PDA

Zobacz pełną wersję : Zle zlozony reczny fiat brava 1.4 12v 80 km



smoli88
09-07-2018, 23:04
Witam wszystkim.
Ostatnio wymienilem u mechanika tylne szczeki i linki recznego. Na przegladzie okazalo sie, ze reczny wogole nie dziala. Diagnosta twierdzi, ze mechanizm recznego w bebnie jest zle zlozony. Mechanik twierdzi, ze jest dobrze poskladane i nie wie czemu tak jest.
Nie pomogla nawet regulacja glowna linka.
Ma moze ktos zdjecie podgladowe dobrze zloznych gratow lub cos innego na podstawie czego dalbym rade sam to ogarnac?

KOBRA
10-07-2018, 08:35
https://www.youtube.com/watch?v=JXqYGEi2tOo

ata
10-07-2018, 10:21
https://www.youtube.com/watch?v=EdlVJl57weg



Na przegladzie okazalo sie, ze reczny wogole nie dziala. Diagnosta twierdzi, ze mechanizm recznego w bebnie jest zle zlozony. Mechanik twierdzi, ze jest dobrze poskladane i nie wie czemu tak jest.
Najczęstszą przyczyną problemu pt. "ręczny nie działa" jest źle zamontowany albo uszkodzony samonapinacz (automat regulacji luzu szczęk). W najprostszym przypadku jest po prostu zapieczony i nie działa, albo nie wyregulowano luzu szczęk. Bardziej skomplikowane w diagnozie są przypadki zamiany stron (DA SIĘ założyć odwrotnie) albo zamiany z koła lewego na prawe - te elementy są symetryczne a nie identyczne. To znaczy jak się wie jak to ma działać i wyglądać po złożeniu to problemu nie ma, ale każdemu może się zdarzyć błąd. Sam kilka razy założyłem samonapinacze "odwrotnie", to łatwe szczególnie jak dostajesz do naprawy samochód w częściach ;)
(znaczy numer typu: " próbowałem sam zrobić hamulce, ale nie dałem rady" i podrzucenie auta znajomemu)

smoli88
12-07-2018, 01:31
Wszystko pieknie pokazane. Tylko w maryscie i punto sa inne szczeki niz w tej brawce. Jak kupowalem w intercarsie to sam sie zdziwilem jak one wygladaja. Wiec potrzebuje czegos na podglad typowo od bravki.

ata
14-07-2018, 12:45
Tylko w maryscie i punto sa inne szczeki niz w tej brawce. Jak kupowalem w intercarsie to sam sie zdziwilem jak one wygladaja.
Pokaż jakie, może być z katalogu intercars.
Tam nie ma wielkiej filozofii, ogólnie we Fiatach ze zbliżonych roczników były stosowane tylko 2 rozwiązania układu hamulca bębnowego (i kilka wersji/modyfikacji).