PDA

Zobacz pełną wersję : [elektronika] Interfejs diagnostyczny EuroScan z kompem



DjAbra
25-12-2020, 03:56
Witam.
Mam do oddania interfejs diagnostyczny do starych BBMów i nie tylko.
Robiłem nim Fiata Brava 1.6 SX 97r. ale przez różne sytuacje teraz się tą Bravą golicie/depilujecie ;)
Monitor LCD i komputer zasilają 12v zasilacze, przy odrobinie kreatywności można by wyczarować zasilanie z akumulatora, ja używałem zapasowego kwasiaka i przetwornicy 12-230 :)

cena 150pln za komplet ;)
Rzeszów/okolice
3940339404

DrunkenThief
27-12-2020, 06:42
To jest interfejs na te wtyczki 3 pin przy silniku? Moja barchetta (rocznik 1999, bez obd) pewnie chętnie by mi coś opowiedziała na swój temat. Jestem chętny.

DjAbra
27-12-2020, 06:58
tak, choć kabelki z interfejsu miałem "luźne" to dopasowałem wtyczkę, okazała się w miarę standardowa, u chińczyków za kilka zł 10szt, wyszło taniej jak jedna szt. w lokalnym elektroniku. z tego co pamiętam to są 2 wtyczki pod maską (przynajmniej w Bravie SX 1.6) ale nie pamiętam za co druga odpowiadała, ale chyba innej kolejności pinów wymagała. ja kabelek zarobiłem w układzie pinów pod ECU. zapomniałem wspomnieć - zarówno monitor jak i komputer zasilane są z 12v, przy odrobinie kreatywności można by to zasilić z gniazdka zapalniczki, ja używałem zapasowego akumulatora i przetwornicy ;)
masz możliwość odebrać osobiście?

DrunkenThief
27-12-2020, 19:57
Niestety jestem z drugiej strony Polski, Jelenia Góra także z odbiorem osobistym to nie dam rady. To monitor i jakiś komp też wchodzi w ten zestaw? Czytałem o 4 nad ranem i do mnie nie dotarło najwyraźniej. Myślałem, że to tylko kilka kabelków i ten adapter z napisem euroscan, nie mam póki co miejsca na tyle gratów, może na komputer ale nie ten monitor D: Jestem mocno zielony w tych tematach, czy to działa podobnie jak obd2, wyrzuca błędy i po numerze sprawdzasz w sieci co to znaczy? Da się ogarnąć przez kogoś, kto nie miał z tym do czynienia (dołączone oprogramowanie z instrukcjami itd.)?

DjAbra
27-12-2020, 22:20
interfejs jest to standardowy EuroScan na dwa porty COM, obsługiwany przez dosowy program VISA, bardzo wybredny jeżeli chodzi o porty COM, najlepiej jakby by to były fabryczne porty w komputerze - i taki komp sobie zorganizowałem, najmniejszy jaki się dało, zainstalowałem FreeDOS 1.2 Lite, i działa to to. niektórzy kombinują z emulatorami (dosBOX itp) ale jebania się z tym jest od groma, ja poprostu kupiłem kompa który spełnia wymagania i postawiłem system i program VISA. W pakiecie mam jakieś instrukcje, kumata osoba powinna se poradzić, ja na ten przykład miałem marchewę czyli taki starodawny chceckengine i wyszło że miałem uje8any czujnik temp. powietrza na dolocie, wymieniłem i wszystko grało.
zgadza się, sprzedaję monitor (LCD), komp i interface w komplecie by nabywca miał wszystko gotowe, szkoda mi ten zestaw rozdzielać, zestaw zdaje się działać (swoją Bravę złomowałem w 2015), w trybie DEMO (tryb testowy) wszystko gra i działa.

DrunkenThief
02-01-2021, 05:39
Przepraszam, że tyle mi zajęła odpowiedź ale przez ten czas ciągle byłem zajęty przez pracę, wracałem przed 22 do domu (nawet w sylwestra) i zasypiałem zaraz po przyjściu a czas mam tylko jak się obudzę za wcześnie tak jak dzisiaj. Z tego co mówisz, to chyba lepiej zainwestuję w coś nowszego i lepiej udokumentowanego bo czuję, że to będzie dla mnie czarna magia :>
Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za zwłokę w odpowiedzi.

DjAbra
02-01-2021, 06:44
teoretycznie powinieneś se dać rade, ale jak faktycznie jest coś nowszego i działającego na usb z win10 ze starymi ECU fiatów to czemu nie? kiedyś nie było alternatywy.