Witamy na Fiat Klub Polska

miszko

I po przenosinach...

Oceń wpis
przez w dniu 17-06-2011 o 17:40 (1570 Odwiedzin)
Wczoraj wieczorem podjąłem decyzję o zmianie serwera na coś lepszego. Tamten serwer, który mieliśmy już od 2007 roku z nami "był". Forum zamknięte, torby spakowane, DNSy przepisane, baza zgrana. W drogę... sama droga była ok, ale to co czekało na końcu nie. Po wgraniu plików, bazy oczom moim ukazały się piękne... krzaki. I po raz kolejny przypomniało o sobie kodowanie bazy. "Polska język is trudna język". I tak do 01:00 w nocy walczyłem z kodowaniem. Padła decyzja, jak już są krzaki to przerobimy do innego formatu, aby na przyszłość nie było problemów. O 1:00 byłem padnięty... idziemy spać. Wstałem o 6:00 to godzinka, aby posiedzieć.

Na 8 do pracy, super. W pracy na domiar złego padły dwa serwery firmowe i akurat w obydwóch dyski. Jeden odratowałem, drugi pojechał na serwis. Siadam do pracy dalej... w końcu mówię, zacznę od początku. Zgrałem bazę, dopisałem wszystko na sztywno, wszystkie kodowania. Mam bazę, to przenosimy. Na serwerze docelowym ustawiłem jeszcze raz bazę, zrobiłem 1:1, jeszcze parę spojrzeń w pliki czy aby na pewno wszystko ok. Ok, wgrywamy... kamień spadł z serca Chodzi. No nic, bynajmniej zabawy z kodowaniem są raczej na te dni, kiedy nam się nic nie pali. Jak widać, wszystko się udało... Teraz siedzę i piję piwko Fortuna, Srerbny Smok. Polecam. Jedno z lepszych piw.
Kliknij w obrazek, aby zobaczyć większą wersję

Nazwa:	DSCN4013.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	273.6 KB
ID:	323
Tagi: Brak Edytuj Tagi
Kategoria
Bez kategorii

odpowiedzi

 1. Avatar lukq
  Czy to jest u Ciebie w domu? Jakoś kolor ścian mi nie pasuje

  Jeśli chodzi o przenosiny i przejażdżkę, pozostało mi pogratulować. By każda podróż coś przynosiła (pozytywnego)
 2. Avatar byrrt
  No i rewelacja ;) Ale smutno się zrobiło kiedy to po przyjściu do pracy wchodzę na fkp a tu klops coś po szwabsku do mnie ;)
 3. Avatar lukq
  Po szwabsku bo stary serwer to szwabski był:P
 4. Avatar miszko
  Nie, to nie u mnie. Foto z netu. Co do piwka - jest ich więcej rodzaji, ciemne, jasne, słodzone dodatkowo. Dobre piwa z browarów Fortuna. I wcale nie drogie, bo 2.5zł w Piotr i Paweł. Tylko tam je znalazłem w okolicy. Klik
 5. Avatar Zielony
  I pomyśleć że to wszystko prze zemnie :tongue: bo mi forum muliło hehehe Pewnie się na mnie zemści ;)
 6. Avatar miszko
  A wiesz, fakt. Zmobilizowałeś mnie. Po serwerze też już widziałem, że swoje ma, więc przeszliśmy na nowy. Ten ma 12 procesorów i 24GB ram ;)
 7. Avatar Zielony
  12 procków to prawie jak mój MONOLIT heheheheheee :palacz: ale ważne że śmiga jak trzeba.
  Uaktualnione 17-06-2011 o 21:28 przez Zielony

Trackbacks

http://www.iparts.pl