PDA

Zobacz pełną wersję : [manual] Zmiana zegarów z EL na HL (z obrotomierzem)



Krzysztof
05-05-2009, 19:14
Manual opisuje w jaki sposób można podmienić zegary w wersji EL na zegary z wersji HL z obrotomierzem.

Dodatkowo manual zawiera opis demontażu deski rozdzielczej (zegarów), przydatny np. przy wymianie żaróweczek.

> > > Kliknij tutaj aby zobaczyć manual < < < (http://www.autocentrum.pl/go/228__Wasze_manuale_-_Fiat_Palio_-_Zmiana_zegarow_z_EL_na_HL_z_obrotomierzem__3__47. html)

Źródło: autocentrum.pl

kudin89
18-03-2012, 12:04
Witam, mam pytanko apropo zmiany zegarow.Czy jesli mam palio 1.2 i na budziku jest 200 a zegary z obrotomierzem maja 220 bedzie jakis blad w pokazywaniu predkosci ? Czy mechanizm jest zmieniony w liczniku i wskazania beda prawidlowe?

qolejowy
18-03-2012, 13:41
Wskazania będą poprawne.

pawcio126
13-08-2012, 22:51
Ech...forum forum....człowiek się chce coś zapytać, a mod zamyka temat, bo mu tak pasuje.

Zobacz, że w temacie którym napisałem pisałem że znalazłem już ten temat, i NIC [*****] się dowiedziałem.

http://www.autocentrum.pl/docs/manuals/Elektryka/47/05.jpg

A zobacz w tych licznikach co ja pokazałem tej kostki nie ma wcale, i jest w zupełnie innym miejscu.

Na każdym normalnym forum, każdy stara się pomóc, a nie zamyka temat bo ma widzimisie.

Kolego mogę nawet zrozumieć jakąś irytację chociaż wiedzę o forum masz żadną o czym świadczy data Twojej rejestracji i ilość postów. Nie będziemy jednak tolerować wulgarnego zachowania i niech to będzie ostatnie ostrzeżenie dla Ciebie. byrrt

byrrt
14-08-2012, 08:31
Na każdym normalnym forum, każdy stara się pomóc, a nie zamyka temat bo ma widzimisie.
Primo - nikt nie każe Ci tu przesiadywać skoro twierdzisz że tak tu źle, secundo - w mojej opinii to właśnie te forum jest stosunkowo "lekkie", można wiele powiedzieć i przeczytać, jest zgrana ekipa, nikt nikogo nie obraża, nie ma z reg. potrzeby interwencji moderatorskiej. Wkurza mnie więc stwierdzanie że ktoś Ci robi pod górkę kiedy być może jest odwrotnie. To Ty wchodzisz na forum i zaraz po rejestracji jako 3ci post (pierwszy był przywitaniem) już zgłaszasz pretensję...

Co do liczników niestety nie pomogę bo nie mam takiej wiedzy, jak nie będziesz z góry zakładał że obowiązkiem wszystkich jest odpowiedź Tobie to może ktoś Ci pomoże i temat Ci się wyjaśni..

pawcio126
14-08-2012, 11:34
Primo - nikt nie każe Ci tu przesiadywać skoro twierdzisz że tak tu źle, secundo - w mojej opinii to właśnie te forum jest stosunkowo "lekkie", można wiele powiedzieć i przeczytać, jest zgrana ekipa, nikt nikogo nie obraża, nie ma z reg. potrzeby interwencji moderatorskiej. Wkurza mnie więc stwierdzanie że ktoś Ci robi pod górkę kiedy być może jest odwrotnie. To Ty wchodzisz na forum i zaraz po rejestracji jako 3ci post (pierwszy był przywitaniem) już zgłaszasz pretensję...

Co do liczników niestety nie pomogę bo nie mam takiej wiedzy, jak nie będziesz z góry zakładał że obowiązkiem wszystkich jest odpowiedź Tobie to może ktoś Ci pomoże i temat Ci się wyjaśni..

