Witamy na Fiat Klub Polska
Posty od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    19 maj 2013
    Skąd
    FRANCJA
    Postów
    2
    Auto
    fiat palio weekend
    Rocznik
    01.1999

    sam naprawiam fiata palio

    Dziedobry wszystkim. Jestem nowy na forum i chcialbym podzielic sie i skorzystac z pomocy zagorzalych wielbicieli Fiatow Palio.
    Ja posiadam Fiata Palio 75 wekeend z 1999 roku.
    Nie jest mlody, fakt ale bardzo fajny na malych trasach, z pojemnym bagaznikiem, no i tak w ogole.

    Moje pytanie jest nastepujace:
    Jakie sa potrzebne narzedzia do wymiany paska rozrzadu i pompy wodnej?
    Czy juz to ktos robil sam?
    Czy potrzebny jest to tego kanal?

    nie jestem mechanikiem,tylko samoukiem ktory mina sie z powolaniem.
    Przepraszam za brak polskich liter, ale moj komputer ich nieposiada.
    Seb24



  2. Chcesz dołączyć do nas? Zarejestruj się!
  3. #2
    Doświadczony klubowicz
    Dołączył
    27 lipiec 2012
    Skąd
    Turek
    Postów
    596
    Auto
    fiat siena 1.2 8v
    Rocznik
    2001/2006
    Jeżeli nie masz pojęcia o mechanice to na twoim miejscu nie podejmowałbym się sam tego.

  4. #3
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    19 maj 2013
    Skąd
    FRANCJA
    Postów
    2
    Auto
    fiat palio weekend
    Rocznik
    01.1999
    Pojecie mam. Nie jest tak zle. Potrzebowalbym tylko porady od osoby ktora juz to robila.
    Wiesz, sa zawsze male rzeczy na ktore trzeba uwazac i inne ktore ulatwiaja wymiane.

    Rozmiary potrzebnych kluczy, itp rzeczy.

    Jezeli moglbys mi pomoc w tym temacie, to z gory dziekuje
    Seb24

  5. #4
    Doświadczony klubowicz
    Dołączył
    27 lipiec 2012
    Skąd
    Turek
    Postów
    596
    Auto
    fiat siena 1.2 8v
    Rocznik
    2001/2006
    NO jak masz jakieś pojęcie to co innego kluczy to musisz mieć cały komplet, już nie pamiętam dokładnie najlepiej nasadki . jakiś pisak

  6. #5
    Klubowicz
    Dołączył
    09 grudzień 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    389
    Auto
    Tipo 1.4
    Możesz się posłużyć tym, Wymiana paska w 1.2 16V - Downloads - Fiat Klub Polska, ale to jest w języku angielskim.
    Generalnie w 1.2 8V nie jest to super trudne.
    Tutaj masz przykład na 1.6 8V w Temprze, Wymiana paska rozrządu w 1.4/1.6 8V Tipo/Tempra - Downloads - Fiat Klub Polska

    Generalnie tak samo się wymienia. Co do klucza to większością zwykłych kluczy nasadowych odkręcisz.
    Z kluczy nasadowych będziesz potrzebował jeden duży rozmiar do odkręcenia nakrętki z koła pasowego na wale - Fiat akurat często stosuje 36 (ale nie wiem jak w 1.2).
    Potrzebować też będziesz pewnie podstawowy zestaw kluczy imbusowych.
    Polecam też zaopatrzyć się w flamaster, celem zaznaczenia położenia wałka rozrządu i dla pewności też wału

  7. #6
    Klubowicz
    Dołączył
    01 grudzień 2012
    Skąd
    WOT / Otwock
    Wiek
    39
    Postów
    191
    Auto
    Palio 1.2 8v + LPG
    Rocznik
    1999
    co do rozrządu i pompy - w 1.2 to banał...

