznej lub sekwencyjnej skrzyni biegów.

Osiągi, jak można się domyślać, są imponujące, choć nie odbiegają specjalnie od innych supersamochodów na rynku. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 3,2 sekundy, zaś prędkość maksymalna zdaniem producenta przekracza 350 km/h. Zadbano również o bezpieczeństwo - z przodu 6-tłoczkowe zaciski, z tyłu zaś 4-tłoczkowe. Z tyłu mamy opony w rozmiarze 20-cali i szerokości 305 mm.Załącznik 8390
Źródło i fotki: Mazanti Evantra - oficjalna premiera egzotyka • Nowości • Newsy • AutoCentrum.pl

[COLOR="gray"](Automat) Autor dopisał treść. Post został scalony.[/COLOR]

ps. Kurcze czemu fotki nie chcą się załadować?