Zobacz pełną wersję : [ukł. hamulcowy] hamulce tył
Panowie! po wymianie cylinderków w brava 1,4 z abs(tył) pedał hamulca bierze tak od połowy; układ dobrze odpowietrzony; jescze taki trik ze poprosilem o cylinderki do absa, niestety otwory mocujące się nie zgadzały, to koleś mi dał wersje bez absa; czym to się różni? wydaje mi się ze hamowanie idzie na przód, a tył słabo bierze, pozatym spadły mi szczeki na jednym kole i ugiął się samoregulator, po wyprostowaniu wydaje mi się iż nie sprawyje sięnależycie, reczny bardzo słaby; pojadę dzis jeszce do majchera popytac, a jak nie to zakładam zestaw naprawczy na stare; co myślicie?
Miałem taki problem po wymianie cylinderków w maryśce , okazało się ze w układzie było powietrze (choć wydawało się ze dobrze odpowietrzony).
Na 90% odpowietrzenie. Pamietaj ze uklad jest krety i pozawijany i babel moze sie gdzies ukryl.. Tymbardziej jak ruszales cylindry.. Mialem to samo za 2 odpowietrzeniem juz bylo ok.
Ja u mnie w Maryśce zauważyłem jeszcze że ma na to wpływ samonastawiacz luzu w tylnych bębnach.
damianusiek
09-01-2012, 21:52
A ja zanosze sie na zmiane cylinderkow w tyle bo prawy zaczyna ciec . pytalem w sklepie , koszt nie za duzy tylko nie wiem jakie u mnie ida . podobno byly 2 typy : bendix i jakis lockedhead czy jakos tak to sie pisalo i roznią się srednica tloczka i tu moje pytanie , : jak je rozpoznac nie rozbierajac tego wszystkiego do srodka bo to duzo zabawy ?czy da rade stosowac zamiennie te dwa typy i czym to ewentualnie grozi ? moje auto to brava 1.4 12v z czerwca97 rok.
qolejowy
09-01-2012, 22:02
jak je rozpoznac nie rozbierajac tego wszystkiego do srodka bo to duzo zabawy ?Najlepiej w eper po numerze VIN. Cylinderek to cylinderek byle rozmiarowo pasował. Działanie każdy jeden ma takie samo.
damianusiek
09-01-2012, 22:09
a jesli bedzie wymiarowo taki sam to mozna zalozyc ? bo te z nazwa na L sa ponad 10 zl tansze . Troche glupio o to pytac ale : co to jest eper ?
co to jest eper ?
Przewiń stronę na samą górę i poszukaj takiego ePer ;) To katalog części - odpal to w IE (ważne!) wejdz w katalog fiata > wpisz swój VIN > znajdź część która Cię interesuje i spisz jej oryginalne nr-y.. Wg. tego powinieneś dostać dobrą część ;) z ePer'a korzystają ASO..
damianusiek
09-01-2012, 22:36
Nastepne pytanie : ,,znajdź część która Cię interesuje i spisz jej oryginalne nr-y." tylko skad moge wziac te oryginalne numery tej czesci ? nie znam sie na tym wogole albo inteligencji mi brak .
Jak wklepiesz swój VIN (nr nadwozia) to będziesz miał dostęp do katalogu części w Twoim aucie.. Znajdź część która Cię interesuje - jest spis oraz obrazki z nr'kami - dasz radę znaleźć.. I wtedy możesz sobie wkliknąć się w jej nr i masz szczegóły części - na górze masz nr.. Z reg. jest też cena (przybliżona w ASO).
Pozdrawiam
qolejowy
10-01-2012, 00:04
No widzę że chyba jakiegoś tutka z obrazkami trzeba by zrobić do obsługi tego epera, bo ludziska się gubią. :lol:
Powered by vBulletin™ Version 4.2.5 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.