Nie tyle co irytacja, po prostu chciałem się coś dowiedzieć, ponieważ na elektryce za bardzo się nie znam. Na mechanice owszem, ale na elektryce niezbyt.

Ale ok, luz. Sory za tamto. Możecie pokasować te posty, i zostawić jeden, może ktoś mi odpowie na pytanie ;)

Pozdrawiam.

Martenz555
22-08-2012, 20:33
@pawcio napisz mi na priw z czym masz problem sam wymieniałem u siebie. to Ci podpowiem tylko muszę wiedzieć z czym masz problem.

kowal
17-10-2012, 23:13
dziś wymieniłem zegary, zajęło mi to dokładnie 45 minut, robota prosta i przyjemna :rolleyes: jest jednak jedno "ale" - autor samouczka czegoś nie uwzględnił a mianowicie zegary w wersji z poduszką powietrzną różnią się od tych bez niej... w nowych zegarach, przystosowanych do wersji bez poduchy brakuje (takiego jakby) modułu z diodami led (od właśnie kontorlek air bag'a i ABS'u) - moduł ten jest osobno przykręcany do tylnej części zegarów a podpięty jest taśmą która z kolei przynitowana jest do płytki. Reasumując, przełożyć się tego nie da, więc kontrolki airbag'a już nie mam :rolleyes:

a tak to wygląda :

http://img341.imageshack.us/img341/7946/wp000048k.th.jpg (http://img341.imageshack.us/i/wp000048k.jpg/)

zegary dosyć ciekawe bo nie są to paskudne zegary HL z zieloną czcionką tylko zegary EL z obrotomierzem :rolleyes: zastanawiałem się jeszcze nad poliftowymi HL z białą czcionką, ale moim zdaniem nie pasują do uboższej wersji... za fabrycznie nowe zegary w oryginalnym pudełku dałem 49zł :wink:

Martenz555
18-10-2012, 00:03
no ładne, ja w swojej sienie też zmieniłem na te z obrotomierzem ale poszedłem nieco dalej, zmieniłem tarcze na te z Allegro białe z niebieskim podświetlaniem, ładnie się świecą z tymi czerwonymi wskazówkami. a idąc dalej ustawiłem oryginalny przebieg na nich :)

kowal
19-10-2012, 22:58
ja przebieg ustawię na wiosnę, teraz nie miałem na to ani czasu ani ochoty :wink:

tasek
28-11-2012, 18:51
witam
dzisiaj u siebie zmieniłem zegary na wersje z obrotomierzem. zamiast bawić się w lutowanie kabelka od sterowania obrotomierza odciąłem po prostu wtyczkę na szrocie jak kupowałem licznik, wyciągnąłem ten ostatni bolec dolutowałem kabelek i po prostu wsadziłem do wtyczki w mojej instalacji.
Zrodził sie tylko mały problem zaczęła mi świecić po zmianie zegarów poduszka powietrzna!!!! ta dioda co sie zapala jak przekręcamy zapłon juz nie gaśnie. zdenerwowany rozkręciłem jeszcze raz zegary i założyłem stary zegar. na starym też już świeci i nie gasnie.
wszystko jest podpięte.
ps w nowym zegarze jest jedna wtyczka więcej niż w starym!!! oczywiście gniazdo zostało wolne ale wszystko chpdzi poprawnie poza ta poduszką.
proszę o pomoc

lukq
28-11-2012, 18:57
Czy wyłączyłeś zapłon jak miałeś odpięty licznik i czy ściągnąłeś o kierownice