    - robiłem sam
    - kanał nie potrzebny właściwie, ale mam i sobie latałem góra dół


    co prawda nie tutaj, ale na stronie o Punto masz relację z wymiany
    Pasek rozrządu i pompy wody - wymiana [yaboll] | Strona miłośników Fiata Punto

  8. #7
    Nowy klubowicz
    Dołączył
    02 czerwiec 2013
    Skąd
    kraków
    Postów
    1
    Auto
    coupe 1.8
    Rocznik
    1998
    Pamięta żeby odprężyć wał przed zdjęciem paska


 

Podobne tematy

  1. Książka z serii Sam naprawiam
    Napisany przez spawacz na forum Kącik książkowy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 23-01-2015, 14:34
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 05-04-2013, 10:55
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 03-04-2013, 21:43
  4. czy podejda takie felgi do fiata palio weekend
    Napisany przez guti1 na forum Siena, Palio
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 23-01-2011, 23:29
  5. Podłączania pod komputer krok po kroku fiata palio 1.2 80km
    Napisany przez abarth_87 na forum Siena, Palio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 03-11-2010, 13:08

Odwiedzający znaleźli nas szukając w sieci

sam naprawiam fiat palio

fiat palio sam naprawiam

fiat palio weekend sam naprawiam

sam naprawiam fiat siena

fiat palio

palio sam naprawiamksiazka fiat palioFiat Palio 8V 2000r rozrzadtipo 1.6 schemat rozrzadusam naprawiam fiat palio 1.4Fiat palio 1.2 sam naprawiamjaki klucz do kol do fiat palionaprawiam fiatasam naprawiam fiata sienasam naprawiam fiat palio weekendsam naprawiam fiat tipo wymiana rozrzadunakretka kola pasowego na klucz 36 fiat palioznaki do ustawienia rozrzadu tipo 1.6 8vfiat palio weekend 1.2 8v wymiana rozrzadu krok po krokuw ktora strone odkreca sie nakretka kola pasowego fiat tipo

Tagi dla tego tematu

Ta strona używa ciasteczek tzw. "cookies"
Dbając o Twoją prywatność, prosimy Cię o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie przez nas oraz naszych partnerów biznesowych Twoich danych osobowych. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody na przetwarzanie lub chcesz ograniczyć jej zakres kliknij w "Pokaż szczegóły". Zakres wyrażonej zgody może wpływać na dostępność świadczonych przez nas usług. Dane przetwarzamy m.in. w celu wyboru podstawowych reklam, tworzenia profilu i wyboru spersonalizowanych treści oraz reklam, pomiaru ich wydajności, na podstawie zgody w celach marketingowych, w tym profilowania, w celach analitycznych oraz na podstawie naszego uzasadnionego interesu jako Administratora. Przysługuje Ci m.in. prawo do dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wycofania zgody na przetwarzanie.

Za Twoją zgodą my i nasi partnerzy wykorzystujemy pliki cookie lub podobne technologie do przechowywania, dostępu i przetwarzania danych osobowych, takich jak Twoje wizyty na tej stronie, adresy IP i identyfikatory plików cookie. Niektórzy partnerzy nie proszą Cię o zgodę na przetwarzanie Twoich danych i opierają się na swoim uzasadnionym interesie biznesowym. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę lub sprzeciwić się przetwarzaniu danych w oparciu o uzasadniony interes, klikając na "Dowiedz się więcej" lub w naszej Polityce Prywatności na tej stronie Zobacz politykę prywatności oraz w jaki sposób wykorzystujemy pliki Cookie.

Wraz z naszymi partnerami przetwarzamy Twoje następujące dane: Dokładne dane geolokalizacyjne i identyfikacja poprzez skanowanie urządzeń, przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy i treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców, rozwój produktu. O wykorzystanie tych danych zostaniesz dodatkowo poproszony przez firmę Google Inc. w momencie kiedy pierwsza reklama miałaby zostać wyświetlona. Więcej informacji na temat sposobu gromadzenia i przetwarzania danych przez Google Analytics znajdziesz na stronie "Jak Google używa danych z witryn i aplikacji, które korzystają z naszych usług" dostępnej pod adresem: https://policies.google.com/technologies/partner-sites.
        
https://www.iparts.pl