PDA

Zobacz pełną wersję : programowanie mapy wtrysku.



seth
18-04-2010, 12:43
po wymianie sondy lambda wtrysku trzeba wgrać mape wtrysku jest to prosta procedura.

wyłączamy wszystkie odbiorniki w aucie takie jak nawiew grzanie szyby itp.
zdejmujemy kleme
studzimy silnik
po 10 minutach jeśli silnik był przed zdjęciem klemy zimny zakładamy ją
uruchamiamy silnik i nie dodając gazu czekamy aż się zagrzeje włączy chłodnica ostudzi silni i się wyłączy
gasimy silnik i gotowe.
pamiętamy o tym że należy robić to na banzynie a nie na gazie

waho.
18-04-2010, 12:53
Wszystko fajnie cacy ale nie w każdej jednostce benzynowej ta procedura się sprawdza.

seth
18-04-2010, 12:55
właśnie nie podkreśliłem pisze do punciaka jednopunktu ale w innych też działa trzeba próbować
jak wiesz w jakich działa pisz na pewno się przyda :D

waho.
18-04-2010, 13:03
ECU Magneti-Marelli - wgranie map jest możliwe tylko i wyłącznie za pomocą diagnoskopu.
Wszystkie ECU Bosch MOTRONIC i MONO MOTRONIC - odłączenie akumulatora powoduje tylko i wyłącznie usunięcie (na krótki okres czasu) parametrów adopcyjnych nastawnika biegu jałowego.

furiio
08-09-2012, 01:22
witam kolegów.co prawda jestem tu nowy ale z fiatami bawie sie już ładnych kilka lat.Co do programowanie map paliwa po wymianie sondy to wiem jedno.=mapy są wgrane na tyle stałe ze wymiana sondy na nowa nie wiele co w nich zmieni.Fakt tez odpinałem swojego czasu klemy, odpalałem silnik i czekałem aż osiągnie temp.pracy ale robiłem to przy fiacie uno i to raczej w celach ""wygrzania"" sondy na wolnym biegu.

Drago157
02-11-2012, 22:35
Panowie! wymieniłem ostatnio wtrysk w moim palio 1.4 8v. i mam problem ponieważ auto zachowuje się jakby miało zbyt dużą dawkę paliwa! odpinając mapsensor praca silnika sie zmienia więc myślę, że nie jest upalony? Możliwe że uszkodzona jest mapa benz? Jak ją wgrać ponownie?

seth
02-11-2012, 23:22
sam tego nie zrobisz. musisz pojechać do diagnosty. ten sposób działa na prostszych silnikach

Drago157
03-11-2012, 08:48
pracuje w warsztacie elektro-mechaniki więc dostęp do różnych interfejsów mam :) chodzi mi o to żeby ktoś przybliżył mi jak to zrobić bo jak to mówią "człowiek uczy się całe życie" więc chce sam pokombinować :)
Pozdrawiam!

byrrt
04-11-2012, 01:35
Tego się zrobić zwykłym fejsem nie da.. Kasowanie map zdaje się możliwe jest tylko w egzaminerze.

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

yacub
04-11-2012, 11:00
egzamienr moze jedynie przywrócic ustawienia domyślne :) - mapy wgrywa sie na programatorze ;)

byrrt
04-11-2012, 11:42
No właśnie umożliwia tylko kasowanie.. Programowania nigdy nie widziałem ale to się wykonuje zdaje się na rozebranym ECU i podłączonym programatorze bezpośrednio do pamięci lub wręcz po jej wyjęciu.

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

boch
04-11-2012, 12:26
jest taka firma na Śląsku, która programuje na nowo centralki naszych (Fiat'owskich) silników. tani nie są ;) tak jak piszecie, przez diagnoskop oraz przez odłączenie klemy można jedynie zresetować wartości adaptacyjne sterownika. o wiele taniej i łatwiej wychodzi oczywiście przez odłączenie klemy, niestety są sterowniki jak np. mój o symbolu IAW 1AF.17, których to nie dotyczy. reset wartości adaptacyjnych odbywa się tylko i wyłącznie przez diagnoskop, najlepiej Fiat Examiner lub Magneti Marelli. co ciekawe, zdaniem jednego z serwisantów Fiat'a po dłuższym odcięciu zasilania (na ponad 24h) taki reset jednak nastąpi. przydałoby się to kiedyś zweryfikować, ewentualnie jest tu na sali ktoś kto ma orientację w tamecie podtrzymywania pamięci ECU przy odciętym zasilaniu ;)

yacub
04-11-2012, 17:04
co do firmy to sie zgadzam bo sam tam wgrywałęm ulepszone mapy :) bo jak sie okazało mapy byy całkowicie rozjechane co nie umożliwiało jazdy samochód pracował jakby na 2 cylindrach - jazda na gazie psuje mapy benzynowe - zawsze tylko porpostu w mniejszym lub wiekszym stopniu :) ( nie mówie o lpg 4gen)

black23
14-03-2015, 22:07
Witam, czeka mnie w najbliższej przyszłości wymiana przedniej sondy lambda. Czy po wymianie sondy bedę musiał programować w stilo 2,4 20v mapy wtrysku ?
Pozdrawia