Zobacz pełn± wersję : Brak zasilania radia
byczynho
04-08-2017, 10:55
Witam.
Zabrałem się za montaż radia w GP mojej dziewczyny. Okazało się, że brakuje zasilania. Jest 5 kabli: masa, remote - 5V, taki cieniutki kabelek dwukolorowy gdzie pokazuje się 12V po przekręceniu stacyjki, oraz siwy i biało czerwony gdzie nie ma żadnego napięcia.
Który kabelek w waszych GP odpowiada za zasilanie radia? Który bezpiecznik odpowiada za radio?
28945
Kostka zasilania radia
8 -masa czarny
4- 12V czerwony
5- 12V po zapłonie siwy
1,3 przewody magistrali can
Pin 5 12v po zapłonie służy do uruchamiania np zasilania wzmacniacza np anteny.
Zależy jakie masz radio bo np w oryginalnym radio steruje bodycomputer . Być może w twoim na zasilanie i podtrzymanie ustawień będziesz musiał wzi±ć z pinu 4 .bezpiecznik F 51 15A
Bezpiecznik od radia masz w ¶rodku kabiny, nie pamiętam już który to dokładnie jest, bodajże który¶ czerwony. Sam tak miałem jak mi wywaliło bezpiecznik od radia to w ogóle nie było zasilania do radia :)
byczynho
08-08-2017, 13:41
Tylko, że ja kurcze wszystkie bezpieczniki sprawdziłem i wszystkie s± niby OK. Jak zlokalizuje ten F51 to po prostu dziada zamienię na nowego i zobaczę czy to przyniesie jaki¶ efekt.
Przy okazji zapytam, czy punto ma jaki¶ kluczyk do wyjmowania bezpieczników? Trudno się to robi kombinerkami.
pierwsze słyszę żeby był kluczyk do wyjmowania bezpieczników, najlepiej kombinerkami jest to robić. A jakie¶ radio nieoryginalne posiadasz czy fiata? bo może być bezpiecznik w radiu spalony, a nie w skrzynce bezpieczników, b±dĽ je¶li posiadasz wzmacniacz to we wzmacniaczu :)
29009
S± takie " wyjmaki " do bezpieczników ale ja wolę szczypce .
krowka1978
10-08-2017, 08:49
W nowych modelach FIAT daje "klucz" w zestawie. W 500X przyczepiony jest do skrzynki bezpieczników w komorze silnika.
Powered by vBulletin™ Version 4.2.5 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.