Witam. Jestem w trakcie oczekiwania na swojego fiata - Fiorino Kombi 1,3 MJ. Zamówiłem go wraz ze skrzynią Dualogic 6 bieg. Czy ktoś z Was ma moze autko z taką skrzynią, bądź jeździł takim samochodem - jak pracuje ta skrzynia? jakie są ewentualne usterki?

Jeśli już będę jeździł na pewno podzielę się z Wami moimi wrażeniami.

[size=2][ Dodano: 2009-07-18, 20:08 ][/size]
Autko wreszcie odebrane. Wprawdzie mam za sobą dopiero pierwsze 250 km (większość w centrum Katowic), ale jak dotąd bardzo polecam tą skrzynię. Jedna naczelna zasada - włączyć tryb automatyczny i nie podglądać co robi skrzynia, tylko zająć się tym co się dzieje przed nami.

[size=2][ Dodano: 2010-09-19, 13:14 ][/size]
Moje fiorino z Dualogic niedawno przekroczyło 60 tys, więc zgodnie z instrukcją obsługi, przyszedł czas na wymianę płynu w sterowaniu sprzęgłem. Wcześniej zadzwoniłem jeszcze do ASO zeby zapytać co ile wymienia się olej w skrzyni, odpowiedzieli, że się nie wymienia. Jednak poprosiłem kolegę serwisującego autko (oczywiście nie ASO, tylko normalny warsztat) o sprawdzenie poziomu oleju, ew. uzupełnienie. Nie bylo zadnych wycieków, a trzeba bylo dolać ok 0.2l oleju. Co przy ilości oleju wg instrukcji ok. 0,505l oznacza, że fabrycznie jest wlana bardzo mała ilość... (bez komentarza).

Podobnie było z poziomem płynu chłodzącego to tak poza tematem.