428023b6cf7028f5eeeb.jpg
Na razie tajemnicą włoskiej marki pozostają szczegóły dotyczące gamy silników dla modelu Alfa Romeo Giulia. Do internetu trafiają jednak pierwsze wiarygodne informacje na ten temat.

Jak na razie marka wchodząca w skład grupy Fiat Chrysler Automobiles otwarcie mówi tylko o topowej wersji Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio. Do jej napędu wybrano akurat 6-cylindrowy turbo-benzynowy silnik 2.9, zainspirowany technologią Ferrari. Jednostka rozwija moc 510 koni mechanicznych oraz 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Według wstępnych danych fabrycznych, kierowca liczyć może na przyspieszenie do setki w czasie 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 307 km/h. Z drugiej strony, nowa Alfa jest w stanie wyhamować ze 100 km/h do 0 na odcinku krótszym niż 32 metry.

Od 150 koni w górę
Według informacji krążących w internecie, Alfa Romeo Giulia będzie oferować do wyboru – poza wspomnianą wyżej odmianą Quadrifoglio z V6 – łącznie trzy silniki Diesla oraz trzy jednostki benzynowe. Bazowym motorem wysokoprężnym ma być podobno czterocylindrowiec, który w połączeniu ze skrzynią manualną rozwija maksymalnie 150 KM.
https://m.youtube.com/watch?feature=...&v=lHvXQZmC-EI
Z kolei wśród czterocylindrowych benzynowców pojawić się mają do wyboru wyłącznie jednostki 2.0 z turbodoładowaniem. Najsłabsza rozwija podobno moc 200 koni, natomiast najmocniejsza – 280 KM.
Źródło: Jakie silniki dla modelu Alfa Romeo Giulia? | www.samar.pl