PDA

Zobacz pełną wersję : [skrzynia biegów] Problem ze sprzęgłem



Kaktusss
29-01-2010, 14:20
Witam wszystkich forumowiczów. Posiadam Fiata CC 900 od niedługiego czasu. Po ostatnich mrozach (nie wiem czy to ma z problemem coś wspólnego) sprzęgło w moim Fiacie zaczęło trzeszczeć. Wyraźny dźwięk ocierania/zacierania. O ile sam dźwięk jest denerwujący o tyle problem z tym że dość ciężko zaczęło pracować, co przy jeździe w korku na niskich biegach ciężko jest nim płynnie operować. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Dziękuję za wszelkie rady. Pozdrawiam!

KrzychuB
29-01-2010, 14:24
Tak kolego najprawdopodobniej docisk sprzegla ci pada, takze proponuje jak najszybciej wymienic kompletne sprzeglo tj: docisk, sprzeglo, łozysko. pozdr

egon
29-01-2010, 14:53
Tak kolego najprawdopodobniej docisk sprzegla ci pada
Nie koniecznie, bo taki sam objaw ma koniec łozyska oporowego, sprzęgło bedzie ciezko chodzic i bedzie dziwne dzwieki wydawac ;) Z jednym sie zgodze, sprzęgło jaknajbardziej do wymiany ;)

jagiel1988
29-01-2010, 14:56
no niestety nic nie poradzisz mialem to samo ostatnio u siebie i sprzeglo musialem wymienic nie jest to tani koszt ale konieczny:) w moim przypadku docisk byl juz do niczego:)

Kaktusss
29-01-2010, 15:11
co za pozytywne wieści ;) znacie może orientacyjny koszt? chyba czeka mnie wycieczka do mechanika ...

jagiel1988
29-01-2010, 15:30
nie koniecznie mechanik przeskanuj wszystkie schematy instrukcje i moze sprobuj sam wymienic hehe koszt to juz zalezny od firmy itd itp nie wiem ile moze do Twojego kosztowac sprawdz na allegro ja do mojego Bravo JTD zaplacilem 620 z komplet ale nie przeraz sie do Ciebie powinno byc sporo tansze:) powodzenia:) napisz jakie koszty beda bo ciekawi mnie jak to jest w cc

Kaktusss
29-01-2010, 15:35
Ok, zobaczymy co się uda zrobić. Dam znać co i jak :) Jeszcze raz dzięki za pomoc.

egon
30-01-2010, 08:58
Kaktusss, w 300-350zł powinienes sie zmiescic, oczywiscie trzeba doliczyc jeszcze koszta robocizny :D