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2, przy użyciu Swype

tasek
28-11-2012, 19:07
zapłon miałem wyłączony jak odpinałem licznik. odpaliłem tylko auto bez licznika bo kiedyś wpadła mi nakrętka do konsoli i świergocze wiec pomyślałem że bez licznika szybciej ją zlokalizuje
kierownicy nie ściągałem. licznik wyszedł bokiem

lukq
28-11-2012, 19:12
No i dzięki temu msz błąd ;-)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2, przy użyciu Swype

tasek
28-11-2012, 19:19
kolego moderator co teraz z tym zrobić? myślałem że siena to tak archaiczne auto że to mu nie zaszkodzi. przecież tam jest tylko sterownik silnika, nie ma żadnego poważniejszego komputerka. odpiąłem aku na czas lutowania sterowania obrotomierza przy przekaźniku podwójnym ale nic to nie pomogło. mam interfejs do sieny tylko ten sterownik sieny obsługuje tylko program IAW scan i nie ma on żadnych funkcji kontroli poduszki

lukq
28-11-2012, 20:46
Pozostaje examiner

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2, przy użyciu Swype

byrrt
29-11-2012, 09:16
mam interfejs do sieny tylko ten sterownik sieny obsługuje tylko program IAW scan i nie ma on żadnych funkcji kontroli poduszki
Mówisz o ECU silnika, poduszki chyba obsługuje FES.. Tylko to inna złączka i inny program.. Ew. można wykasować gdzieś indziej za 50zeta..

andrew2520
23-04-2013, 10:48
Siema wszystkim

kamilo62
23-05-2013, 18:19
Pany..Nie widze w temacie objasnienia ani w manualu jakie zaroweczki ...diody ida do podswietlenia licznika. Akurat dzis przepalila mi sie od swiatel mijania - W sensie nie pokazuje na liczniku ze mam wlaczone. Tutaj gdzie jestem wolalbym wiedziec jaka zaroweczka idzie..Bo kazdy tutaj ma dlugie lapy i oczy i pozniej moge nie miec szyby.[odpukac]. Wiec czy ktos mi powie jaka dioda idzie waty ampery itp :P ??
I czy takze musze odlaczac akumulator?? - glupie pytanie ale wiadomo :P

tcx
24-05-2013, 19:28
Witam,

chcę mieć zegary takie jak kowal - EL z obrotomierzem. Przeszukałem całe Allegro, mają tylko liczniki takie jak mój (bez obrotomierza), mają od 1.6HL - brzydkie zielone, mają od turbodiesla - nieco ładniejsze, ale dalej padaka.

Wysłałem maila do salonu Fiata z zapytaniem (wrzuciłem linka do zdjęcia). Oto co mi odpisali:
"Witam,
dla auta z poduszką powietrzną kierowcy - już NIEDOSTĘPNY
dla auta bez poduszki powietrznej kierowcy - 755,60zł
dot:ZFA17800003018267
pozdrawiam"

Dla mnie to za dużo. Chcę coś znaleźć do 200-300 zł. Pomożecie z jakimś namiarem?

kowal
24-05-2013, 20:36
ja też mam zegary "dla auta bez poduszki powietrznej kierowcy" :rolleyes: po prostu nie mam kontrolki airbag'a, bez niej poducha raczej działa :wink: musisz siedzieć na allegro i polować... dawno temu gość wystawił kilka sztuk, poszła mu jedna i dał sobie siana. Po pół roku przerwy znów wystawił i poszły 2 czy 3 sztuki (w tym moja). Pamiętam, że coś mu zostało, więc może znów wypłyną :wink:
Zegary "z turbodiesla" - chodzi Ci o te HL z białą czcionką itd. ? - jeśli tak to te zegary były też pchane do benzyny, jedyna różnica to wyskalowanie obrotomierza, znalazłem nawet na allegro :

http://allegro.pl/siena-palio-licznik-zegar-z-obrotomierzem-i3218337414.html

obrotomierz do 8 a nie jak w dieslu do 6 :rolleyes:

Ps. moje zegary EL z obrotomierzem będą do sprzedania we wrześniu - raczej wytargam je z samochodu przed sprzedażą bo żaden grzyb tego nie doceni a jeszcze będzie stękał, że pewnie wymieniłem bo na starych zegarach miałem 380tys. :wink:

byrrt
27-05-2013, 08:22
po prostu nie mam kontrolki airbag'a, bez niej poducha raczej działa
Złe wieści - na pewno nie działa. Centralka jasi sprawdza system w tym obecność kontrolki i w razie jej braku łapie błąd i blokuje system. Sprawdzone ;)

kowal
27-05-2013, 23:26
zmartwiłeś mnie :eek:

byrrt
28-05-2013, 00:17
Nie możesz po prostu dołożyć tej kontrolki? Nie wiem jak u Was ale w bbmach jak czegoś nie było to po prostu na liczniku nie montowali elementów ale miejsca na diodę i rezystory były..

