PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelnienie nagrzewnicy klimatronic gąbka



malutki1989
19-06-2018, 09:29
Witam,

Pytanie być może okazać się nietypowe. Przejrzałem kilkanaście ogłoszeń i tak, oryginalna nagrzewnica do GP z klimatronikiem i nie tylko, posiada na obwodzie gąbkę.
W moim autku ta gąbka się chyba stopiła, bo nagrzewnica w całym układzie luźno się przesuwa, miejscami można palec włożyć.

Jak to zauważyłem?
Było ostatnio klika gorących dni. Klimatronic ustawiony na 19 stopni, z nawiewów lodowate powietrze, tak że po paru sekundach nie można było trzymać ręki, bo palce zaczynały boleć, a w aucie ciągle ciepło, za ciepło. Kiedy silnik się nagrzał zacząłem czuć jak gorące powietrze dmucha mi po nogach. Na początku myślałem, że coś z klapami i sterownikiem się pomieszało, ale po testach wszystko było w porządku. Po ręcznym ustawieniu nadmuchu na nogi też zaczęło płynąć tamtędy zimne powietrze. Dopiero wtedy mnie naszło, żeby rozebrać boczek i sprawdzić skąd tak naprawdę dmucha to ciepłe powietrze. Moim oczom ukazał się właśnie widok jaki opisałem wyżej, czyli nieszczelna nagrzewnica.

Teraz pytanko, co polecacie do uszczelnienia tego ustrojstwa?
Oryginalna gąbka? Jeśli tak, to gdzie jej szukać.
Jakiś uszczelniacz silikonowy o podwyższonej odporności temperaturowej?

Wiadomo, że nie zakleję tego na stałe, żeby w razie konieczności nagrzewnicę dało się wymienić...

karol77787
22-06-2018, 17:53
To zależy jak duży kawałek to jest czy tylko rurki czy większa osłona. Jeśli jest możliwość to najlepiej kupić takie coś jeśli nie to dowiedzieć się z czego zrobione i poszukać podobnego materiału.

malutki1989
26-06-2018, 09:18
Zdjęcie zapożyczone z tej aukcji (http://allegro.pl/fiat-grande-punto-nagrzewnica-i7349417814.html#thumb/4).
32679
Chodzi dokładnie o tą czarną w tym wypadku gumową uszczelkę zaznaczoną strzałką. U mnie to była jakaś gąbka. I to z tego właśnie miejsca dmucha ciepłe powietrze.

KOBRA
26-06-2018, 09:30
Kup uszczelnienie jak do okna samoprzylepne .