Witamy na Fiat Klub Polska
Strona 2 z 26 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Posty od 16 do 30 z 381
Like Tree74lubi to!

Temat: Konkurencja Tipo - co braliscie pod uwage  

  1. #16
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    11 październik 2017
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    33
    Postów
    5
    Auto
    Tipo SW 1.4 T-Jet
    Rocznik
    2017
    U mnie sprawa wyglądała następująco:

    Praktycznie do czerwca 2017 utrzymywałem, że chcę kombi minimum 2011 rok produkcji do wydania ok. 30 tys. Wybór to Opel Astra H. I tak szukałem, zwlekałem. Spotkałem nawet Opla Astrę J z 2013 rok produkcji, w takim przedziale cenowym, ale przebieg prawie 300 tys. km.
    W listopadzie 2016 zastanawialiśmy się z żoną, że może jednak weźmiemy nowego Tipka sedana. Cena nas zachęciła, aczkolwiek definitywnie zrezygnowaliśmy z tej wersji, gdyż nasz potomek do wyjścia na świat miał coraz bliżej, a wózek musiał się mieścić bez problemu do bagażnika.
    W międzyczasie kilka razy z wózkiem chodziłem do salonu w Dąbrowie, aby przymierzyć się do hatchback'a, natomiast największe wrażenie zrobił na mnie Tipo kombi. Ten bagażnik, wiedziałem już co chcę Problemem była cena bo chciałem zarówno kombi, jak i T-jet.
    Po około dwóch miesiącach rozważań z żoną postanowiliśmy kupić Białą strzałę z 120 konnym zaprzęgiem.

    Z alternatywnych opcji rozmyślałem nad nową Fabią kombi, Rapidem Liftback'iem (w tych modelach zniechęcały mnie silniki) lub Megane GT (jednak cena już była poza naszym zasięgiem).
    Tipo uważam za najładniejsze w tym przedziale cenowym jeżeli chodzi o zewnętrzny wygląd. Wewnątrz szału nie ma, plastiki wyglądają jak w autach sprzed dekady, ale ważne że samochód jest nówka sztuka i że silnik niema zadyszki ( po przesiadce z Opla Corsy C 1.2 80km na prawdę docenia się to )



  2. Chcesz dołączyć do nas? Zarejestruj się!
  3. #17
    Doświadczony klubowicz
    Dołączył
    11 lipiec 2017
    Skąd
    Krakow
    Postów
    593
    Auto
    Tipo Tipo Sedan Benzyna 1,4 95KM
    Rocznik
    2017
    Cytat Napisał kyczmysz Zobacz post
    W listopadzie 2016 zastanawialiśmy się z żoną, że może jednak weźmiemy nowego Tipka sedana. Cena nas zachęciła, aczkolwiek definitywnie zrezygnowaliśmy z tej wersji, gdyż nasz potomek do wyjścia na świat miał coraz bliżej, a wózek musiał się mieścić bez problemu do bagażnika.
    W międzyczasie kilka razy z wózkiem chodziłem do salonu w Dąbrowie, aby przymierzyć się do hatchback'a, natomiast największe wrażenie zrobił na mnie Tipo kombi.
    To chyba zalezy od wozka bo u mnie nie bylo mowy o HB wlasnie z powodu wozka (krotszy bagaznik - do sedana wkladam wozek na bez odpinania kol a ich srednica jest spora, zeby dzieckiegm nie trzeslo podczas biegu).Wozek ogolnie spory bo dobrze amortyzowany a w tipku klade gondolke obok dolnej czesci, wszystko spokojnie wchodzi do bagaznika, nie musze jak w Audi A4 wozic gondolki w kabinie.