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

kowal
28-05-2013, 00:31
to jest niestety grubsza sprawa bo raz, że całe to pudełko z kontrolką jest przynitowane do zegarów a co za tym idzie do płytki drukowanej to jeszcze idzie z niego taśma która zwinięta w rulonik wchodzi w jeden z tych nitów do środka zegarów :eek: także to nie jest coś w stylu odkręcić, przykręcić i podpiąć - gdyby tak było to oczywiście bym przełożył :tongue

byrrt
28-05-2013, 19:12
Kurna to co oni tam zakombinowali? :) Toć to tylko zwykła kontrolka ;)

rafal727
02-06-2013, 21:37
Witam, ja też zmieniałem zegary na takie z obrotomierzem, ale u mnie w obu przypadkach miałem kontrolkę od poduszki. Przyglądając się starym i nowym zauważyłem, że folie ze ścieżkami w obu przypadkach są takie same, czyli w wersji z obrotomierzem i bez. Czyli można by przełożyć całą tą folię razem z tym pudełkiem od kontrolki ze starych zegarów :) Ewentualnie mam takie na sprzedaż :D http://fiatklubpolska.pl/sprzedam-454/nakladki-na-progi-i-zegary-siena-19264/

kowal
03-06-2013, 20:43
nie są takie same...

http://fiatklubpolska.pl/attachment.php?attachmentid=8912&d=1368095886

widzisz tą przynitowaną dodatkową płytkę drukowaną nad tą "puszką" ? w zegarach bez kontrolki tego nie ma....

rafal727
03-06-2013, 21:34
No tak, ale mi chodzi o zegary z obrotomierzem lub bez. Płytki są takie same, lub różnią się jakimś mostkiem ewentualnie (nie pamiętam dokładnie), czyli mógłbyś płytkę przełożyć ze swoich starych zegarów skoro miałeś z kontrolką.

kowal
04-06-2013, 18:24
uhum, no to w sumie może mieć sens

kowal
30-07-2013, 01:09
Moje zegary wylądowały na allegro, zachęcam do kupna :rolleyes: Zegary Siena Palio EL z obrotomierzem RARYTAS ! (3435735011) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/zegary-siena-palio-el-z-obrotomierzem-rarytas-i3435735011.html)

WOJSA
30-07-2013, 01:22
kowal - ja mam palio 1,2 HL i też mam białą czcionkę w oryginale (o obrotku etc nie wspomnę ;)).

kowal
30-07-2013, 10:18
bo masz pewnie poliftowe zegary z HL a to nie to samo co moje :tongue

WOJSA
30-07-2013, 15:29
a to dlatego jakieś takie dziwne mi się wydawały te twoje :P

kowal
31-07-2013, 13:16
nowa cena : 150zł

kowal
19-08-2013, 12:11
Hmm... czy ktoś w ogóle jest chętny na te zegary ? jeśli tak - zaproponuj cenę :rolleyes:

Pronto
28-10-2014, 20:26
Czy zegary z Fiat Palio 1.6 16V będą pasować i wszystko będzie działać przy moim Palio EL 1.4? Czy silnik z którego są wyjmowane zegary i silnik do którego są przekładane mają znaczenie czy nie?

