PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne zgrzyty



szymonjan20
17-01-2024, 22:58
Dobry wieczór
Zauważyłem,że podczas niskich temperatur(zima),gdy włączam ogrzewanie w samochodzie pojawia się dziwne trzeszczenie,zgrzytanie,coś jakby dźwięk nienasmarowanych drzwi w domu.
Dzieje się tak zarówno gdy zwiększam i zmniejszam nadmuch ale gdy też zmieniam nadmuch na obieg otwarty i zamknięty.
Proszę o pomoc i będę wdzięczny za każdą poradę.
Jak myślicie,czy to coś poważnego i kosztownego?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Piotr
P.S.
A tu link do filmu:
https://youtu.be/Z99ikPTokFo?si=3PgAOQob786ECEZn

lisekg
18-01-2024, 08:36
Przerażające dźwięki :lol:

W mojej ocenie są to klapki od klimatyzacji/klimatronika a dokładnie serwonapędy, które zapewne są uszkodzone i zębatki trą o siebie bo nie maja już zębów.
Jeżeli na wolnych obrotach wentylatora to występuje to sprawdź czy zmiana jakiegoś nadmuchu na nogi, cyrkulacja zamknięta lub grzanie/chłodzenie to wyzwala lub sprawdź czy z każdej kratki tak samo ciepłe powietrze leci.

piniasty
18-01-2024, 14:08
https://fiatklubpolska.pl/croma-446/climatronic-terkotanie-przy-zmianie-obiegu-powietrza-50984/#post425321