  4. #18
    Klubowicz
    Dołączył
    21 kwiecień 2013
    Skąd
    Łęg
    Wiek
    39
    Postów
    444
    Auto
    500L easy 1.4 lpg/tipo sw lounge 1.4 tjet lpg
    Rocznik
    2013/2017
    Oglądanie używek było bardzo długie ale znaleźć coś dobrego to masakra same składaki, patrzyłem na accord combi 2011plus, mondeo combi 2011plus, silniki do gazu oczywiście ale niestety nie było nic ciekawego, jeszcze żona może nowe. No to po wakacjach oglądanie salonowych praktyczne kombi ma być oczywiście z gazem. Próg 70tyś: Ceed combi, Astra combi, Auris combi, I30 combi, Tipo combi, P 308 combi, Megane combi. Cały vag odpadł silniki dno totalne do gazu. Jazdy się odbyły cenniki w ruch poszły. Jak nowe to tylko porządna wersja, Tipo pozamiatało z gazem fabrycznym landi renzo i stara dobra konstrukcja tjet. Zamówiny w połowie września lounge tjet lpg 72pln[w cenie przyciemniane szyby, bagażnik dachowy, dywaniki, mata bagażnik, zimówki na stali] ma być na przełomie listopada.
    Ostatnio edytowane przez juri ; 16-10-2017 o 20:25
    FIAT MI AMORE
    https://www.facebook.com/SzarySleeperLounge/
    BP-168KM/LPG-162KM

  5. #19
    Klubowicz
    Dołączył
    25 marzec 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    397
    Auto
    Tipo 1.4 t-Jet
    Rocznik
    2017
    Byłem obejrzeć Skodę Rapid Liftback, bo mi się podobała na zewnątrz, ale w środku już nie. Tak samo było z Kia Ceed, choć cenowo nie miałem zbyt dużych szans na sensowny egzemplarz - a dziwny kształt kierownicy i na siłę nowocześnie wykrzywiona deska - odrzuciło mnie, bo to w środku człowiek jeździ i musi się czuć dobrze.
    Najbardziej byłem nastawiony na Peugeota 308, znów byłem gotów zwiększyć o 10k budżet, bo mi się podobał strasznie i znowu po wejściu do środka czar prysł. Wydziwione zegary (do dziś zastanawiam się po co w ogóle producenci robią takie czary - zmiana dla zmiany, nic nie wnosi, a zmienia przyzwyczajenia) i obsługa wszystkiego na dotykowym ekranie - pomimo, że na co dzień zajmuję się IT, wszelkie nowinki techniczne nie robią na mnie wrażenia, to w samochodzie nie jestem w stanie zaakceptować pewnych rzeczy, zwłaszcza gdy może to wpłynąć na bezpieczeństwo moje i bliskich.
    Renault Megane - miałem wrażenie, że to jest zubożony Talisman, który podoba mi się po prostu strasznie, ale jest za drogi. Usiadłem w środku salonowego egzemplarza i stwierdziłem, że nie chcę tego auta, bo mi się zwyczajnie nie podoba w środku. O ile w Talismanie wszystko zostało urządzone ze smakiem, tutaj miałem po prostu wrażenie, że zrobiono wszystko, żeby kierowca poczuł to, że nie stać go na Talismana.
    Astra K - to auto brałem pod uwagę jako pierwsze jeszcze przed wizytą we Fiacie. Bardzo zdziwiłem się, że montują jeszcze M32, choć ponoć poprawione, to jednak w Cromie ta skrzynia nie podobała mi się wcale i nie chciałem kusić losu. Konfiguracja z silnikiem Turbo 125KM podobna do Fiata Tipo Lounge t-jet wyszła o 9 tysięcy więcej. Można było wziąć z systemem Start/stop, wtedy montują inną skrzynię niż M32, ale wtedy znów cena rośnie.
    Hyundai i30 - gust jest jak tyłek, każdy ma swój, ja mojego bym do niego nie zapakował, to auto mi się zwyczajnie nie podoba. Na żywo sprawia nieco lepsze wrażenie niż na zdjęciach, ale mnie nie przekonało.
    Nie dostałem dobrej ceny na Forda Focusa, bardzo mi się podobał jako samochód - silnik 1.0 pomimo niezbyt budzącej zaufanie pojemności jedzie jak szalony. Nie miałem jednak okazji zapoznać się z uboższą wersją, którą pewnie bym miał zamówić, bo jej po prostu nie było na placu.

    Wizyta w salonie Fiata nie była zbyt długa, wsiadłem do mega wyposażonej wersji SW, przejechałem się kawałek i bardzo mnie ten samochód urzekł, znów poczułem się jak w domu, jakbym wrócił do ekstra wyposażonego i nowego Stilo. Potem wsiadłem do POP-a HB, którego miałem zamawiać i stwierdziłem, że różnica pomiędzy POP<=> Lounge jest warta tej ceny jaką trzeba zapłacić za tego drugiego, po prostu czułem się w niej dobrze, zrezygnowałem z koloru, bo biały prezentuje się naprawdę super, domówiłem Android Auto, na którym bardzo mi zależało, dostałem fajny rabat, no i jest. Jeżdżę mega zadowolony - brakuje mu do premiuma prestiża trochę, ale uśmiech nie schodzi z mojej twarzy, a kolega, który krytykował, że "znowu fiata kupiłeś, dobrze się czujesz?" po jeździe próbnej stwierdził, że absolutnie NIC mu nie brakuje.