Damiano.Italiano
28-10-2014, 21:48
Będą pasować, jedyne co ważne to czy masz poduszkę czy nie. Bo jak masz to kup zegary od wersji która też ją miała(inaczej nie będzie działać poducha).
No i lepiej nie kupować zegarów z palio diesela :tongue

pawel&palio
13-11-2014, 01:15
Witam mam pytanie wymieniam zegary takie 17469 na takie z obr 17470 moje pytanie brzmi co mam podłączyć pod wtyczkę tą po prawej stronei od licznika w nowych zegarach17471 bo w starych licznikach w ogóle takiego wejścia nie ma 17472 jutro zamierzam to wymieniać ale już mnie zastanawia ta wtyczka ;-)

Damiano.Italiano
13-11-2014, 22:30
Ja wymieniałem ostatnio i w zegarach z obrotomierzem w ogóle nie było takiego modułu jak u ciebie(ja ma zegary z obr. z białą czcionką) były identyczne z tyłu jak te bez obrotka. Musiałem jedynie zamienić ten moduł przykręcony po lewo(patrząc od tyłu), odpowiada on za sprawdzenie air baga i absu, a że nie mam absu to świeciła się kontrolka(przełożyłem moduł ze starych zegarów i jest dobrze).

Co do tego modułu po prawej to może go odkręć, albo po prostu zostaw, bardzo mnie to zaciekawiło.

A te zegary z obrotomierzem to wersja z poduchą bo widzę, że 98 rok, a montowali poduszki bodajże od 99?

pawel&palio
14-11-2014, 15:43
nie miałem fotek mojego licznika i z google je znalazłem ale mam identyko tylko że z poducha i absem podłaczyłem wszystko tak jak w starym liczniku obrotomierzy przylutowałem i wszystko gra nie wiem po co ta wtyczka po prawej ale jest git wiec nie grzebie tylko muszę gdzieś skołować sobie linke od prędkościomierza bo w starym liczniku już nie działała i w tym też nie. ślimak w skrzyni jest dobry bo linka sie obraca tylko za mało wystaję i nie wchodzi do końca licznika ;)

byzoeu
25-01-2015, 20:26
Siema. Odświeże kotleta.Czy ktoś już wie do czego jest ta wtyczka w zegarach z obrotomierzem? 18416
Chce wymieniać u siebie ale też mnie zastanawia WTF.

Damiano.Italiano
25-01-2015, 23:02
Ja w zegarach z obrotomierzem nie miałem tej wtyczki, kup sobie bez niej i po sprawie. :)

byzoeu
26-01-2015, 00:32
Dobra podpowiedź tylko ja je już mam.Prześwietle co i jak się tam w środku łączy i zrobie jakąś rozpiskę to może kiedyś się komuś przyda.

Darksaience
26-01-2015, 00:48
moze przygotowane pod wersji z elektronicznym licznikiem prędkości np na Brazylię.

byzoeu
27-01-2015, 17:55
A takie techniczne pytanko,czy znajdę tu lub ktoś ma może schemat elektryczny siena lub pochodne.Tak abym mógł sprawdzić gdzie np.wpiąć sie pokrętłem ściemniania zegarów,z kąd wychodzą przewody zasilania zegarka,z kąd np.idą przewody do lampki,centralnego itp.Najlepiej z wersji EL i HL,bo sam sobie bym kabelki po prześwietlał,po dokładał co chce itp.No choć by włącznik do halogenów i je same.Czy mamy tu gdzieś taki kompletny schemat elektryczny?Może jakiś link do strony z tym?

byzoeu
28-01-2015, 18:16
Nie wiem czy to jest właściwy schemat ale może komuś się ta stronka przyda.Same fiaty i takie tam.
Zaloguj - elektroda.pl (http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic93342.html?sid=830488359ed9c24f494490091cc2f6 e2)

(Automat) Autor dopisał treść. Post został scalony.

I takie tam jeszcze gdyby ktoś nie miał konta na elektrodzie> Proszę o zweryfikowanie czy to się nam przyda.184371843818439

I to:
18441184571845418451184481846418445184611844218458 18455184521844918465184461846218443184591844018456 18453184501846618447184631844418460

banger9512
09-03-2015, 20:29
Czy jak założe zegary z HL do EL to kontrolki typu otwarte drzwi itp bedą działać czy trzeba pociągnąć jakiś dodatkowy kabel?

