Witam,
Jestem tutaj po raz pierwszy i chciałabym poprosić o pomoc w sprawie mojego nowo-zakupionego fiata Punto. Jest to rocznik 12.2003, silnik 1.2, przebieg 92tyś. Auto przy zakupie nie wykazywało żadnych problemów, było sprawdzone na stacji kontroli pojazdów, ale z uwagi na fakt, że nigdy nie był wymieniany pasek rozrządu, zaraz po zakupie zawiozłam auto do mechanika. Został wymieniony pasek wraz z pompą, filtry i olej.
I w niedługim czasie po tej wymianie zaczęły się problemy – auto skakało na niskich obrotach, szczególnie po gwałtownym puszczaniu gazu. Kilka razy, po zatrzymaniu auta, nie udało się od razu zapalić, dopiero po ok minucie. Zaczęła się również pojawiać pulsacyjnie żółta kontrolka silnika.
Auto zostało sprawdzone na komputerze, błędy wykasowane a następnie wymienione świece i kable. Problem cały czas istniał, więc mechanik oświadczył, że jest to problem z wtryskiwaczem paliwa, który wymienił.
Po tych naprawach, jest lepiej – tzn. nie pojawia się żółta kontrolka, może trochę słabiej ale nadal auto skacze i szarpie szczególnie po redukcji biegu – przy prędkości poniżej 30km/h.
Mam nadzieję, że mój opis jest zrozumiały, bo sama dopiero poznaję świat motoryzacji i jest to moje pierwsze auto, więc byłabym wdzięczna za sugestie.