  6. #20
    Klubowicz
    Dołączył
    02 maj 2017
    Skąd
    Łódź
    Wiek
    43
    Postów
    248
    Auto
    Tipo SW POP 1.4 95KM
    Rocznik
    06.2017
    Chyba przeszedłem podobną drogę co większość użytkowników:

    - skoda fabia kombi - wszystko fajnie tylko nie na mój wzrost. No i silniki TSI.
    - rapid - za mały bagażnik, nadal mniej miejsca niż w tipo no i te same silniki od kosiarki z turbo
    - dacia logan mcv - również brak "normalnego" silnika i wykończenie wnętrza. Nie jestem nie wiadomo jakim estetą, w końcu tipo pop to też nie maybach (), ale te auta w środku naprawdę straszą.
    - citroen c-elysee i peugeot 301 - piszę o nich razem, bo to praktycznie jeden model; miałem (nie)przyjemność onegdaj pojeździć kilka dni 301-ką z wypożyczalni. Był to podstawowy model z 2014 z 3-cylindrowym silniczkiem BEZ turbo i powiem tak - tipo przy nim to auto z innej bajki. Francuz miał w zasadzie tylko trzy zalety - nieźle wyglądał z zewnątrz, miał bardzo duży i ustawny bagażnik, no i... jeździł O reszcie lepiej zapomnieć.
    - astra j - za droga, po drugie po 10 latach jeżdżenia oplami miałem ochotę na zmianę

  7. #21
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    08 wrzesień 2017
    Skąd
    Andrychów
    Postów
    15
    Auto
    Tipo 1.4 16V 95km
    Rocznik
    2017
    https://www.youtube.com/watch?v=P2Pm_gGKfb0 Może to Ci w czymś pomoże

  8. #22
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    20 październik 2016
    Skąd
    Białystok
    Wiek
    36
    Postów
    31
    Auto
    Fiat Tipo Sedan 1.4 95KM
    Rocznik
    2016
    ja bralem pod uwage:

    1. ford fiesta - za ta cene byl silnik 1.0 140 KM i to przemawialo za fiesta jednak wiadomo strasznie mala w porownaniu do tipo
    2. skoda octavia - niestety byla za droga mimo ze byla powystawowa ale z dobrym wyposarzeniem kosztowala okol 75k do tego nie oszukujmy sie za urodziwa to ona nie jest
    3. kia pro ceed - nestety wtedy w polsce byly tylko 2 sztuki i nie bylo jak sie tym przejechac.

  9. #23
    Master
    Dołączył
    12 wrzesień 2017
    Skąd
    Bystrzyca Kłodzka
    Postów
    1,094
    Auto
    tipo 1,4 sedan 2017r, ix 35-2,0crdi 2010, Fiat 125p 1988, Polonez 1,5- 1989, Polonez Caro 1,6-1994,
    Rocznik
    03.2017
    Ja napiszę krótko. nic nie porównywałem i nic nie kombinowałem z konkurencją....... Idąc po ulicy spotkałem Tipo w sedanie. Stał na parkingu. Obejrzałem, pomyślałem, poszedłem do salonu Fiata na jazdę próbną i następnie kupiłem. Był w salonie akurat taki egzemplarz jaki mi wpadł w oko- Lounge.....
    otasz lubi to.