Damiano.Italiano
09-03-2015, 21:00
Kontrolka od otwartych drzwi nie będzie działać trzeba będzie ją podłączyć dodatkowo.

pawel&palio
29-03-2015, 23:50
jak można podłączyć tą kontrolkę podpiąć się kablem pod żarówkę oświetlenia kabiny ?? ;) czy jest gdzieś jakaś kostka czy coś w tym stylu ;) aaaa i jakie są żarówki białe można wstawić ledy ??

cubson
08-08-2015, 23:18
siema :) musze napisac 1 post aby sciagnac manual pozdrawiam :)

abraham2ooo
26-10-2015, 18:23
Czy ma ktoś manual zapisany na dysku, albo gdzieś może jest dostępny w pobieralni? Link z pierwszego postu nie działa, otwiera tylko stronę autocentrum.

Darksaience
26-10-2015, 19:15
Czy ma ktoś manual zapisany na dysku, albo gdzieś może jest dostępny w pobieralni? Link z pierwszego postu nie działa, otwiera tylko stronę autocentrum.

Ale to naprawdę nie jest trudna operacja. Największą trudnością może sie okazać tylko przeciągnięcie kabelka do przekaźnika podwójnego.

abraham2ooo
26-10-2015, 19:56
Domyślam się po przeczytaniu tematu, że wtyczki pasują bez problemu, ale jest właśnie mowa o kabelku, tylko skąd i dokąd go pociągnąć? Wpisując w googlach "wymiana licznika siena" dostaję ten temat, albo właśnie autocentrum. Czy porady w autocentrum przepadły wszystkie? Widzę, że na forum jest kilka odnośników prowadzących właśnie tam.

abraham2ooo
27-10-2015, 17:40
Nikt nic...? Ktoś musiał to robić.

Darksaience
27-10-2015, 23:08
Generalnie większość to robiłą np ja. Poszukam w swoich materiałach do której wtyczki się to wpinało.

Termi91
27-10-2015, 23:18
Witam. Tak się składa, że sam miałem zamiar wymieniać zegary ale jakoś zawsze brakuje czasu. W związku z tym posiadam instrukcję do tego zadania. Jeżeli kolega chce, to można się kontaktować przez gg podane w moim profilu.

enea
04-10-2016, 22:53
Witam, czy posiada ktos schemat podlaczenia ?

lukq
10-10-2016, 13:33
Spr dział download

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Sienarad
31-01-2017, 12:00
Manual opisuje w jaki sposób można podmienić zegary w wersji EL na zegary z wersji HL z obrotomierzem.

Dodatkowo manual zawiera opis demontażu deski rozdzielczej (zegarów), przydatny np. przy wymianie żaróweczek.

> > > Kliknij tutaj aby zobaczyć manual < < < (http://www.autocentrum.pl/go/228__Wasze_manuale_-_Fiat_Palio_-_Zmiana_zegarow_z_EL_na_HL_z_obrotomierzem__3__47. html)

Źródło: autocentrum.pl

Dzień dobry,
Poszukuję własnie tego manuala w związku z potrzebą wymiany żarówek, ale jak było już wspominane w kilku postach jest problem z dotarciem do tego materiału.

Termi91
01-02-2017, 23:40
Witam.

Osobiście posiadam ten materiał w wersji .doc

CYKLISTA
23-03-2017, 22:31
Witam kolego.Podesłał byś mi ten materiał o zmianie licznika?Mój adres cyklista@interia.eu

wpfiat
23-03-2017, 23:06
Wrzuć go tutaj, przyda się.

Termi91
23-03-2017, 23:22
Witam.
Dzisiaj nie mam możliwości, ale jutro podeślę materiał koledze Cykliście i od razu wrzucę do działu "download" ;)

Rdzamisienęzżera
15-02-2018, 17:30
Hej, zakupiłem zegary EL i zabieram się za wymianę. A teraz mogę ściągnąć manuala :)