  10. #24
    Klubowicz
    Dołączył
    03 kwiecień 2017
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    54
    Postów
    197
    Auto
    500L 1.4 95KM
    Rocznik
    2016
    Czytam sobie, co szanowni forowicze oglądali zanim zdecydowali się na Tipo i w sumie trochę się dziwię, że nikt nie brał pod uwagę 500L. Ja szedłem do salonu fiata mając w głowie, że kupię Tipo, podobnie do jacka2 oglądnąłem go na ulicy i mi się podobał. Ale jak już znalazłem się w salonie, obok Tipo stał 500L, w bardzo podobnej cenie. A ilość miejsca w środku, uniwersalność, wyposażenie wersji Pop Star, itp, itd, były lepsze, niż to co mógł zaproponować sedan. I tak wyjechałem elką a nie Tipem :-)

  11. #25
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    20 październik 2016
    Skąd
    Białystok
    Wiek
    36
    Postów
    31
    Auto
    Fiat Tipo Sedan 1.4 95KM
    Rocznik
    2016
    Odpowiem jesli o mnie chodzi to wygląd. Wiadomo kwestia gustu ale dla mnie to auto wyglada jak fiat 500 w wersji "czlowiek sloń" co nie znaczy ze innym moze sie podobac

  12. #26
    Klubowicz
    Dołączył
    21 kwiecień 2013
    Skąd
    Łęg
    Wiek
    39
    Postów
    444
    Auto
    500L easy 1.4 lpg/tipo sw lounge 1.4 tjet lpg
    Rocznik
    2013/2017
    ja już mam 500L i jestem bardzo zadowolony z jego użytkowania już ponad 4 lata, wakacje nie wakacje bardzo dobrze się spisuje, jedyne co żałuje że gazu od razu nie założyłem. Porównując 500L do tipo, to L ma więcej przestrzeni, nie jest cięższa, wyższa pozycja za kierownicą, widoczność. Jak przyjedzie tipo to żona będzie dalej jeździć 500L. Jedyne co powiem to że jakbym miał brać 500L a tipo hb, to wolałbym L jak wcześniej napisane i do tego dochodzi większy bagażnik i to za tę samą kasę.
    FIAT MI AMORE
    https://www.facebook.com/SzarySleeperLounge/
    BP-168KM/LPG-162KM

  13. #27
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    20 październik 2016
    Skąd
    Białystok
    Wiek
    36
    Postów
    31
    Auto
    Fiat Tipo Sedan 1.4 95KM
    Rocznik
    2016
    No walory funkcjonalne ma na pewno duze wieksze od tipo w hb i sedana. wszystko zalezy od potrzeb. Ja jezdze sam glownie, wiec tipo w sedanie bylo idealne. Ładne (dla mnie bylo to wazne) tez dosc funcjonalne (jak wozisz maks 4ry osoby).
    W moim przypadku wyglad plus od czasu do czasu mozliwosc przewiezienia 4rech osob w miare wygodnie bylo priorytetem. gdybym mial rodzine,dzieci to kto wie (choc wolalbym drozsze tipo w kombi raczej). Nie chce być zle odebrany 500l ma wiele plusow i nie jednemu bedzie sluzylo dobrze

  14. #28
    Klubowicz
    Dołączył
    21 sierpień 2017
    Skąd
    łódzkie
    Wiek
    36
    Postów
    234
    Auto
    inne
    Rocznik
    2004
    W podobnych pieniadzach do bogatszej wersji Tipo mozna kupic Abartha 500 1.4 TJet 145KM.
    Ktoś brał cos takiego pod uwagę?

  15. #29
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    25 luty 2017
    Skąd
    Bialystok
    Wiek
    34
    Postów
    10
    Auto
    Tipo 1.4 sedan
    Rocznik
    2016
    Jak szukałem auta dla siebie to w pierwszej kolejności padło na używane, strasznie podoba mi się mitsubishi lancer sportback i takiego szukałem, tylko ze znaleźć coś dobrego jest już ciężej, około 3 miesięcy to trwało i nic. W końcu po długich zastanowieniach padło na Tipo, była jazda próbna itp, w miedzy czasie chodziłem po salonach i porównywalnym inne auta takie jak wczesnej pisaliście, 301, c-elise, rapidy, fabie i wiele wiele innych. Jednak padło na tipo, zaczęło się konfigurowanie, sprawdzanie, porownywanie cen a koniec końców tipka kupiłem z wyprzedaży rocznika, udało mi się trafić w kolor który mi odpowiadał, sedan, brązowy magnetico, wersja wyposażenia longe na prawie full wypasie (bez kamery cofania i grzania tyłka), silnik 1.4 (w trasie i 4 osobach trochę za slaby). Cena myślę tez nie była zła, z ubezpieczeniem 56 tys. Jestem bardzo zadowolony z samochodu i nie żałuje ze go kupiłem, a mam go 9 miesięcy.

  16. #30
    Klubowicz
    Dołączył
    19 luty 2017
    Skąd
    PL
    Postów
    278
    Auto
    Tipo 1.4 Lounge
    Rocznik
    2016
    Hyundai Elantra. Opel Astra. Renault Megane. Dacia Daster. Mazda CX-3.HondaCivic. VW Jetta. Z używanych CX-5. Fiat Freelander.


 
Strona 2 z 26 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Opadające szyby w tipo tipo
    Napisany przez mis888 na forum Ogrzewanie i klimatyzacja Tipo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post: 28-04-2019, 20:39
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 02-09-2017, 07:22
  3. Fiat Tipo - wersja wyposażenia Tipo (podstawowa)
    Napisany przez Fafikdog na forum Tipo
    Odpowiedzi: 216
    Ostatni post: 17-07-2017, 23:31
  4. Croma kontra konkurencja
    Napisany przez mugsy na forum Croma
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post: 16-02-2015, 18:31
  5. /F/I/A/T/ Tipo 1.8ie czyli Tipo po raz trzeci :)
    Napisany przez KrzychuB na forum Moje auto
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post: 13-12-2014, 17:02

Odwiedzający znaleźli nas szukając w sieci

fiat tipo forum

https:fiatklubpolska.pltipo-531konkurencja-tipo-co-braliscie-pod-uwage-38861

Rapid czy tipo forum

fiat tipo forum site:fiatklubpolska.pl

renault megane czy fiat tipo

fiat tipo czy renault megane

fiat tipo konkurencja

forum tipo

Artura TussikaBerlingo czy tipo swco wybrac fiat tipo czy suzuki balenotipo czy rioFiat tipo motobenzynaTipo motobenzynafiat tipo opinie forumfiat tipo vs skoda fabiamegane 4 fiat tipofiat tipo czy skoda fabia kombifocus tipo czy meganeFiat Tipo sedan konkurencjamegane 4 czy tipotipo czy elantraporownanie tipo hb i swkonkurencja dla nowego tipofabia combi vs tipo

Tagi dla tego tematu

Ta strona używa ciasteczek tzw. "cookies"
Dbając o Twoją prywatność, prosimy Cię o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie przez nas oraz naszych partnerów biznesowych Twoich danych osobowych. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody na przetwarzanie lub chcesz ograniczyć jej zakres kliknij w "Pokaż szczegóły". Zakres wyrażonej zgody może wpływać na dostępność świadczonych przez nas usług. Dane przetwarzamy m.in. w celu wyboru podstawowych reklam, tworzenia profilu i wyboru spersonalizowanych treści oraz reklam, pomiaru ich wydajności, na podstawie zgody w celach marketingowych, w tym profilowania, w celach analitycznych oraz na podstawie naszego uzasadnionego interesu jako Administratora. Przysługuje Ci m.in. prawo do dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wycofania zgody na przetwarzanie.

Za Twoją zgodą my i nasi partnerzy wykorzystujemy pliki cookie lub podobne technologie do przechowywania, dostępu i przetwarzania danych osobowych, takich jak Twoje wizyty na tej stronie, adresy IP i identyfikatory plików cookie. Niektórzy partnerzy nie proszą Cię o zgodę na przetwarzanie Twoich danych i opierają się na swoim uzasadnionym interesie biznesowym. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę lub sprzeciwić się przetwarzaniu danych w oparciu o uzasadniony interes, klikając na "Dowiedz się więcej" lub w naszej Polityce Prywatności na tej stronie Zobacz politykę prywatności oraz w jaki sposób wykorzystujemy pliki Cookie.

Wraz z naszymi partnerami przetwarzamy Twoje następujące dane: Dokładne dane geolokalizacyjne i identyfikacja poprzez skanowanie urządzeń, przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy i treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców, rozwój produktu. O wykorzystanie tych danych zostaniesz dodatkowo poproszony przez firmę Google Inc. w momencie kiedy pierwsza reklama miałaby zostać wyświetlona. Więcej informacji na temat sposobu gromadzenia i przetwarzania danych przez Google Analytics znajdziesz na stronie "Jak Google używa danych z witryn i aplikacji, które korzystają z naszych usług" dostępnej pod adresem: https://policies.google.com/technologies/partner-sites.
        
https://www.iparts.pl